| negat1ve a întrebat:

In primul rand va salut pe toti si sper sa aveti rabdarea de a citi pana la capat! Deci sunt un tip de 19 ani si pana acum nu am avut nici o relatie. Pe cat de penibil suna pe atat de rau e! Deci sunt o fire foarte timida si desi am vazut ca nu rezolv nimic cu timiditatea parca nu pot fi altfel, mai alex cu o fata! Cand stau de vorba cu o persoana de sex feminin in general, mai ales sa imi si placa de ea, ma pierd total cu firea! Nu stiu ce sa vorbesc ma pierd in cuvinte si nu am nici un subiect pentru a vorbi! Inainte nu prea m-am preocupat de chestia asta dar acum chiar mi se pare o problema. Simt nevoia de a avea si eu o persoana de sex feminin langa mine, mai precis de a avea o prietena o relatie, si nu stiu cum si de unde sa incep! Sa zicem ca desi nu am experienta in asta, sunt destul de documentat in ceea ce priveste treaba asta cu fetele prietenele si problemele de cuplu, pentru ca invat din greselile prietenilor mei, ma mai sfatuiesc si ei si mi-au explicat mai multe lucruri, si am mai citit si anumite articole! Deci sa zice ca oarecum as avea o experienta acolo sau poate nu mi-ar fi atat de greu cu o fata. Desi intotdeauna m-am gandit "nu am eu fata de aia, sau e prea frumoasa pentru mine, sau aia trebuie' sa ai bani sa stea cu tine si etc" ei bine aceste chestii nu au facut decat sa ma descurajeze mai tare, iar pe parcurs am vazut ca nu chiar totul se rezuma la bani sau frumusete, ci prin simplul fapt sa stii sa te comporti si sa vorbesti cu acea tipa! Doar zic chestia asta...dar de cand ma stiu tot exemplele alea de mai sus le am in cap cand vad o fata laughing Am vazut multe cupluri si alesul ei dupa parerea mea nu arata nici bine si la felul cum era imbracat nu parea sa fie vreun bogatas, deci chiar trebuie sa-mi scot chestiile alea din cap! In fine, o alta problema e ca eu sunt stabilit in strainatate de 3 ani, mai exact in Italia, si sincer vorbind nu am nici macar amici acolo dar apoi o iubita! Italiencele sincer nu sunt deloc frumoase iar romancele nu inteleg de ce se baga cu broscarii aia! In tara vin doar o data pe an in august si nu am timp de o relatie, + ca nu vreau sa incep o relatie sa punem suflet in acea luna iar dupa sa plec si sa ramanem cu gust amar! Deci chiar imi este ciuda cand vad pustanii astia de 14-17 ani deja plictisiti de relatii si stiu mult mai multe decat mine, iar eu nici nu am experimentat primul sarut! Simt nevoia de a avea o relatie si nu stiu cum sa incep, si ce sa fac in situatia mea, avand in vedere ca sunt si printre straini, sa incerc cu o broscoaica? sa caut o romanca? sa imi vad de treaba si incerc vara? ce si cum sa fac? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Lizu a răspuns:

Complicat. Poi daca iti place vreo fata din Italia, de ce nu, ai putea incerca o relatie cu ea....si dupa parerea mea nu exista vreun ''ghid pentru relatii'' sau un ''manual de instructiuni''...pur si simplu cand iti place o fata vorbeste cu ea, si daca si ea te place va fi bine, nu vei avea nevoie de ''texte de agatat'' care dupa parerea mea sunt patetice. Lasa o fata sa se indragosteasca de tine cel care esti cu adevarat, nu de niste vorbe dulci care in timp vor disparea, si isi va da seama ca nu esti bun pentru ea, iar u vei ramane cu ochii in soare si nu vei sti ce se intampla ..si nu are rost sa te gandesti la chestii ca nu ai fata pentru ea, sau ca nu ai destui baniwinking si ai dreptate, sa incepi o relatie in Romania si apoi sa pleci nu e o idee buna. Relatiile la distanta functioneaza doar in povestiwinkingSper ca ti-am fost de ajutor.

6 răspunsuri:
| ccriss a răspuns:

Eu zic sa nu-ti faci planuri de acest gen continuati rutina zilnica si vei vedea ca vei da peste marea dragoste cand te astepti mai putin

| Elvina a răspuns:

Si eu am 19 ani si mor de ciuda cand ii vad pe astia de 12 ani ca au avut mai multe relatii decat am avut eu. Nu te descuraja. Va veni si la tine o fata frumoasa. Nu ai gasit-o inca. Italiencele sunt frumoase daca stii sa le gasesti.

| Katakito a răspuns:

La fel sunt si eu bro. sad

| neutrino a răspuns:

Se pare ca ai o (mare) problema in modul de a gandi. Cum asa, nici una nu te vrea, fie ea romanca sau nu! Orice fata doreste ca baiatul care o curteaza sa fie frumusel si cu ceva bani. Si sa-i placa si modul lui de a gandi. Ai auzit vreodata ca o fata s-a indragostit de un baiat urat, sarac si prost? Tu de ce nu accepti gandul ca te poti indragosti de o italianca? Pentru ca nu-ti plac broscoaicele! Si atunci de ce judeci fetele care nu te vor? Cred ca problema e la tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca cu o broscoaica. laughing
Sarut-o, si vezi, poate se da peste cap totul si se transforma in printesa vrajita.
PS. Dar s-o tii bine de picioare, ca broscutele sunt fricoase sa nu le inghiti!

| AL3xooTzO a răspuns:

La fel sunt si eu da is mai timid ca el de 1000 ori crying