| Baby_2365 a întrebat:

In seara asta am vb cu baiatul cu care am facut dragoste pentru prima data si cu care vb in fiecare zi.Eu am facut o greseala zicandu-i ceva si el ma "pedepsit" prin faptul ca nu vom mai face dragoste iar eu l-am intrebat ca daca nu mai face dragoste cu mine is cauta pe alta si el a zis ca nu si ca daca va face dragoste o va face cu mine si daca nu is pune pofta in cui.Si mi-a zis ca daca as vorbii mai mult si nu as mai fi asa timida as obtine mai multe.Precizez ca suntem doar amici dar eu sunt indragostita de el dar nu i-am spus nimic.Si mi-a pus intrebarea ca ce inteleg din tot ce mi-a zis el in seara asta.(voi ce intelegeti din asta? si a zis ca nu-m spune ca trebuie sa inteleg singura la ce se refera )Problema ai ca el a spus ca nu putem fi mai mult decat amici din diferite motive sa zicem plauzibile asta acum cateva saptamani. Voi ce intelegeti din tot ce a zis? Va rog sa ma ajutati ca eu chiar il iubesc sad

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pfff. draga mea, respecta-te, nu e numai el in lumea asta, cum adica, sinteti doar parteneri de sex? amici? e inadmisibil, iubeste-te cu cineva care te iubeste, nu care vrea sa-si bata joc, ignora-l nu e ok realtia voastra atit timp cit doar tu implici sentimente... ai grija sa nu fie prea tirziu si nu te amagi pe tine insuti, esti domnisoara dupa care ar trebui sa alerge baietii nu sa astepti un "amic" care din cind in cind sa vrea o partida de sex cu tine. Si, chiar crezi ca nu va pleca la alta daca ar avea ocazia?! fi-i serioasa.

7 răspunsuri:
| jolie_9206 a răspuns:

Se pare ca acest tip te considera timida...intr-o relatie e nasol ca unul dintre cei doi indragostiti sa fie mia putin vorbaret decat celalalt.Trebuie sa aveti mereu ce discuta si nu doar sa asculti si sa aprobi. orice mica prostie trebuie s-o comentezi indiferent despre ce ai vorbi.El se pare ca te place(daca e sincer cand a spus ca "ori tu, ori nimeni") si probabil toate probleme sunt din cauza lipsei de comunicatie sau nu stiu.Tu trebuie sa stii cel mai bine ce se intampla.noi restul iti putem spune doar cateva lucruri din ce ne-ai descris.Eu consider ca daca il placi sa incerci sa conversezi mult mai mult cu el si poate veti gasi o solutie sa nu va certati din aceste lucruri banale.In momentul de fata, eu as numi-o relatie mai complicata dar nu despramata. ceva ce se poate indrepta! Succces!

| Angeline a răspuns:

Poate vrea sa iti deschizi sufletu... daca vrei un sfat, daca spune ca isi va pune pofta in cui sa nu faca dragoste cu altcineva, ai putea sa te prefaci un pic mai neinteresata de el, sa nu fi prima care il cauta, sa il faci sa realizeze ca te place, deuarece nu cred ca simte doar un sentiment de amica fata de tine happy incearca sa il faci sa isi dea seama de ce sentimente are pentru tine, poate acum e un pic confuz. doar sa nu fie cealalta varianta, care ar fi ca numai te foloseste... sper sa nu fie aia happy good luck! :*:*:*

| AndreiBox a răspuns:

Nu mai fabulati cu sfaturi aiurea... a profitat de tine happy.

| AndreiBox a răspuns (pentru jolie_9206):

Unde e timida ma, ba nu vorbii aiurea... rolling on the floor) timida ca ce? ca s-a **** cu ala si nici nu era intr'o relatie cu el aia nu e timiditate... TREZITI'VA FRATE!

| Baby_2365 explică (pentru AndreiBox):

Ba chiar is timida si am facut dragoste cu el deoarece ai un prieten foarte bun si am avut incredere in el si mi-am dorit sa fac asta cu el si nu regret.

| AndreiBox a răspuns (pentru Baby_2365):

Viata ta.winking.

| DeeaMarry a răspuns:

Stai putin! Adica baiatul cu care ai facut dragoste pentru prima data iti e doar amic?!
Dumnezeule! Ai avut curaj sa faci dragoste cu el, dar nu ai avut curaj sa ii zici ca esti indragostita de el?:O
Vai de mine, dar voi incepeti relatiile invers fata de lumea normala!
Ce sfat pot sa iti dau in situatia asta?! Sa te respecti tu pe tine, pentru ca altfel nu te va respecta nimeni! straight face