| DDDDDD a întrebat:

In ce consta un liceu economic?

plizz... e urgent

Va multumesc:*

Răspuns Câştigător
| DDDDDD explică:

Nu e asa dificila. E M2.Este mai grea ca asta(M1, la mate-info), si cred ca e si mai usoara.Acum mai depinde si de profu respectiv, daca stie sa te atraga la materia aia, o placi.Eu am avut vreo 2 profe bune.Asa ca am invatat.Asta e, mate iti trebuie.

4 răspunsuri:
| chrystyna a răspuns:

Daca te referi la materii, se fac multe. Dintre cele care se fac in toti cei patru ani amintesc:contabilitate, economie, asigurari, contracte economice.Mai sunt si altele care se schimba de la an la an.In clasa a9-a se face scp(studiul calitatii produselor si serviciilor), se mai face logica.In a 10-a logica se inlocuieste cu psihologia si scp-ul cu marketing sau management.In a 11-a se mai face planificare operationala, instrumente de plata. Oricum e un profil bun.Si economia e o materie f frumoasa.La sf ai si o diploma detehnician in activitati economico-financiare.Intelegi? Sper ca te-am ajutat.

| chrystyna a răspuns:

Multumesc de fundoak! si multa bafta pe viitor!

| DDDDDD explică:

Da. dar este multa matematica?tongueadica, stiu ca este, dar e dificila?

(chrystyana)

| DDDDDD explică:

Multumesc:*