| elena_8738 a întrebat:

Imi place un baiat, insa nu stiu daca el simte acelasi lucru pentru ca in fata lumii nu ma baga in seama dar cand suntem numai noi2 ma saruta imi vb frumos...toti prietenii lui stiu ca sunt cu el dar de cate ori vobresc cu el pe tema asta spune ca el nu poate vorbi cu mine in public sau sa se comporte cum se comporta alti baiti cu prietenele lor sau cand il intrebaba pritenele mele daca este cu mine raspunde " cum zice ea". cu toate ca la prieteni de increde le spune ca tine la mine dar trebui e sa isi traiasca viata...// Nu inteleg de ce este gelos cand ma vede cu altul daca el de fata cu mine se da la altele si scuza lui este faptul ca el este barba// nu stiu ce sa fac daca sa mai fiu cu el, daca intr-adevar tine la mine, daca o face numai pentru a ma folosi.voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| Ekcstsy a răspuns:

Poate chiar te iubeste dar il influenteaza prietenii.Si ii e rusine de prietenii lui si daca ei ii spun asta poate na mai vor sa vb cu el si nu vrea sa ramana momentan fara prietenii lui cei mai buni.

4 răspunsuri:
| Neimportant a răspuns:

Draga mea Elena, din toate rândurile pe care le-ai scris am înţeles că băiatul acesta este prea ruşinos să facă prezentă relaţia dintre tine şi el în faţa lumii. De asemenea, de ce vorbeşte cu altele? Se spune că atunci când iubeşti, din toate catralioanele de fete de pe pământul acesta nu ai ochi decât pentru fata dragă ţie iar pentru restul eşti orb. De aici se mai deduce şi infidelitatea. Dar şi tu ai partea ta de vină că te vezi cu altcineva. Poţi să îi demonstrezi lui că tu eşti diferită şi nu faci la fel ca el. Practic, vinovaţii sunteţi voi doi. Cel mai bine ar fi să porţi o conversaţie cu el între patru ochi şi să discutaţi capitolul,, relaţie". Şi ca să,, apară soarele pe strada ta" insistă să te facă cunoscută la toţi cu care vă vedeţi. Să lase deoparte timiditatea pentru că niciodată nu o să ducă asta spre drumul cel bun, mereu o să-l abată şi nu este bine aşa.

| elena_8738 explică (pentru Neimportant):

Am vb cu el.dar tot nu intelege imi raspunde ca el nu poate sa fie asa cu mine pentru ca este o fire mai dificila...

| Ekcstsy a răspuns:

Isi protejeaza "statutul" in fata baietilor

| AlexaChristiana2000 a răspuns:

Poate il influenteaza prietenii. Poate ii e rusine de prietenii lui.