| aksay a întrebat:

In primul rand salut! stiu o sa vi se para ciudat dar chiar simteam nevoia sa primesc niste sfaturi! sa inceo cand aveam 8 ani aproape 9 aveam o prietena foarte buna era chiar si colega mea de clasa si locuiam in acelasi bloc si traiam impreuna eram ca 2 frati pana cand sa aflu ca la sfarsitul clasei a 2 se va muta odata pentru totdeauna! a plecat fara sa spuna nimic apoi neam mai intalnit de vreo 2 3 ori si atat insa ce e mai important e ca eu i-am simtit lipsa si am avut nevoie de ea langa mine la bine si rau am incercat sa o caut timp de 12 ani sa vorbesc cu ea sa stiu ce face si sa-i spun ca imi lipseste insa nu am reusit! acum dupe 12 ani azi am intalnito culmea la mine in cartier am trecut pe langa 2 fete si mi s-a parut cunoscuta fata ei dar nu am fost sigur ca este ea insa strig alina si deodata ce sa vezi fata intoarce capu si se uita si zice adi? eu zic da ea zice ce mult te-ai schimbat da si am stat putin de vorba despre copilarie ce vreau sa va intreb este e bine daca ii spun ca mia lipsit si ca simt ceva pentru ea! pentru ca am aflat ca are prieten de 2 ani si jum va rog dau fundinta si daca da aspt si idei de a o spune

Răspuns Câştigător
| ShowTim3 a răspuns:

WOW.As vrea sa mi se intemple acest lucru si mie. oh go on Prieten de 2 ani si jumatate, va cunostati de cand aveati scutece pe voi ce mama naibi. De ce sa nu ii spui ca ti-a lipsit? nu e nimic rau in asta parerea mea. Du-te si tu cu ea la un suc la cinema si tot asa, ce daca are prieten o sa ii zica ca te cunoaste din copilarie. Daca vreai ca ea sa fie prietena ta nu stiu ce sa zic, de obicei e cam greu sa realizezi asa ceva si ca se cunoaste cu acel baiat de 2 ani... este o lama cu 2 taisuri, depinde de noroc. Poate ca el/ea s-a plictisit in 2 ani astia. Sau poate ca au ganduri serioase,de casatorie, cati ani are fata acea? da baiatul? sa imi zici.
Nu cred ca e misiune imposibili, totusi au trecut atatia ani si te mai tine minte, asta ar trebui sa insemne ceva!, inseamna ca nu numai tu i-ai dus dorul si te mai gandeai la ea, si ea se gandea la tine.Cel mai bine e sa mai schimbati o vorba pe mess, sa ii ceri numarul de telefon, la o intalnire (eventual sa te cunoasca si prietenul ei ca sa stii cum le merg, daca esti mai sensipil si o sa iti iasa sucul pe nas cand o sa vezi ca se saruta (daca) mai bine du-te decat cu ea, dar totusi e bine sa il vezi si pe el sa stii daca esti deasuprea lui, sau nu.
Iubirea nuprea tine o vesnicie, 2 ani si jumate deja este mult, media in care sa zicem ca iubirea este in floare e 9 luni.happy Adica ai sanse si nu te grabi, poate sentimentele ei nu sunt la fel de puternice cum le ai tu pentru ea, trebuie sa te echilibrezi si sa nu sari la botul ei de cum va vedeti.
Succes! frumoasa povestea daca nu este inventata, sincer mi-as dori si eu o prietena buna din copilarie, a da si ai grija sa nu o mai scapi din mana ca poate o pierzi de tot, este bine ca ai dat de ea \dancing succes inca odata.

8 răspunsuri:
| cuvant a răspuns:

Salut,
Eu zic sa-i zici ca tii la ea, ca ea inseamna mult pentru tine si ca ai cautat-o atata timp. Asta nu va insemna ca si ea va simti la fel.
Daca iti doresti si o relatie intima cu ea sau asa am inteles cand ai zis de prieten, acolo trebuie sa te astepti sa zica nu, mai ales daca are un iubit deja.
Daca nu. Asta dovedeste ca iti pasa de ea si doresti sa fiti prietene

| Anname a răspuns:

Buna!
Spune.i doar ca ti.a lipsit.ca ai incercat sa o cauti in astia 12 ani si ca esti foarte bucuros sa o revezihappy
Asa ar fi cel mai bine, si pentru tine si pentru eahappy
Sunt fericita ca ai reusit sa vorbesti cu ea din nouhappy bravo!
Pabig grin

| TTdsIulia a răspuns:

Este foarte bine sa ii spui ceea ce simti. nu ai nimic de pierdut, o fata poate fi sensibilizata usor, de unde stii ca ea il iubeste pe actualul iubit sau ca este cu el pe bune? la fel cum am mai zis cuiva de pe site-ul asta. incearca sa ii fi alaturi, cunoaste-o pe alina de acum, lasa in urma trecutul, sunt doar amintiri care le vei avea intotdeauna iar ca sa o cuceresti sau recuceresti trebuie sa te deschizi ei si sa o faci si pe ea sa se deschida tie. poti sa o iei cu chestii din trecut la inceput iar pe percurs sa te implici mai mult cu sfaturi in viata ei astfel ii vei deveni "indispensabil " si o sa isi dea seama cata nevoie are de tine big grin oricum " adevarata dragoste vine dintr-o sincera prietenie ". succes :* sa ne scrii si noua ce ai facut.

| nicoleta01 a răspuns:

Daca ea are prieten de 2 ani este complicat... deci are o relatei serioasa. eu zic ca ai putea sa ii spui ca iai simtit lipsa. apoi iti vei da seama daca are rost sa continui... dar oricum nu cred ca are rost sa iti faci sperante false sad poate o sa ramaneti doar prieteni buni ca in copilarie happysuc ces:*

| Vladuthz a răspuns:

In primul rand nu-i poti spune ca simti ceva pentru ea imediat cum ai regasit-o, trebuie mai intai sa aveti mai mult contact pentru ca daca ii spui din prima te va considera un ciudat

| Măduleţu a răspuns:

Poi ar trebui să ii spui, nu este aşa greu să ii spui dacă zici că aţi fost ca fraţii ', eu te sfătuiesc să ii zici şi o să vezi că va da roade, SUCCES!

| CookieMonsta a răspuns:

Spune-i cat mai ai timp, decat sa fie apoi prea tarziu. =D
' Stiu ca ai prieten, dar nu cred ca ai prefera sa va despartiti ca sa stii ca, asta e, simt ceva pentru tine.' Sau whatever, nu poti sti ce simte ea si a ascuns in spatele fricii asa cum incerci sa faci si tu.

| bloo_8714 a răspuns:

Pai spune-i ce ai pe suflet [incearca sa fiti doar voi2] si cred ca simte ceva mai puternic pentru tine decat pentru ala... pentru ca pe tine te stie de la 8 ani na... du-te si spune-i laughing poate ai noroc si cine stie poate poate smug