| anonim_4396 a întrebat:

In ultimul timp nu mai facem sex aproape deloc, o data pe saptamana poate, nici atat.Nu mai bate apropouri,nu mai e pervers,nu mai cere poze, de obicei cand ii mai bat eu apropouri ma refuza subtil sau pune un emoticon doua si atat, nu continua, nu mi-ar da nas sa continui sau sa propuna sa merg la el.
Pur si simplu am si eu nevoile mele si asa mi se pare putin sa o facem o data pe saptamana si si cand mai programam sa dorm la el, imi aud cate un motiv din ala ca astazi"am intrebat-o pe bunica-mea ( cu care locuieste) si ne-am certat, a spus ca se simte rau si nu are chef de musafiri." Hai nu zau, in 3 ani de zile n-a spus niciodata asta, mereu am fost bine primita si nu am deranjat vreodata sau facut galagie.Mai patisem vara asta ca baga de la el scuza cu bunica-sa doar ca sa nu ne vedem, in fine asta a fost o perioada in care eram intr-un fel de pauza.
L-am intrebat ieri care e motivul si zice ca e super stresat in ultimul timp ca are ceva probleme cu masina, [trebuie facute niste reparatii si sunt scumpe] si momentan sta prost cu banii si trebuie sa isi caute un job, e obosit mereu ptc sta pana tarziu si de multe ori nici la facultate nu ajunge.
Noi ne vedem foarte rar (o data pe saptamana) si stam la 8 minute unul de celalat.Nu inteleg ce dracu' se intampla, nu pot sa pricep ca doar " oboseala si stresul " sunt cauza libidoului sau scazut.
Mi-a spus ca " mai bine mai rar si calumea decat asa des", la care ii spun " E ca si cum ai bea 3 litri de apa intr-o zi si in restul saptamanii n-ai mai bea deloc."
Tin sa cred ca nu mai e atras de mine.Nu am dovezi ca se vede cu alta, dar sigur ceva e acolo.In rest se comporta cald, vorbim des, ma cauta, ne alintam etc.

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Are inlocuitoare

| darrio2007 a răspuns:

Are pe altcineva.

| kaTTsu a răspuns:

Mno îți spun din punctul meu de vedere ca bărbat. Am avut o relație de 4 ani și jumătate, la început eram iepuri în călduri, peste tot și oriunde, scări de bloc, parcuri, la prieteni acasă, în baie, în hol, pe furiș, pe masă, pe frigider(Nu intreba cum), pe scaunul de la calculator până s-a rupt, pe balcon, până și când gătea, you name it. Ideea e că după ce ne-am mutat împreună, sexul a devenit din ce in ce mai rar, din cauza rutinei, a vieții cotidiene, job, oboseală, altele pe cap.
Ideea e in felul următor, eu nu mai aveam chef pentru că erau mereu aceleași poziții, aceleași faze, aceleași vorbe. La un moment dat, m-am plictisit. Și am ajuns la o singură concluzie, e vorba de libidoul fiecăruia.

Fiecare are un apetit sexual diferit, fiecare iubește in felul său. Singurul sfat pe care ți-l dau, ori condimentezi relația dintre voi, te schimbi ca și comportament și aspect fizic, ori îl lași și-ți cauți altul. Dar nu o face tinandu-te cu el de mână, că pe urmă devi o curvă și nu-i ok. Deci in concluzie, ori încerci să salvezi relația ori te reorientezi, dar doar după ce pui punct cu el, e cel mai uman așa.

| sierra1 a răspuns:

"Hai nu zau, in 3 ani de zile n-a spus niciodata asta, mereu am fost bine primita"

cred că discuția asta ar trebui purtată cu domnia SA!

| corbulalbrosu a răspuns:

In relatia voastra a intervenit si s-a si instalat pacatoasa stare de RUTINA, cea care de regula reprezinta sfarsitul inevitabil al fiecarei relatii mult prea mult prelungite. thinking

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Așa se întâmplă când relația se bazează doar pe plăcerea sexului.
Dacă ai mai oferi și ceva în plus, de la suflet la suflet, atunci nu te-ar refuza.

| Mosotti a răspuns:

Hai sa iti explice tata, varianta 1:

Baiatului i s-au sculat genele alea primitive care i-au "comandat" sa se duca si la altele, asa ca, ca sa-l oblige, apare acea monotonie, e f simplu. Nu mai are placere sexuala cu tine, barbatu e programat sa sexeze mai multe, si la unii natura i-a prins in sclavie si le apare asta, ca de aia apare (dar nimeni nu spune, psihologia evolutionista spune, dar cine se informeaza?)!

Asa ca gaseste altul mai "modern" care nu are softul asta prin creierash, si la care nu apare dezinteres sexual a la long, ca-s multe cupluri asa.

Cred ca am fost destul de clar. Nu ca ai facut tu ceva, ca nu esti bune, sau altele.
Aia cu oboseala e minciuna.
Si da-l dracu, nu mai sta cu el. Ca te tine de proasta, pana gasesti altul, mai satisface-ti nevoile si singura, ca aia e, e rau sa stai tensionata.
Gaseste pe unu care te iubeste, respecta, ca nu toti sunt ca el. Daca ar fi asa, nu ar mai avea nimeni familii.
In general barbatul inseala ca femeia il neglijeaza, sau doar ocazional, mai putini se plictisesc pur si simplu.

Varianta doi, are probleme cu sexul, a dat in vreo boala ceva, nu stiu, daca e cald totusi. Si chiar in varianta asta nu te minte, chiar nu mai are libido.
Sau s-a saturat doar cu sexul de tine cel putin temporar pana mai cicleaza, si apoi revine la normal si cu tine (chiar la blocaje din astea chiar e necesara o ciclare scurta cu alta, strict sexual), dar nu si sufleteste s-a saturat, ca in general sexu e sex orgasm simplu, si sufletescu presupune mult mai multe. Ce, tu cand ai face singura, iubesti? Asa ca aia e, merge si simplu.
Si omu nu vrea sa strice o relatie doar pentru un sex care oricum ii va reveni la loc.
Daca ai intelege natura umana, nu te-ai supara, ai intelege ce am explicat, ca nu am scos-o de la mine, si medical se stie.

Insa nu stiu care din doua variante este.

| Andreeush a răspuns:

Cred că și-a găsit pe altcineva.

| Sofer a răspuns:

E mai bine rar de cat asa des. Eu cu fosta ne vedeam in weekend si sex la fel tot atunci. Multumeste-te cu atat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Parerea mea e ca are pe alta, dar o ascunde bine. laughing
Citisem undeva de un raport de 7 femei la 1 barbat din totalul populatie in tara noastra, nu stiu daca mai e de actualitate, insa totusi cred ca este pe acolo. Asadar concurenta intre femei este mai mare. Voi oferiti toate acelasi lucruri (sex in mare parte).
Principalul criteriu de diferentiere pentru barbati este, din pacate pentru voi, frumusetea si felul in care arata o tipa. Poate sa stea cu tine 10 ani. Daca vine una mai buna si mai frumoasa si se baga in seama cu el, pa pa.
Daca vrei sa ti un barbat langa tine trebuie sa inveti sa ii cam faci totul pe plac. (atentie, BARBAT, nu pres laughing ).
Si cred ca relatia ta este pe sfarsite... nu prea mai ai ce sa faci acum. :/

| 2EXA a răspuns (pentru anonim_4396):

Ii fac tot pe plac.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru 2EXA):

Si trandafirul cel mai frumos la un moment dat isi pierde mireasma si orice i-ai face nu va mai fi la fel cum a fost in momentul infloririi.

| PegassiDoctorulThau a răspuns:

Salut! Nu va mai dau multe șanse acestei relații. Și din câte spui tu acolo, el îți ascunde ceva. dar nu știu sa îți spun ce.

| bbobo22 a răspuns:

Cu siguranta nu mai este la fel de atras de tine, asa cum simti si tu foarte bine asta. Cauzele pot fii multiple, ca are alte variante mai interesante, stresul, oboseala, plictiseala...
Parerea mea este ca poti face doar un singur lucru, sa incerci sa-i starnesti din nou interesul pentru tine. Incearca sa nu-l mai cauti si sa nu mai faci nici un fel de aluzie sexuala si sa fii un pic mai inabordabila dar in acelasi timp prin preajma lui si atragatoare. Iesi in oras, mergi la sala, ai grija de tine si lasa-l sa te doreasca. Daca te vrea cu adevarat o incerce sa faca ceva in acest sens. Daca nu, atunci inseamna ca trebuie sa mergi mai departe fara el...

| Andreea478 a răspuns:

Am pățit și eu asa, cred ca are pe alta.