| anonim_4396 a întrebat:

In acele 7 zile de pauză dintre o folie si alta de anticonceptionale, mai sunt protejată de sarcini nedorite?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Intreaba medicul sau farmacistul, noi nu suntem nici medici nici farmaciști.Sau citeste prospectul

| corbulalbrosu a răspuns:

Protectie contraceptiva oferita de pastilele AC pe perioada celor 21 de zile in care se foloseste zilnic cate 1 pastila, se mentine si este 100% garantat si in timpul perioadei celor 7 zile de ''pauza'' in care are loc menstruatia. Multa sanatate!

| Andreeush a răspuns:

Ești protejată și în acele zile de pauză.