| GabriellaPss a întrebat:

Imi poate da cineva sfaturi pentru a trece mai usor peste o despartire. fara sa gasesc pe altcineva pentru ca nu sa-r uita nimeni la mine..si fara sa stau cu prieteni..pt ca nu mai am prieteni.

Răspuns Câştigător
| NoSmile a răspuns:

Buna!
Ca sa uiti pe cineva pe care ai iubit,trebuie luni, sau poate chiar ani.
Dar mai ales trebuie sa ai vointa!
Chiar de nu mai ai prieteni, incearca sa-ti formezi altii noi!
Iesi din casa!
Plimba-te!
Interactioneaza cu oamenii!
Trebui sa faci tot ce-ti place!
Si sterge orice mijloc prin care ai putea comunica cu acea persoana.
Faptul ca o poti vedea online si nu vorbiti, va durea, si probabil te va si indemna s-o abordezi!
Succes!

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Crede în tine, nu te merita și mergi mai departe!
Pa, pa.