| jon_3492 a întrebat:

In timpul actului sexual s-a rupt prezervativul, dupa 3-4 minute(sex vaginal) Care e probabilitatea sa ma infectez de hiv daca de exemplu partnera are hiv.

Răspuns Câştigător
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

E o probabilitate mare.

Din cate stiu eu, iti poti face test HIV peste 6 luni, asta fiind timpul de incubare a bolii.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Julia89 a răspuns:

Vai destul de grav mergi repede la un medic imi pare rau dar raspunsul este unul rau :este destul de mare probabilitatea sa fii infectat. offf

| Alleee18 a răspuns:

Sa stii si tu ca prezervativul nu te protejeaza de hiv :-j. Mai ales daca s-a rupt ...Mergi la doctor.Dar uite aici:
"In cazul infectarii cu virusul imunodeficientei umane (HIV), perioada de incubatie poate fi foarte lunga si foarte variabila, in functie de multi factori (starea sanatatii persoanei infectate, comportamentul ei, igiena, alimentatia, etc) - intre 2 luni si 5 ani. In tot acest timp virusul imunodeficientei umane (HIV) este prezent in fluidele corpului (sperma, sange, secretii) si poate fi transmis."
Uite si site'ul.Citeste mai multe.http://www.seximus.ro/articole/hiv_sida.php
Apropo.o mica precizare.Cum dracu ai putut sa faci sex cu ea cand stiai bine ca are hiv? Poti sa'mi dai stupid sau ce vrei tu...dar cu siguranta nu esti in toate mintile :|.Sau poate ca o iubesti extrem de mult.In fine, nu te pot intelege.

| asdasasasas a răspuns:

100% daca fufa are HIV saaaaau SIDA