| anonim_4396 a întrebat:

In cadrul sexului anal fata simte vreo placere?
Ca mie ca baiat mi se pare o chestie super dureroasa.

Răspuns Câştigător
| vocea a răspuns:

In timp ce unor femei numai gandul la sexul anal le provoaca repulsie, altora le place chiar foarte mult. Destul de greu de inteles aceasta discrepanta de gandire si atitudine, nu-i asa? Haide sa vedem cum o explica sexologii!

Sexul anal provoaca senzatii diferite, atat pentru barbati cat si pentru femei. Este un subiect tabu, neconventional, obraznic si indraznet. Si totusi, de ce unora dintre femei le place, in timp ce altora nu?
Exista femei carora sexul anal le da senzatii absolut incredibile. Ele simt o placere intensa, adanca, intocmai ca o combinatie intre orgasmul vaginal si cel clitoridian. Daca penetrarea este insotita si de stimulare vaginala, orgasmul anal este mai mult decat posibil!
Oricarui cuplu ii place sa isi condimenteze viata sexuala, iar sexul anal este o optiune foarte interesanta. Este ceva nou, periculos si incitant. In plus, sexul anal transforma partenerii in complici, fiind un lucru absolut intim, ce ramane un secret pe care doar ei il stiu.
Sexul anal nu este tocmai usor de pus in practica, mai ales pentru prima oara. Pe langa durerea provocata, acesta poate induce si neliniste, frisoane, tensiune intre parteneri. Iar daca femeia nu este excitata indeajuns si daca nu primeste destul de multa atentie si rabdare, sexul analpoate fi o experienta urata.

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Dacă au un partener priceput și sunt dispuse să fie total relaxate, unele pot avea chiar și orgasm din asta. E drept, nu sunt multe.