| MelindaPocsai11 a întrebat:

In momentul de fata sunt prea nervoasa si dezamagita sa gandesc clar, asa ca am nevoie de un sfat.
Azi e Sfantul Valentin si m-am certat cu prietenul meu din cauza ca seara trecuta a baut si acum ii e rau, stiind ca azi e Sfantul Valentin si diseara avem o rezevare la un restaurant la care chiar am vrut sa merg. Daca va ganditi ca noi suntem copii, el are 30 de ani, eu 23, insa se pare ca el e foarte imatur si iresponsabil.
Habar nu am ce sa fac, sa ma despart de el, sa incerc sa merg cu el diseara la restaurant, sau doar sa anulez si...sa move on?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Si acesta este barbatul visurilor tale?
Un om pe care nu poti conta, la nici o zi importanta?
Un om care prefera bautura in locul petrecerii cu femeia iubita?
Fetita, eu spun ca asta este un semn foarte-foarte bun, de acolo, de SUS, sa vezi realitatea acum, inainte sa te mariti cu el, ca nu vei avea o casnicie fericita.
Este o vorba in popor:
"Dumnezeu iti da in traista, dar nu-ti baga si in gura!'
Asadar, Dumnezeu ti-a arata ce lepra este barbatul asta pe care il iubesti si ti l-a aratat in momente importante pentru tine, special ca sa intelegi ca nu vei putea fii fericita cu un asemenea om, care nu da doi bani pe tine si relatia asta.
Daca acum, cand sunteti la inceput de drum nu se sfieste sa se comporte ca un mitocan, cum crezi ca va fi peste cativa ani?
Sincer, te sfatuiesc sa-ti cauti altul!

| IonutzMariusz a răspuns (pentru Violleta2022):

Chiar m-a pătruns acest raspuns. Foarte bine s-a scris! Sper să i-a act de acest răspuns și să-și rezolve situația

26 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Tinand varsta care o are, nici tu nu esti sanatoasa la cap. Dar uite ca experimentezi si te dai cu capu de perna ca sa te trezesti la realitate.

| Adry05 a răspuns:

Dacă vine diseară la restaurant ce treabă ai că a băut aseară? că din ce zici n pare că ți-ar fi zis că nu vine

| BuBBlesykeSs a răspuns (pentru Adry05):

Poate e mahmur si ii e rau

| Adry05 a răspuns (pentru BuBBlesykeSs):

Păi bine dar din moment ce vine ce contează? se ține de promisiunea față de ea, pnm să nu-și mai trăiască viața că are relație? aia e s-a întâmplat să bea mai mult sau i-a picat nașpa sau a combinat ce nu trebuia și azi îi e rău. Mare lucru și chinu lui acolo. contează că-și respectă promisiunea și vine. eu în situația asta nu i-aș zice nimic dr dacă ar îndrăzni să se vaite de ce rău îi e i-aș reteza-o că e vina lui că a băut atât etc. dar de la o remarcă până la „aa mă depart de el că vine cu rău la restaurant" îi cale lungă. dar deh, așa fac astea dacă le permiți orice, și-o iau în cap și fac fițe de pițipoance la orice

| Emazio a răspuns:

Daca sarbatoreati si voi de Dragobete acum totul era bine!

| romeo78 a răspuns:

Purtați o discuție despre alcool și despre faptul că nu suporți să îl vezi beat.
Ai 23 de ani, ai viața în față!
Nu are rost să trăiești lângă un bărbat care are probleme cu alcoolul.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Duminecă să îl duci la teatrul de păpuși, ca să crească mare.

| Drimmero a răspuns:

Iti dai seama ce a patut sa faca,, cum a indraznit.

| Freya1 a răspuns:

Dacă oameni din ziua azi renunță asa usor la relații inseamna ca eu sunt din alte timpuri.
Cei drept nu este ok faza cu bautul, nici unui bărbat nu ii sta bine sa bea până nu se mai poate trezi din mahmureala dar acum daca s-a intamplat cred ca ar trebui să vorbești cu el serios pe tema asta si sa ii spui ca nu e ok sa bea, daca sa mai repetat chestia asta poate e o idee sa te desparti dar daca nu eu cred ca poti sa ii explici ca nu e bine nici pentru el nici pentru relatia voastra sa faca asta.
Ceia ce vreau sa iti explic e ca nu trebuie să te desparți pentru ca nu ati mai mers la restaurant de ziua îndrăgostiților, puteti merge oricand daca asta simtit, cum de altfel va puteti iubi in oricare alta zi.Dar daca relația nu functioneaza din cauza altor probleme sau din cauza băuturi pune punct.

| Sofer a răspuns:

Asa e de Valentines Day.

| Emma30555 a răspuns:

Sa vezi lucrurile in asamblu, ziua asta e doar o zi promovata e o sarbatoare comerciala si e mai degraba pentru adolescenti.

| Nemessys a răspuns:

As putea sa stiu si eu care este diferenta dintre a iesi in seara asta si a iesi in alta seara la acel restaurant?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred că intuiția ta spune destul de clar ce ai de făcut, nu o ignora.

| Nume6 a răspuns:

Ole Domne nu mai are voie baiatu sa se imbete ca gata se desparte iubita de el laughing Eu zic sa mergeti la restaurant ce daca sa imbatat si ii e rau, bea si el niste zeama de muraturi si s-a rezolvat happyNici nu cred ca daca te duci cu el la restaurant o da se imbete iar stiind ce rau i-a fost dupa seara trecuta.

| Ely1234567 a răspuns:

Nu îl părăsit mai dai o șansă. Stați acasă azi și mergeți la restaurant în altă zi. Ăsta nu e motiv de despărțire

| BuBBlesykeSs a răspuns:

Depinde... daca ai mai multe motive atunci lasa l.
Oricum barbatii sunt niste porci laughing)laughing)laughing)

Răspuns utilizator avertizat
| BuBBlesykeSs a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Dar n am zis nimic de asta... poti fii, asta e viata trebuie sa simti ca trăieștilaughing

| Drimmero a răspuns (pentru BuBBlesykeSs):

Iar esti singura care generalizezi despre barbati, i-ai cunoscut pe toti si stii cum sunt? Ti-o fi dat unul cu flit sau te-a parasit si ai prins boala pe toata rasa barbateasca acum/

| BuBBlesykeSs a răspuns (pentru Drimmero):

Hahaha hai ca imi place sa te tot iei de mine asa smug

| Drimmero a răspuns (pentru BuBBlesykeSs):

Iti place, a? Iti atrageam atentia ca nu e ok sa gandesti asa, te aduce la frustrari.

| TPU2019 a răspuns (pentru BuBBlesykeSs):

Corectie.

"Singurii barbati de care sunt/suntem interesate sunt porci / Atat stim, de atata avem parte".

Cu placere!

| sadrian46 a răspuns (pentru BuBBlesykeSs):

Care bărbați? Cum, oricum?

| TPU2019 a răspuns:

Eu zic sa te duci frumusel cu ursu'.
In padure.

| CosminBoss22 a răspuns:

Mai bine ramaneti acasa sa nu faca prostii si mai dai o sansa si daca nu se schimba despartete de el (daca ti se pare bun si daca ai chef sa imi dai funda?)