| alexalx1234 a întrebat:

În ziua de azi dacă te îndrăgostești faci o greșeală?

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Depinde de norocul avut, viata e relativa nu extrema

| Violleta2022 a răspuns:

De ce sa faci o greseala, indragostindu-te?
Cand este atat de frumos si minunat, sa iubesti si sa fii indragostit...

| Freya1 a răspuns:

Nu.
Se mai poate intampla sa te indragostesti de o persoana nepotrivita dar asta nu inseamna ca toata viata va fi asa.

| OldSoul a răspuns:

In 99% din cazuri da.
In cealalta marja, cea de 1% nu e o greseala, dar putem spune ca in aceea situatie ai castigat la loteria dragostei.

| Necunoscut112 a răspuns:

Cu siguranţă nu. Să iubeşti şi să fii iubit te fac să simţi, probabil, cea mai mare fericire.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar e dupã noi? Toti am fost si o sa mai fim indrãgostiti, dar avem dezamagiri când incepem sa ne purtãm diferit cu acea persoanã, in comparatie cu celelalte fete de care nu suntem
Chiar crezi cã e ceva special la fata aceea când te indrãgostesti? Nu, e doar in mintea ta, altii o vad ca pe o persoanã normalã, nu prea interesanta si ei o furã. Asta e ideea nu mai incerca sa te comporti diferit(mai frumos) doar pici de prost.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In ziua de azi totul este o mare greșeală...

Răspuns utilizator avertizat
| Rux04 a răspuns:

Nu. Nu toți sunt răi la suflet.

| KorePandorica a răspuns:

Nu, din contră. Nu e nimic greșit în a te îndrăgosti. Probabil întrebarea ta are treabă și cu vulnerabilitatea pe care o simți când ești îndrăgostit și puterea care o are altă persoană asupra ta, în sensul că te poate răni oricând. Dar din experiențe eșuate înveți lucruri noi, iar când găsești persoana potrivită pentru tine nimic nu mai pare greșit. Lumea e rea, a fost și o să fie întotdeauna probabil și mulți au intenții rele sau sunt neserioși, dar din toată răutatea asta, dragostea e unul din lucrurile alea bune.

| Rusu_Monica_1996 a răspuns:

Este complet normal. Oamenii au fost intotdeauna atrasii de cei iubiti.

| Adeeaioana20 a răspuns:

Daca te intragostesti de persoana nepotrivit da