| tonyc7 a întrebat:

In afara de folosirea prezervativului si de scoaterea penisului din vagin inainte de ejaculare, la ce modalitati de a face sex mai recurge un cuplu daca femeia nu doreste sa mai ramana insarcinata?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

El sa faca vasectomie!
Nu-ti fa probleme este reversibila, deci poate face copii mai tarziu, cand va dori.

| tonyc7 explică (pentru Violleta2022):

Vasectomia e ireversibila, de aceea medicii nu prea o recomanda. Si de aceea nu toti medicii sunt dispusi sa o faca, decat prea putini.

| Violleta2022 a răspuns (pentru tonyc7):

De fapt o recomanda foarte mult, numai ca barbatii sunt f fricosi si nu vor sa o faca, asta aceste adevarul.

| Violleta2022 a răspuns:

Metode mai sunt, de pastile, sterilete dar toate contin droguri chimice care afecteaza organele interne ale femeii si sistemul ei hormonal, putand sa-i produca: chisturi, fibroame, cancere si sterilitate.
Riscul este atat de mare, ca nu merita incercat, cand sunt proceduri non-invazive, ieftine si nedureroase, precum magicul balon: PREZERVATIVUL, care nu costa mai mult decat o guma de mestecat si nu are efecte negative, pentru nici unul din partneri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

El vasectomie, ea legarea trompelor uterine.

| timidu89 a răspuns:

Sterilet stiu de la cineva. Si prezervativul vaginal probabil, desi nu e sigur 100%.

| Vash96 a răspuns:

Pentru Jassmina: La vasectomía es un procedimiento quirúrgico para la esterilización masculina o la anticoncepción permanente. Durante el procedimiento, los conductos deferentes masculinos se cortan y atan o sellan para evitar que los espermatozoides entren en la uretra y así evitar la fertilización de una mujer a través de las relaciones sexuales.

| BabaceaBinel a răspuns:

Din propria experienta, merge pusa o sticla de sticla de 1 litru de bere impinsa chiar in uter. Cu siguranta va merge, dar mai merge dupa orice act sa bataie