| mayk112232 a întrebat:

In cit timp se reface corpul dupa ultima masturbare 1 luna 2 luni,(precizez ca bag in mine mincare buna numai cemi pofteste stomacu, si fructe mere fac si sport cam 2 ore pe zi

8 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Corpul nu trebuie să se refacă după masturbare că nu se consumă, nu se tocește, nu se evaporă etc. Așadar, ca mama zmeilor vrei să se refacă?!?
Poți s-o faci și de zece ori pe zi (mă rog, teoretic, că practic nu cred să reușești) și tot la fel o să fii. O să ai eventual nevoie de o pauză pentru „reumplerea" rezervorului cu spermă. Dar o zi, maximum două ajung.

| doctorandus a răspuns:

Http://ro.wikipedia.org/wiki/Sperm%C4%83#Compozi.C8.9Bia_spermei_umane

Vrei sa pui la loc substantele pierdute prin ejaculare? Mananca un gram de mar cu un gram de branza si un gram de paine cu un gram de unt, pe urma bea o lingura de apa.

O femeie produce intr-o zi de alaptare in medie (ca aport de calorii) cat produce un barbat in 841 de ejaculari (socotind ca 1 ml lapte matern are 0.7 Cal, iar 3.4 ml sperma au 0.7 Cal).

Pentru a reface energia pierduta in jumatate de ora de masturbare mananca 10 grame de slanina sau 24 grame de zahar.

| Staind a răspuns:

In 24 de ore.
Asta daca nu ejaculezi un rinichi ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce sa se refaca?
Laba e sanatoasa.

| Camuflaj2017x a răspuns:

Omule intelege nu masturbarea e problema, nu esti tu bine cu capul aia este problema. Mergi la doctor

| Kingsley a răspuns:

Gataa ma. Am zis 3 saptamani maxim. Trebuie sa te reapuci de la*a

| Bogdi_Condrea_1979 a răspuns:

Nu necesită recuperare de durată... este tot un fel de sex dar cu mai puțin efort

| silesile0072006 a răspuns:

N am mai auzit asa ceva! laughing

Ce anume sa se refaca?
Mana? Picioru sau ce? laughing