| jon_3492 a întrebat:

In timpul actului sexual, s-a rupt prezervativul.Peste cit timp trebuie sa-mi fac analizele la hiv? ca am banuieli ca fata poate fi infectata, ca a avut foarte multi parteneri sexuali, si sunt foarte stresat. Ce ma sfatuiti?

5 răspunsuri:
| Anet a răspuns:

Pai fugi cat mai repede si fa testul, doar nu ai de gand sa astepti o luna:-s

| mdany a răspuns:

Testul trebuie sa il faci cat mai repede posibil, ca sa nu apara complicatii.

| niki a răspuns:

Si daca banuiai ca e infectata de ce te-ai culcat cu ea? faptul ca a avut mai multi parteneri nu inseamna ca e bolnava, dar daca ai banuieli fugi si fa testul si data viitoare gandeste-te 2 ori inainte sa iti bagi putulica la caldurice!

| reanu a răspuns:

Testul real se face dupa 3luni si inca odata dupa 6luni

| LNK a răspuns:

Ce ma enerveaza persoanele care dau sfaturi dar habar nu au despre ce vorbesc. Anet, sincer, mai documenteaza-te.
Analizele se pot face abia dupa 6 luni ca sa fie concludente. Intre timp, stai calm. Nu ajuta sa te stresezi.