| gfdgdscasdada a întrebat:

Îmi place foarte mult de o fată mai mare cu 5 ani de la mine din sat însă ea este foarte timidă și cântă cu mine la biserică în cor, la noi, în cătunul nostru și mi-aș dori tare mult să-mi oferiți niște sfaturi cum aș putea să o fac puțin mai sociabilă, să o scot din starea ei de nimfetă introvertită antisocială. Menționez că noi suntem o comunitate de martori ai lui Jehova și conviețuim într-o comună aflată la 20 de kilometri de civilizație, în munți iar predicatorul nostru ne permite ca doar de câteva ori pe an să ieșim din sat să ne plimbăm deci ar fi destul de dificil să ies cu ea la o pizza, deoarece singura pizzerie se află la peste 100 de kilometri de județul nostru însă mi-aș dori să fac cumva să o conving pe fata asta să iese cu mine măcar la o simplă plimbare însă ea spune mereu că iî este frică de mine pentru că port cuțite mereu cu mine și să nu-i fac rău însă fac asta deoarece mă feresc de animalele sălbatice din împrejurimi, nu neapărat că aș avea de gând să tai beregata cuiva, însă nu se știe, ce-i drept, depinde de circumstanțe. Oricum, acesta este un alt subiect așa că haideți să revenim la ceea ce discutam: Dacă ați fi femeie, ați accepta o ieșire prin pădure cu un băiat ca mine sau m-ați refuza? Îmi cer scuze pentru greșelile de ortografie deoarece sunt cu sindrom after market și nu știu să citesc sau să scriu însă mă străduiesc enorm de mult să fac acest sacrificiu chiar dacă mă fac de râs în fața voastră. Vreau să vă comportați normal, nu am nevoie de sfaturi de cacao și nici de mișto-uri din partea voastră. Comportați-vă ca la țară. Fiți oameni simpli.

10 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Nu stiu frate e cam mare.

| Hammurabi a răspuns:

Stai de vorbă cu ea.
Nu ai nici o altă variantă decât să stai de vorbă cu ea, să-i explici cine ești, ce gândești, să-i explici de ce porți cuțit la tine... etc.
E singurul mod în care poți stabili o legătură cu ea.

| gfdgdscasdada explică (pentru Hammurabi):

Înțeleg, însă îmi este frică ca nu cumva ea să-mi zică ceva greșit iar eu să scot bagheta magică de la spate și să comit vreo magie horror.

| Hammurabi a răspuns (pentru gfdgdscasdada):

N-ai de ce să te temi.
Tu, deocamdată o cunoști doar din vedere și din câteva vorbe pe care le-ai schimbat cu ea.
Dar dacă stai mai mult de vorbă cu ea, poți să ai surpriza să constați că nu-ți place așa mult cum credeai, că nu e tocmai ce vrei tu, că nu-ți place cum reacționează sau multe altele. Și atunci nici nu mai e cazul să te agiți.
Sau poți să constați că e ok pentru tine și ușor - ușor să începeți o relație.
Deci, măcar o să știi cum stai. Ori într-o parte ori în alta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar ea este in religia asta la martorii lui Iehova sau si tu?

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Bună, din tot ce ai spus problema fetei este încrederea și nu neapărat în tine ci în persoane în general și probabil și în sine.
Este important sa faci pas cu pas și sa nu grăbești nimic.
Încearcă doar să îi arăți calitățile tale și ca nu reprezinți un pericol.
Poți sa faci glume, sau sa zâmbești ( asta dacă de fel ești serios ).
Sau poți să o întrebi anumite lucruri de parca nu ai știi răspunsul, spre exemplu: ( sa zicem ca tu știi cât este ceasul, dar alegi sa o întrebi pe ea ca să îți dea un răspuns, lucruri de genul, ca să ii poți mulțumii).
Iar când o sa aibă încredere în tine, atunci poți sa o întrebi dacă nu cumva vrea sa va întâlniți( + poate sa aducă o prietena, etc) știu ca nu suna prea bine, dar astfel se
v a simțit mai confortabil.

| Carbit9669 a răspuns:

Ii zici asa:"Tovarasa mea de cor vrei sa impartasim lucruri extranaturale intr-un spatiu retras si 100% natural?"

| Hshafdjbsadzf a răspuns:

Ești un dubios și ai apucături de psihopat, personal nu as ieși cu tine mai ales citind răspunsurile de la celalalte comentarii, este de înțeles că tipa nu vrea să iasă cu tine plus că probabil te considera un mucos, cu 5 ani mai mic? Lasă fata in pace.

| gfdgdscasdada explică (pentru Hshafdjbsadzf):

Eu am senzația că tu ai consumat ceva substanțe.
Nu ți-e rușine să vorbești așa? Doar Jehova mă poate judeca și doar El este în măsură să ne judece!

| Hshafdjbsadzf a răspuns (pentru gfdgdscasdada):

Da, așa e, observ de ce fata aia nu te baga in seamă, și dacă doar Jehova te poate judeca eu zic sa ieși cu el la întâlnire, vedem ce zice de cuțitele tale.