| KindKid17 a întrebat:

Imi place mult de o fata, stiu sigur ca ea stie ca o plac. Ea da semne ca e atrasa de mine. In curand as vrea sa i zic ca o plac. Nu online, ci fata in fata. Cum sa i zic in asa fel incat sa fie sansa mare de reusita?

8 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Nu trebuie sa-i spui asta, cel putin nu inca.
Macar daca tot o faci, fa-o intr-un mod mai subtil.
Daca e totul natural si nu pari disperat si esti sincer, ai toate sansele de reusita.

| RAY a răspuns:

Vorbeste cu ea,nu-i spune te plac,fi mai masculin,daca arata cool o sa atatea sanse cat mai are barcelona miercuri dar in fine,e atrasa fizic de tine? degeaba isi place daca ei nu-i place de tine, nu vreau sa isi ingrop povestea de iubirea dar daca esti timid si nu aratati nici bine ai zero sanse man, fetele dau semnale foarte greu de inteles, poti sa fi ca un frate pentru ca ea sa stii, ai grija in ce zona esti, uitate in oglinda apoi uitate la ea va potriviti?

| FoundYouLover a răspuns:

Fii atent la ce spun eu, ca eu sunt fata si stiu ce le place fetelor si am avut multe intalniri la viata mea, cele mai multe ratate pana sa-mi intalnesc logodnicul, deci stiu ce vorbesc.Eu zic sa o inviti la un suc, fara sa-i spui de ce-o inviti.Se prinde ea de ce ai invitat-o, daca e desteapta.O duci intr-un loc dragut si undeva mai bine situat, ori in centru ori aproape de casa ei sau de scoala/liceul vostru sau oriunde intr-un loc dragut, dar nu la marginea orasului, ca sa nu creada ca ti-e rusine cu ea, nici ca ai pe alta/altele si te feresti sa te vada ea/ele cu ea. Si la intalnirea aia vorbiti despre orice, incercati sa va cunoasteti mai bine, nu o pipai si nu te holbezi insistent la sanii ei.Nu-i spui de la inceputul intalnirii ca o placi decat daca-ti spune ea la inceputul intalnirii ca te place, daca ea nu-ti spune ca te place de la inceputul sau pe parcursul intalnirii tu astepti pana la sfarsitul intalnirii ca sa-i dai de inteles sau sa-i spui direct ca o placi, dar, daca-i spui direct, vezi cum i-o spui! Nu-i vorbesti despre sex la intalnirea aia.Nu-i faci nici macar o mica aluzie legata de sex.Si vezi cum se poarta ea la intalnire dupa ce discutati un pic.Ca daca nu-i place de tine nu e exclus sa-ti tranteasca vreo chestie de genul "am prieten", si sa-ti vorbeasca despre el, chiar daca tu stii sigur ca n-are si nu e exclus nici sa-ti spuna dupa mai putin de o ora ca ea trebuie sa plece, ca si-a amintit brusc ca are nu stiu ce de facut.Sau poate-ti spune la intalnire ca merge la toaleta si iese pe usa din spate ca sa scape de tine. Sau poate se uita din cinci in cinci minute la ceas si dupa altii si la sfarsitul intalnirii ori iti spune ca nu vrea sa va mai vedeti, ori te lasa confuz, ca daca ii spui ca ti-a placut sa vorbiti si o intrebi daca mai vrea sa iesiti si alta data in oras iti spune poate, sau ca se mai gandeste, adica nu-ti spune da. Daca esti cu ea la intalnire vezi daca ea zambeste.Cu cat zambeste mai des, cu atat mai bine e pentru tine. Poti sa incerci sa-i atingi accideental mana la intalnire (nu piciorul) de vreo doua-trei ori si vezi daca se fereste sau nu. Daca nu se fereste poti s-o prinzi cu totul de mana la un moment dat. Daca se fereste nu inseamna in toate cazurile ca nu-i place de tine, poate-i place dar vrea sa te cunoasca mai bine intai. Daca la intalnire se uita frumos la tine, iti zambeste, iti raspunde frumos la intrebari, eventual iti pune si ea intrebari si nu face vreun lucru dintre alea nasoale pe care le-am precizat mai devreme sunt sanse destul de mari sa te placa si ea. Asa ca la sfarsitul intalnirii o conduci pana unde vrea ea (pana acasa la ea, sau pana in statia de autobuz/metrou/tramvai sau pana la un taxi) si acolo ii spui ca te-ai simtit foarte bine cu ea sau ca ti-a placut foarte mult sa iesiti sau daca ai curajul poti sa-i spui pur si simplu ca o placi si ii spui ca ti-ar place sa mai iesiti si alta data.(Daca ii spui ca o placi, vezi cum i-o zici, adica spune-i asta exact asa, ca o placi, ca asa suna direct si nu prea insistent, ca nu vrei s-o sperii. Mie, de exemplu, mai demult mi-a zis unul ca ma iubeste, citez: "din suflet si din inima" si am facut pe mine de frica la gandul ca am dat peste vreun obsedat. Apoi, pentru ca mi-era vecin, am facut prostia de a risca si a-i da numarul. Bineinteles, cand am vazut cat de insistent ma suna de nu stiu cate ori pe zi chiar daca-l repezeam in telefon sau nu-i raspundeam si cand am vazut ca ma suna chiar si noaptea, am stiut cu siguranta ca am dat peste un obsedat si m-am chinuit foarte mult apoi sa scap de el). Daca fata spune ca si ei ii place de tine sau ca vrea sa mai iesiti ii ceri numarul de telefon (daca nu ti-l da insista dar doar putin si nu te speria daca tot nu ti-l da de la prima intalnire, poate fata te place dar a avut parte de vreun obsedat care o suna insistent alta data cand si-a dat numarul la prima intalnire si e prevazatoare). Cere-i macar adresa de mail/messenger sau de Facebook ca sa tineti legatura. Puteti chiar incerca sa stabiliti pe loc unde si cand va intalniti. Dupa asta o saruti frumos pe buze, si poate ca n-ar fi rau sa n-o sperii cu limba ta in gura ei de la prima intalnire, ca poate fata e mai cuminte si nu stie sa sarute frantuzeste sau poate pur si simplu nu-i place sa sarute frantuzeste. Poti sa incerci asta in mijlocul sau la sfarsitul intalnirii a doua sau a treia si vezi daca-i place sau nu.(Esti atent la reactia ei ca sa-ti dai seama.)Bafta si tine-ma la curent cum a mers, daca vrei.

| KindKid17 explică (pentru FoundYouLover):

Un raspuns wow! Eu am 17 ani, ea 18. Ne cunoaștem de cand eram mici. O plac de cativa ani dar eram timid si n-am reusit prea multe cu ea. Acum sunt mai mare si prind curaj usor. Ea stie sigur ca o plac, dar se uita de multe in ochii mei, iar cand vorbim isi aranjează parul si zâmbește. Sunt mai multe semne care arata ca ma place, dar faza e ca a avut un iubit si nu stiu daca inca mai tine legatura cu el. Am invitat-o la alergat si a zis ca nu poate ca e ocupata (o cred pentru ca stiu cu ce se ocupa). Intr-o zi cand mergeam la alergat, m-a văzut cum merg si si-a dat seama ca ma duc sa alerg ca aveam echipament. In 30 min a ajuns si ea la stadion (unde alergam) ea singura fiind. M-a asteptat sa ajung la ea si dupa am alergat amandoi si am vorbit intr-una. Mi-a spus atunci ca nu avea de gand sa vina ca e foarte ocupata ( oare ce a făcut-o sa se răzgândească laughing ) Dupa am condus-o pana la masina ei, si asta a fost. online raspunde, dar nu rapid stii? Saptamana viitoare merg intr-o tabara si ghici ce. Vine si ea. Acolo vrea sa ma apropii mai mult de ea, iar daca vad ca si ea e atrasa o sa fac pasul cel mare. Tu ce crezi? Ma place? Mai pot zice detalii dar iti dai seama ca in anul asta s-au întâmplat multe. Astept raspuns dezvoltat happy

| 6Anonim9 a răspuns:

Pe neasteptate, cand e fericita si bine dispusa. Spune-i sa va vedeti, iar atunci cand plecati de acolo, pe drum, opreste-o cand nu e nimeni langa voi si spune-i direct. Pare o scena destul de romantica. Daca ar fi si un loc dragut n-ar fi rau. Succes!winking

| PIPER23 a răspuns:

Nu ii spune asta direct. Poate va reactiona si ea la fel fe direct. Ai rabdare, si fii subtil, astfel o vei pune pe ganduri si pe ea, iar cand va veni momentul, sarut'o si nu vei mai avea nevoie de marturisiri sufletesti.

Be smart!

| RaspunsuriSerioase a răspuns:

Spune-i ca te atrage, ca iti place compania ei. Daca si ea simte la fel vei avea sanse sa reusesti

| undeadsasuke34 a răspuns:

Sarut o mai întâi, si dupa sa i zici ca o placi. Spune i ceva de genu "vreau sa fac ceva ce am vrut de mult", si o saruti, si dupa ii zici ca o placi. Crede ma ca functioneaza cam in proportie de 95%, deci is sanse foarte mari. Daca nu merge, nu i capatul lumii. Crede ma ca mai incolo o sa râzi de fază. Mai bine sa razi de o nebunie decat sa regreți ceva ce nu ai facut