| Viviluka a întrebat:

In primul rand scuze de categorie.

Ce sarbatoare e azi 30 august?

12 răspunsuri:
| Pysu a răspuns:

Sfantul Alexandruhappy

| IngridGenDăăăă a răspuns:

Sf Alexandru! Funda?:*

| nimiiiiiic a răspuns:

Sfantul Alexandru happy

| iubiricaa a răspuns:

Sfanta LeneElaughing

| aleexuţ a răspuns:

My b-day

| Bojthe a răspuns:

Pe 30 august in perioada comunista se sarbatorea ziua Romaniei fiind ca atunci se nascuse dictatorul Nicolae Ceausescu. funda?

| Bojthe a răspuns:

Poti citi mai multe evenimente aici : http://ro.wikipedia.org/wiki/30_august

| Boouublees a răspuns:

Sf Alexandru

| AlinaCurca a răspuns:

Sf. Alexandru

| MihaiClaudiuBragadiru a răspuns:

Sfantul Alexandru.

| AGentulP a răspuns:

Sf. Alexandru, Ioan și Pavel cel Nou, Patriarhii Constantinopolului; Cuv. Fantin; Sf. Ierarh Varlaam, Mitropolitul Moldovei; Sf. Ierarh Ioan de la Râșca și Secu, Episcopul Romanului (calendar ortodox)
Fundaa? big grin

| Fluffy_3776 a răspuns:

Buna!
Sf Alexandru