| ElEmennt622 a întrebat:

In a 5 a zi de ciclu am făcut-o neprotejat. Nu mi-am dat drumul in ea. Totul a fost ok. Dimineața i s-a facut rau prin somn. Ar putea fi gravida?
(ea acum e in spital cu probleme la stomac, ar putea fi de la asta?)

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Semnele de sarcina apar dupa minim 3-4 saptamani de la contactul riscant, nu a 2-a zi...

| corbulalbrosu a răspuns:

In cea de a 5-a zi a ciclului menstrual atat posibilitatea cat si probabilitatea de a se putea forma o sarcina este de 2-3%, dar aceasta minuscula posibilitate poate sa existe numai daca a si ajuns in mod sigur sperma in vagin. Fiindca actul sexual a fost intretinut intr-o zi care de regula este infertila si de asemenea nu a ajuns sperma in vagin, se poate aprecia si considera ca este practic imposibil ca o sarcina sa se formeze in astfel de conditii. De asemenea este cu totul imposibil sa poata sa apara chiar si cel mai mic ""simptom de sarcina"" inainte de a trece minim 14 zile fata de data la care a fost intretinut actul sexual neprotejat, simptom care se manifesta prin lipsa sangerarii menstruale. Sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Nu poate fi gravida.

| HadesSs a răspuns:

Tu crezi ca ti se face rau asa instantaneu, e clar de la stomac, nu va mai luati panica aiurea.

Răspuns utilizator avertizat
| vampyremisa a răspuns:

Nu e de la asta. a mancat ceva nasol inainte sau a facut gastrita/ulcer.

| vampyremisa a răspuns:

Nu e de la asta. a mancat ceva rau inainte sau a facut gastrita/ulcer.