| Trolololol a întrebat:

Imi place mult de o fata la liceu, insa suntem din clase diferite. Am vorbit la inceput pe mess si apoi am mers eu odata la clasa ei sa vorbesc cu ea si fata in fata. Acum mereu sta pe invizibil si la scoala nici nu se uita spre mine, desi cateodata cand am prins-o ca se uita la mine zambea...

Am vorbit cu colegi din clasa ei si au spus ca e foarte timida, dar acum nu stiu cat de timida poate fi de sta numai pe invizibil de saptamani...

Ce ar trebui sa fac? Imi place extrem de mult de ea, dar lucrurile merg extrem de greu intre noi, mai ales ca pare usor distanta. Sunt confuz...

2 răspunsuri:
| 0IoAnA0 a răspuns:

Daca nici nu prea a avut relatii pana acum e normal sa fie mai distanta si timida. ce trebuie u sa faci? mai vorbeste cu ea la scoala, chiar daca ea nu te baga in seama du-te u la ea si incepe o conversatie si dupa un timp ia-o mai la o parte si vorbiti despre "voi doi"(dar nu dupa 2-3 zile). si vezi cum decurge discutia...dar ai graja k daca e timida s-ar putea sa nu spuna exact ce are in suflet, fa-o sa se simta in siguranta langa tine, de aceea trebuie mai intai sa-i devii prieten si sa-i arati k poate avea incredere in tine. si dupa (daca cumva recunoaste k si ea tine la tine dar zice ca vrea sa se mai gandesca daca sa fie cu tine sau nu) vorbeste in continuare cu ea...dar nu o presa deloc cu subiectul care te intereseaza, atunci cand va fi pregatita iti va zice ea. bafta!:*

| ASDSM a răspuns:

Crede-ma de multe ori fetele fac pe distantele pentru a atrage mai multa atentie,cred ca ar trebui sa discut cu ea nu pe mess si nu te du la ea in clasa s-ai spui ca o cauti si chestii de genu asta,vezi poate va intalniti pe hol, sau cand pleaca de la scoala, poti sa o suni pe nr ascuns daca nu-ti raspunde la telefon dar daca ea e timida fa tu primul pas si spune-i ce simti
mult noroc