| anonim_4396 a întrebat:

Inaltimea este importanta?

Ma refer ca barbat cand iti cauti o iubita

Răspuns Apreciat de Editori
| Goddessss a răspuns:

Salut!
Chestia cu înălțimea depinde extrem de mult de fiecare.
Eu ca fată de 1, 52 din start nu pot sa stau cu unul de 1, 95. Prefer unul pana in 1, 75.
După cum stim, femeile sunt mai atrase de bărbații inalti, e ceva genetic, intr-un fel sau altul se simt mai '' protejate''. Am citit nu știu unde ca gen chestia asta se trage chiar din antichitate, bărbații mai inalti fiind mai puternici vedeau prada mai bine.
Nu știu cat e adevăr sau e mit.
Daca ma intrebi pe mine personal, nu contează.
Atâta timp cat se înțeleg nu vad nicio problemă.
Gen am niste prieteni care acum is împreună el are 1, 87(din cate mi-a zis) si ea e putin mai mare decât mine, cam 1, 55. Si chiar daca e o diferență de înălțime, arata super.
Stiu alt caz cu un baiat de 1, 65, ala a avut 2 prietene.
Contează ft mult fizicul si trăsăturile morale.

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, este extrem de importanta.

| corbulalbrosu a răspuns:

Are si... n-are. Depinde de convingerile fiecarui individ in parte. Si de asemenea intr-o destul de mare masura de parerile incetatenite in randul/cadrul majoritatii membrilor comunitatii si/sau a societatii din care faci parte. thinking

| anonim_4396 explică (pentru corbulalbrosu):

Conteaza societatea in alegerea partenerului? Sa fim seriosi, asta e o idee stupida. Nu se poate ca un om rational si normal la cap sa ia in considerare gura lumii cand isi alege partenerul de viata, e absurd.
Mi se pare de domeniul SF sa spui de parerile membrilor comunitatii. Stai in casa cu el/ea sau cu membrii comunitatii?

| Frank51 a răspuns:

Fiecare stie ce vrea...

Eu spre exemplu am 1.70, e clar ca nu vreau una de 1.80, pur si simplu am arata absurd. Am avut prietene de 1.71-1.73 maxim, si tot era aiurea.

| SnoopyRoCR a răspuns (pentru Frank51):

Pai daca nu joci football in ploaie, ce sa-ti fac

| Sofer a răspuns:

Pai de exemplu eu am 1.75 si fata sa aiba 1.80. Nu e ok. Sa fie pana in 1.75. Ideal pentru mine ar fi sa aiba intre 1.60-1.70.

| Justme1997 a răspuns:

Multe fete fac mofturi si se uita numai dupa tipi inalti. Eu ma simt aiurea langa cineva prea inalt, se uita prea de sus la mine

| mihai69 a răspuns (pentru Justme1997):

Păi urcă-te pe un scăunel. Sau stați jos amândoi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bineinteles ca nu. Pentru fiecare e cineva, ce e al tau e pus deoparte.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Plato de unde stii asta?

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Platon e ceva mai mare ca mine, dar n-am cum sa-l uit. Desi el m-a adus la nivelul asta, am spus o chestie acum... cat sa fie, vreo 2300 de ani: "Platon mi-e foarte drag, dar si mai drag imi e adevarul". Prin "eu" ma refer la Aristotel, sper sa nu se uite urat, de acolo din ceruri, ca mi-am permis sa ma compar. happy

De unde stiu asta? Nu... nu stiu. Nu stiu nimic, doar cred unele lucruri in functie de ce-mi prezinta Universul. Ai auzit de: "Sunt cel mai intelept om de pe Pamant, deoarece stiu un lucru, acela ca nu stiu de fapt nimic."? "Bunicul" Socrate l-a spus.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Tot idealist ai ramas plato, de asta ne-am si certat, nu poate exista idealismul, natura umana este una animalica, rea, emotionala, nu una buna, idealsmul este impotriva naturi umane, niciodata omul nu va fi ceea ce vreti voi

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Da de ce mi te adresezi cu "plato"? Da, Platon a fost si a ramas idealist. Poate chiar intemeietorul curentului acesta, desi e greu de spus ca cineva a intemeiat gandirea. (altcineva decat Dzeu).

Ei bine, esti liber sa vezi natura umana cum vrei. Nu stiu cine suntem "noi", ca nu apartin niciunei societati secrete. Eu nu m-am certat cu nimeni, iar daca te-ai fi certat cu Platon sunt sigur ca ar fi fost ceva scurt.

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Da, desigur, mi-a trecut prin cap. Ce pot sa spun, "idealistii" trebuie sa fie uniti, nu? Asa ca nu spun nimic de link-ul tau.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Trebuie sa renuntati la credinta asta, ca filozof trebuie sa nu credeti in nimic, asta inseamna filozofie

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Filosof? Ah, nu, nu mi-as permite sa ma numesc asa. Descartes a fost filosof, eu maxim studiez filosofia. Daca citesc o carte de medicina, asta nu ma face doctor, nu?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

In Romania, da
Dar esti pasionat de filozofie

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Pasionat poate fi oricine.

| sdfsfsdfsdfsdf a răspuns:

Depinde de fată, asta, si mai e o chestie cu la ce inaltime ai, trebuie sa ai o anumita greutate gasesti pe net

| Patronu1 a răspuns:

Cu toată discuția între doi titani ai lumii moderne în materie de filozofie m-ați făcut sa cred ca am greșit site-ul, cel puțin categoria dacă nu site-ul. Și ca să îți răspund la întrebare, depinde prin ce ochii privești lumea, sunt atât fete care prefera băieți mai înalți ca ele, cât și fete care ii prefera pe cei scunzi, trebuie doar sa găsești pe cineva care sa te iubească și sa te aprecieze asa cum ești tu, nu pentru cum ai putea fii. Și pana la urma, de ce ți-ar pasa ție de ce zice lumea? O sa închei cu tradiționalul: Bafta!

| RAY a răspuns (pentru Patronu1):

Incerc sa trezesc idealisti la realitate

| Patronu1 a răspuns (pentru RAY):

Nu ca ar fi ceva rău în asta, dar slabe șanse ai sa ii schimbi convingerile și natura unui om, crede-mă, vorbesc din experienta. Cel mult sa zică ca tine și sa faca ca el, adică sa îți expună o fațada ca să scape mai repede de tine. Nu ca as avea ceva cu persoanele de sex idealist, sa nu ne înțelegem greșit. Bafta oricum

| RAY a răspuns (pentru Patronu1):

Nu incerc sa schimb,dar,idealisti trebuie si sa vada realitatea, nici eu nu am, dar vezi tu lumea tu uni din noi cad in extreme, in universul idealist sau in universul realistic, uita de limita dintre cele doua

| aanaaaaxqq a răspuns:

Nu