| Paraphrased a întrebat:

In clasa am "pus ochii" pe un tip dragut din punctul meu de vedere. Ceea ce vreau este sa-i arat ca-l plac, fara sa intru in vorba cu el(pentru moment). Suntem colegi, dar ca in orice clasa sunt grupulete, fiecare cu trebusoarele lor.In plus, din cate am observat nu interactioneaza foarte mult cu fetele.Sigurele fete cu care mai discuta sunt cele ce stau in banca din fata lui(fetele acelea sunt mai...vulcanice, gen urla, rad de-ti sparg timpanele, se baga in seama cu tine fie ca vrei, fie ca nu vrei, cunoscute cam ca "prostutele/disperatele clasei") si inca o tipa ce se ocupa cu "mersul" clasei, sau mai simplu una dintre "sefii clasei". In rest sta numai cu baietii, in special cu un prieten bun de-al lui ce-au fost impreuna din generala.
Mi se pare ca se uita la mine uneori(de mai multe ori, na), dar ma gandesc ca multi oameni se uita la mine si nu inseamna neaparat ca sunt in limba dupa mine.In fine, de vorbit, ca tot spuneam ca nu vreau sa incep imediat cu vorbitul e ca sunt timida(desi incerc sa scap de lucrul asta) si nu prea stiu ce i-as putea spune - nu ma pot duce mot la el, ranjind cu "ce faaaaci?".
Am schimbat cateva vorbe de doua sau trei ori, dar mai mereu era tarat de-acolo ba de un fost coleg de-al meu, ba de prietenul lui(de fostul meu coleg sunt costienta ca e atras de mine, da m-apuca durerea de cap cand vad ca si prietenul ala al lui(al tipului pe care-l plac) incearca ceva). Eu nu vreau nimic cu cei doi, ci numai cu tipul ala pe care am pus ochii, tocmai de-aia incerc sa nu-i bag in seama.
Sunt confuza, rau de tot! In toate situatiile precedente, eu nu prea faceam nimic, ei veneau la mine si-atat, in schimb, tipul asta e chiar o provocare(uneori imi da de inteles ca e stapan pe sine, alteori timid) si ma incurca, nici nu stiu cum sa mai actionez.
1. Fara mistouri, e destul de usor sa treceti la o alta intrebare daca nu aveti un raspuns serios.
2.Sunt clasa a noua... daca ar conta chestia asta, in fine.(Ah si pentru a evita raspunsurile gen "gandul la carte, nu la baieti", am gandul la carte, deci cred ca o mica particica se poate axa si pe baieti).
3.Scuzati-ma daca am greseli de scriere.
4. DAU FUNDA+VOT!

4 răspunsuri:
| Cristinutzzzza a răspuns:

Pai fa rost de idu lui sau nr vb cu el pe net despre toate chestile poate aveti multe in comun! bagate in seama cu el mai mult cerei ajutor la o tema sau ajutal u la lucrare ceva.imbracate misto sai tragi privireabig grin trimitei biletele chiarhee hee Hey colegu ce facibatting eyelashes. Incearkati norocu.caci daca te place iti va da semnebig grin fundabatting eyelashes

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Am aceeasi situatie ca tine, numai ca nu sunt cu ea in clasa. desi sunt baiat pana acu veneau fetele la mine big grin
si acum observ cateva care ma plac dar le las sa sufere pentru ca nu vin sa-mi spuna, oricum le refuz... si pentru mine e o provocare
pai tu ai putea sa.i ceri un pix de exemplu, sa.l intrebi la o materie la care se pricepe el mai bine cum se face nu stiu ce(chiar daca stii). mi se pare ca e genu de baiat care nu prea vrea sa iasa in evidenta si nici nu.l intereseaza de clasa din care face parte(asa sunt si eu). o gramada de "colegi" nu.i bag in seama, pentru ca sunt niste ratati.

| AntiACTA a răspuns:

Pai daca spui ca va cunoasteti asa, cat de cat, saluta-l cand treci pe langa el. Nu este mare chestie asa ca nu ai de ce sa fii timida tongue Poate ca ti se pare un fleac, dar chiar tine, adica dupa o perioada o sa vezi ca o sa incepeti sa vorbiti. Dar daca vrei sa grabesti lucrurile, poti face rost de ID lui si sa vorbiti pe mess pentru ca este mai tongue Ai putea chiar sa ii spui ca il placi smug CHIAR NU AI NIMIC DE PIERDUT! Macar asa vei afla daca si el te place! Succes! :*

| andreeaandreea123 a răspuns:

Daca vrei poti sa-ti dau un sfat, din propria experienta. Gindestete bine daca merita macar sai atragi atentia, sau poate ar fi mai bine sa ramineti doar colegi(asta ca sa nu-ti para rau mai tirziu). Daca totusi merita, atunci incearca sa vorbesti mai des cu el. Sau o varianta a fi sa te asezi intr-o banca mai aproape de el. Poate asa va incepe sati atraga mai mult atentie. Dar gandeste-te bine. Bafta la tot ce nu vei face in continuare!