| Meggie a întrebat:

In urma cu 2 ani, intr-o vara am cunoscut un baiat de la mine din sat si m.am indragostit instantaneu de el fara sa stiu cum il cheama.M-am interesa si am aflat ce ma interesa despre el.Intre timp am mai avut relatii cu alti baieti, dar tot la el ma gandeam.A trecut un an si a sosit din nou vacanta de vara, pe care am petrecut.o alaturi de el si de alti prieteni. Apoi pur si simplu nu ma puteam gandi la altceva decat la el pentru ca am ajuns sa-l cunosc foarte bine.Pur si simplu ma facea sa zambesc numai pentru ca scotea doaua cuvinte pe gura.Este genul ala de baiat foarte glumet, dragut oarecum suparacios, foarte bagator de seama (care analizeaza in detalui fiecare persoana) si nu este deloc afemeiat! Am ajuns san e apropiem destul de tare.In cateva seri imi dadea impresia ca si el ma place pe mine si in cateva ca nu simte nimic pentru mine.Eu cred ca el nu a mai avut vreo prietena pana acum, pur si simplu asa imi da impresia si in ultima zi de vacanta niste baieti s-au legat de mine si el a sarit sa ma apere chiar daca ii era frica de ei si atunci m-a luat de mana si a zis sa plecam de acolo pentru ca nu ii place sa vada cum nu ma lasa in pace.El este la liceu in clasa a 11-a si eu am trecut in a 9 a.Cand a inceput liceul clasele noastre s-au cazut una langa cealalta, dar el de abia de ma mai saluta.Am fost foarte suparata si m-am combinatu cu un baiat din a 12 si cand a vazut pur si simplu se citea ciuda de pe fata lui.In final m-am despartit de ala de a 12-a.El cand a vazut ca ne-am despartit s-a bucurat si a inceput sa vorbeasca iar cu mine, dar cateodata nu ma baga in seama si dupa ma intreaba de ce m-am suparat? El cred ca stie ca imi place de el toata lumea i-a zis.Ce ar trebui sa fac ca sa fiu cu el odata?

11 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

El alege, tu esti cea aleasa daca va fi sa fie, succes

| Danysan a răspuns:

Atata timp a trecut si tu nu ai vrut sa vb cu el? Bine nu te judec dar dehh. Daca iti place de el si simti ceva, ce te prostesti cu altii?, ma eu nu va inteleg nu se face asa. Daca iti place un baiat nu trebui sa il faci gelos ca sa fie cu tine.Vb cu el, si vezi daca te place.Simplu :Vb cu el la tel sau pe chat. Daca nu incearca sa il inviti in Oras, dar eu iti spun ca cel mai Bine e sa il prinzi undeva singur, il ei de gat si ai spui tot ce simti pentru el. Daca e ceea ce crezi o sa iti spuna mult asteptatul raspuns.Ai grija!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De-abia ai 15 ani si ai trecut pe combinatii, frumos, si cu aia mai mari decat tine, si mai frumos! Ma'ta stie?

| Meggie explică (pentru anonim_4396):

Da,stie si nu am 15 ani am 17 :*

| anonim_4396 a răspuns (pentru Meggie):

Te rog, in clasa a 9-a ai 17 ani? Daca stie mama ta e mult mai bine pentru tine, intreaba pe dansa ce trebuie sa faci, doar si ea a fost de varsta ta si stie cum stau lucrurile

| ParisulTau a răspuns:

Sa-l iei frumos de manuta si sa-i spui frumos in fata sentimentele tale fata de el happy

| CristiB93 a răspuns (pentru ParisulTau):

Sti ca asta e cel mai greu lucru posibil?

| Meggie explică (pentru ParisulTau):

Mi-e frica.

| Meggie explică (pentru ParisulTau):

Mi-e frica de raspunsul lui

| ParisulTau a răspuns (pentru CristiB93):

Este greu dar este cea mai buna metoda happy si dupa numai stai sa te framanti daca da sau nu ii place de mine

| unknøwn a răspuns (pentru CristiB93):

Ştii că asta e o cale sigură spre eşec sau succes?
Adică îţi răspunde la mai aproape toate întrebările pe care le ai.
Şi dacă nu-ţi răspunde, după caz, o să-ţi dai seama că nici nu mai contează.
Vrei căi sigure sau să-ţi complici viaţa singur mergând pe drumuri şerpuite care nu duc nici-unde?
Alegerea e a ta.