| Pissy a întrebat:

In seara asta m`am despartit de prietenul meu pentru ca m`am saturat sa ne certam zilnic asa ca am decis sa luam o pauza sa vad de care imi e mai mult dor.de el sau de fostul`. si am realizat ca tot pe fostul` il iubesc deoarece in seara asta am aflat ca e cu o fata de aproape o saptamana si ca ii place mult de ea. ce sa fac? sa ma impac cu fostul` sau sa raman singura. oricum m`am obisnuit sa tin in mine prea multe.si am realizat ca viata mea e de ***. dau funda pentru cel mai frumos raspuns.chiar am nevoie de ajutor sad.

Răspuns Câştigător
| Agarneth a răspuns:

Spui ca te certai in fiecare zi cu prietenul tau. Ai putea sa analizezi cine a gresit ca sa ajungeti sa va certati. Daca nu vrei sa te impaci cu el, ai putea sa astepti putin si sa vezi cum decurge relatia fostului tau cu prietena lui. Ai putea sa ii ceri sa fiti doar amici ca sa puteti iesi impreuna, iar daca el se cearta cu ea ai putea sa-l alini si sa-i arati foarte discret ca inca mai tii la el. Mie nu mi-a placut niciodata sa ma bag in relatiile altora, dar poti sa vezi daca o iubeste chiar asa cum pare sau mai au si momente "urate". Sau cel mai simplu, ai putea sa iei o pauza de la baieti si sa iti acorzi mai mult timp tie. Vei vedea ca, cu timpul, se vor rezolva toate. Si nu e bine sa tii in tine. Ar trebui sa vorbesti cu o prietena buna despre toate astea si sa vezi lucrurile bune din viata. happy
Sper ca vei lua cea mai buna decizie. :*

15 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Apa cu uleiul nu se amesteca. Da' nici cu fostul nu te poti impaca acum, cat el este cu altcineva. thinking

| Razvan a răspuns:

Cand esti cu cineva inseamna ca iti face placere sa il vezi, ca te atrage din punct de vedere fizic si intelectual, ca te completeaza, ca intai de toate ti-e prieten, apoi iubit.Cand ai ajuns la constatarea ca iti e la fel de bine singura atunci e clar ca nu ai de ce sa te mai complaci intr-o relatie care nu iti aduce nimic bun.Sa nu crezi ca nu vor mai exista baieti care te vor simpatizawinkingIdeea e sa te detasezi de trecut

| Flav a răspuns:

Beiiibi de la intrebarea mea? Beiibiiiii, de cand te cautam! Moama, ce airbag-uri ai!
Da-i naibii, sunt aici!

| lyrics a răspuns:

Bun.
sa inteleg ca tu o sa te gandesti la un plan ca sa-i desparti pe cei doi apoi sa te combini tu cu fostul care ar deveni actualul.
nu iti e putin asa, rusine?
din moment ce aia st impreuna, el o place.prob si ea.
dc te bagi tu?
daca nu ti-a reusit relatia gt.
stai singura pana apare altul.
din ce ai zis am impresia ca dupa parerea ta totul ti se cuvine si poti sa te combini cu oricine.
cum te-ai simti daca s-ar baga alta in relatia ta?
nu ai ciufuli-o putin?

| Pacala a răspuns:

Pai daca fostul` e deja cu alta, cum sa te impaci cu el? Daca va certati zilnic, oricum relatia voastra n-avea cum sa tina. Poate ii e mai bine cu cealalta, da-i pace si orienteaza-te spre altul. Oricum o relatie nu mai merge dupa o despartire. happy

| Pacala a răspuns:

Si vorba celor de pe aici... sorooo, ce airbag`uri ai... happy Aaa, am uitat sa zic ceva, ca replica la ce ziceai tu, ca viata ta e de ***. Viata fiecaruia e cum si-o face el si cum ii place lui :p

| marsy a răspuns:

Poti astepta pe cineva care sa te iubeasca. si sa astepti decit sa te chinui... pe fosul si pe actualul ii poti lasa in pace.

| 354 a răspuns:

Ce tampenie voi chiar credeti ca daca doua persoane se mai cearta din cand in cand, inseamna ca nu sunt compatibili? compatibilitatea se poate rezolva cu timpul si cu multa comunicare aaaa si referitor la intrebarea ta este frumos fata de fostul tau prieten sa te cobini din nou cu exxx iubit? doamne ce mai aud saracu baiat poate sufera dupa tine si tu i-ai dat repede papucii ca ti-a venit tie sa te impaci cu fostul. LIPSA DE BUN SIMT FATA DE RELATIA PE CARE AI AVUT-O. DOAMNE CE MA ENERVAI. papa

| cary29 a răspuns:

In primul rand cu prietenul tau nu prea esti compatibila din moment ce va tot certati, desi putina comunicare cred ca nu ar strica si poate ar mai remedia situatia, dar atata timp cat tu nu ii duci dorul mai bine il lasi in pace, iar in al doilea rand, cu fostul si daca ai vrea nu mai poti sa fii cu el, deoarece cum ai zis si tu, ii place de alta fata si ii de o saptamana cu ea, asta inseamna ca a trecut mai departe. Cel mai bun sfat pe care ti-l pot da este sa ii lasi pe amandoi in pace, fii un pic singura, si nu te mai gandi la niciunul.Si mai ales nu mai reveni la cineva o data ce s-a terminat relatia, ce ii in trecut ramane in trecut.Traieste prezentul...

| Gorillaz a răspuns:

Probabil ca el s a simtit bine cu tine dar acum este,, ocupat,, cu altcineva, nu ar fi prea frumos sa intervii cel putin in scopuri personale, asta din punct de vedere moral... o pauza ar putea fi cel mai bun lucru, nu e o relatie pe primul loc in viata, incearca sa te distrezi, sa mai iesi cu prietenele, o sa cunosti si alti baieti si,,, cine stie ce se va intampla, viata merge mai departe

| Aidan a răspuns:

Lasami ID tau repede laughing
Flav dai drumu de aici

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga fata sincer iti zic sa dai totu afara orice oala are un punc de rupere si singura niciodata nue bine sa fii mai dai o sansa discuta cu el spune-i ce iti place si ce nu si rezolvati daca nu merge nu merge ce sa-i faci altu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar daca la varsta asta pare o mare tragedie. Vei vedea ca de fapt nu este chiar asa. Tu stii singura raspunsul la intrebarea asta... daca ai fi vrut sa fii cu cel de care te-ai despartit nu ai mai fi cerut pauza.
Viata este prea scurta ca sa o petreci certandu-te crede-ma! Cat despre fostul... e doar o tentatie... o posesivitate feminina fiindca acum incearca sa fie cu altcineva.Nu te uita inapoi, mergi mai departe cu siguranta vor aparea lucruri noi interesante la orizont. Cand va mai trece un pic de timp vei rade de cat de puerile erau ideile tale de atuncihappy. Deci nu fi trista si zambeste!

| Costy19 a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa asculti ce-ti zice inima ta. Daca crezi ca e mai bine pentru tine de a te impaca cu fostul nu mai astepta. Timpul trece si nu il poti da inapoi.Succes!

| sonbanditu a răspuns:

Pai si eu am patit mai demult la fel ma certam in fiecare zi cu prietena si pana la urama ne-am vazut fiecare de viata lui asa ca nu e neaparat sa te imipaci cu fostul sau sa ramai singura faci ce crezi tu ca e bine pentru tine sa nu mai suferi tongue :*
PS: Poti sa te combini cu mine big grinlaughing