| Catalion a întrebat:

Imi puteti da si mie niste sfaturi despre cum sa am oportunitatea sa intalnesc o fata, pe cont propiu, pentru o relatie serioasa? Poate suna ciudat intrebarea, dar nu am avut niciodata prieteni adevarati, prin intermediul carora sa intalnesc pe cineva, cum se intampla pentru majoritatea. Nici macar nu lucrez intr-un loc de munca unde sa fie si femei in jur. Am incercat pe niste site-uri cu matrimoniale, dar pe multe iti trebuie card ca sa platesti abonament, altfel esti aproape invizibil si nu poti nici macar sa trimiti un amarat de mesaj, iar pe cele gratuite nu sunt prea multe femei inscrise in orasul meu si cele care sunt, sunt mult mai in varsta decat mine. Am incercat pe Facebook, cu cine am crezut cat de cat ca mi se potriveste, dar degeaba. Si sa nu credeti ca am trimis mesaje de cocalar, de genul, "ce faci frumoaso, vrei sa fii cu mine". Asa ca, ce sa fac? Daca ar fi mers sa ma duc la o necunoscuta pe strada sa o invit in oras si ea sa fie de acord, atunci viata ar fi fost prea simpla si nu mai exista singuratate pentru nimeni.

14 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Cata disperare laughing
Mai intai trebuie sa cunosti o femeie care sa iti placa, care sa iti atraga atentia si pe urma sa o abordezi.
Iar tu ai fi in stare sa culegi toate femeile de pe strada...

| Catalion explică (pentru Ofiintă):

Era doar o vorba, nu o fapta reala.

| Ofiintă a răspuns (pentru Catalion):

Intentia conteaza.

| RAY a răspuns:

Omul este obisnuit sa comunice cu persoane apropiate emotional fata de el nu cu necunoscuti, mai incearca pe internet, esti sigur de ceea ce vrei? vrei relatie? sau vrei sex? sau poate problema e in alta parte, socializarea e buna te integrezi intr-un grup acolo comunici cu fete asa e normal, iar fetele pe site urii de soacializare isi vad profilul nu arati cool te lasa

| Catalion explică (pentru RAY):

Sexul si doar atat se gaseste cam la orice colt de strada in zilele noastre, deci eu vreau ceva serios.

| seth2016 a răspuns:

Intra intr-o gasca de prieteni

Fa o lista cu 5-6 locuri unde crezi ca vei gasi fete care au ceva in comun cu tine

Alatura-te unui grup pe Facebook

Schimba-ti locul de munca

Muta-te in alt oras

| Catalion explică (pentru seth2016):

Am avut o gasca de prieteni falsi care au fugit cand aveam nevoie de ei, chiar daca eu i-am ajutat de fiecare data. Nu e asa usor sa schimb locul de munca. As vrea eu sa ma mut in Constanta, dar de unde...

| seth2016 a răspuns (pentru Catalion):

Nu-i simplu. Dar daca nu incepi sa te gadesti si la astea o sa iei o pensionara de nevasta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Iesi in oras.
2. Daca vrei totusi sa incerci in mediul online poti prin Tinder.

| DumitruS a răspuns:

laughing Pai asta ar trebui sa faci. Lasa online-ul si iesi afara. Mergi prin parc, pe la terase etc cand iesi si vezi pe cineva incearca sa mergi si sa intri in vorba. Sigur gasesti pe cineva la un moment dat chiar daca esti si refuzat.

| Catalion explică (pentru DumitruS):

Merge treaba asta? Sa intru pur si simplu in vorba cu o fata pe care nu o cunosc deloc si pe care o vad singura la masa? Si ce sa-i spun?

| PanzerOne a răspuns:

Socializeaza pe domeniul tau. Daca esti cu jocuri pe PC du-te la o arena de jocuri(e plin de fete acolo), daca iti place sportul du-te la sala( si acolo e plin de fete ), du-te in tabere organizate, conteaza sa iesi afara. lasa siteurile

| mrrponeimrr a răspuns:

Pai pentru a te apropia de o fata in felul ala...mai intai trebuie sa o cnosti i detaliu, sa fiti prieteni buni, chiar cei mai buni, dupa aceea ii poti arata ca vrei s-o protejezi...ca un tata. apoi totul va veni de la sine :3

| seth2016 a răspuns (pentru mrrponeimrr):

>> ii poti arata ca vrei s-o protejezi...ca un tata
laughing