| Joker3134 a întrebat:

In afara de sida toate bolile cu transmitere sexuală sunt vindecabile?

12 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Toate pot fi tinute sub control in urma tratamentelor aferente, victima putand trai o viata complet normala.

Din pacate, singurul dezavantaj major, este ca fatul este infectat pe perioada sarcinii, si exista anumite riscuri(destul de mici). Important este ca ambii parteneri se pot bucura de sex, si de ce nu de un copil.

Răspuns utilizator avertizat
| Frank51 a răspuns (pentru Joker3134):

Se vindeca in sensul in care tratamentul ajuta sistemul imunitar al victimei pana cand este capabil sa opuna rezistenta singur. O data ce victima a avut o boala venerica, acel virus este prezent in sistemul victimei chiar si dupa terminarea tratamentului. De aceea se recomanda abstinenta sexuala sau monogamia(sex doar cu un singur partener). Nu cred ca exista vreo boala venerica care sa fie complet vindecata dupa tratament.

Răspuns utilizator avertizat
| Frank51 a răspuns (pentru Joker3134):

E clar ca sansele sunt mult mai mici, dar nu exista nici-o solutie 100% sigura.

Răspuns utilizator avertizat
| Frank51 a răspuns (pentru Joker3134):

De asta nu facem sex cu necunoscuti. Facem sex doar cu partenerul nostru, care si-a pierdut virginitatea cu noi.

Răspuns utilizator avertizat
| Frank51 a răspuns (pentru Joker3134):

There we go, discutia noastra se opreste aici. Daca nu am cui sa explic, de regula nu continui sa vorbesc singur, mai ales daca am de aface cu un copil. Asa ca, te rog nu raspunde acestui raspuns, mersi mult.

| alina2k18 a răspuns:

Daca sunt virusuri nu pot fi vindecatewinking si sunt o gramadawinking

| Goete a răspuns:

Nu

| AnaBelaAnaBela a răspuns:

Ai de gand sa le incerci? Foloseste prezervativ.