| nimeni_2151 a întrebat:

Incep prin a scrie aceste randuri pentru a-mi exprima regretul de faptul ca scriu. Nu stiu de ce o fac, ma satisface sufleteste si ma simt bine cand fac asta. A-si avea si alte lucruri la care as fi trebuit sa fiu atent, nu-mi pasa pe moment probabil ca o sa ma lovesc de asta dar cel putin acum mi-e bine asa si asa va si ramane. Mi-au mai trecut ideile, acum astept reactii pe care nu stiu cat ma bucur sa le aud. Mai e putin si trece, as vrea sa stau, sa meditez, probabil sa fiu singur; nu te gandi la tine cand spun asta. Sa ma simt liber, sa incerc sa uit de toate, sa stiu ca nimeni nu ma judeca petru tot ceea ce am facut. Ma inchid in mine, as vrea cu tine sa vorbesc dar sunt sigur ca nu ma intelegi; nici eu nu te mai inteleg. Ajung acasa si sper sa fiu singur, sa nu ma intalnesc cu nimeni, poate o vorba sa nu scot. Nu are nici o legatura ce scriu acum, ti-am spus nu stiu ce e cu mine. Dar da, prin scris simt ca vorbesc cu tine cu toate ca tu nu ma auzi. Apare o tristete in tot ce e pe foaie dar vremea rea de-afara la asta ma indeamna. Poate va da caldura si eu ma voi schimba. Zambesc si scriu si ma repet, nu stiu de ce astern acum aceste randuri, puteam sa fac si eu ceva mai bun. Dar tot nu vreau sa ma opresc, poate-ti citesc si radem impreuna, dar sa nu razi de mine. EU ma consider mai sensibil, ti-am zis ca unde-mi pasa, ma schimb, nu mai gandesc rational. Mai e putin si asta se va termina, cat de putin as spune, astept de mana sa te tin, sa mergem impreuna, sa ne privim poate sa si zambim. Nu am mai scris de mult atat si ma gandesc ce mi-ai facut tu oare? ce am ajuns? eu nu eram asa... dar totusi eu ma bucur ca ceva atat de puternic ma indeamna la asa ceva. Poate tu ma vrei simplu, nu ma consider complicat. Ma invart in jurul ideii, asta e stilul meu si ar putea ca asta o vesnicie sa dureze pentru ca eu aici, se intampla sa vorbesc fara idee. Imi place scrisul mic si inclinat, ma bucur ca foaia din alba si pura si ea se schimba, o vad cum plina de cuvinte, o sa ramana o simpla amintire. Eu o sa imi aduc frumos aminte de ceea ce am facut, de tot ce-am scris pentru ca bune, rele aceste mici cuvinte din mintea si sufletul meu s-au nascut.Inima imi bate mai mult decat in mod normal. E greu sa ma gandesc, poate m-as vedea pe mine acum, nici eu nu m-as mai recunoaste. A mai trecut o zi, am scris si stiu ca asta va ramane, ca timpul trece, e foarte nemilos. Incerc sa inteleg, de ce? acum ma simt mai bine. Am inteles, ca ce incerc sa fac nu e corect. Pot sa zambesc, sa te privesc, astept sa vina ziua, ca sa te iau in brate. Eu sper ca peste timp tot impreuna sa ramanem, sa nu ma uiti, sa-ti amintesti frumos de mine. Eu nu te uit si o sa vorbesc mereu frumos de tine, tu asta sa nu uiti. Am mai gresit odata, cu vorba m-am pripit. Tu ai auzit si nu e bine, te faci de fapt ca peste tine asta cumva te-a ocolit si nu conteaza. Dar stiu ca-n mintea ta candva te mai gandesti la asta, sunt sigur ca nu uiti. Ma-mpac cu toata lumea, ideea pare c-a perit, dar eu nu cred acum, ca simplu eu voi treci si o sa pot sa uit. O sa-mi aduc aminte si stiu ca rau imi voi face. Vom mai petrece clipe frumoase impreuna, eu asta imi doresc, sa te simt langa mine si crede-ma te simt. Iti vad mahnirea in ochii, iti vad si fericirea si-mi place tot ce vad. Ne vede toata lumea, nu-mi pasa imi place ca ma vad, tot oameni sunt si ei si poate c-au trait si ei acelasi sentiment. Si simt cum lumea ma priveste si vad ca eu ceva iti zic, nu stiu, e rau sau bine de asta lucrul nu mi-e cunoascut.Si scriu randuri, randuri, iti place sa citesti, eu ma gandesc la tine si sper ca sentimentu-i reciproc. Ma intrebi mereu de ce nu cred in tine, nu stiu, nu cred ca e asa. Poate ca-i vina ta, nu stii sa imi arati, poate cu vorbe mici candva tu m-ai atins, nu vreau sa dau exemple, poate nu sunt concrete. E greu sa cred ca nu iti dai seama, eu daca-ti spun nimic nu mai e la fel. Am simtit si durerea ce-n piept nu ma lasa, simteam ca nu am aer si inima ma intepa, era rau dar ma simteam si bine, era ceva nou pentru mine. Si vorbe simple si frumoase din suflet tu mi-ai zis candva. Momente sincere eu rar tind sa le am, ar trebui ca toate astea sa ti le spun in fata, nu sa le scriu. O clipa ai plecat, mi-e foarte greu sa nu te vad, dar te-ai intors si bine mi-ai facut.Acum sa scriu mai mult si de trecut as vrea. E unic si frumos ce s-a intamplat. Intotdeauna mi-ai placut, dar poate ca nici eu nu am stiut cum asta sa-ti arat. Credeam in clipele de-acum, speram ca asta se va intampla dar nu stiam ca e asa de bine. Imi pare rau ca te-am facut atunci sa suferi, cand tu cu alta ma vedeai, te cred si stiu ca bine nu-ti era si a trecut atata timp. Noi zilnic ne-am privit dar nimic mai mult si imi pasa de tine, mereu vroiam sa stiu daca ti-e bine. Dar noi candva ne-am intalnit, nu stiu nici eu la ce gandeam atunci. Si am vorbit un timp, am stat te-am ascultat, m-ai ascultat. Tu nu vorbeai prea mult dar ma lasai pe mine si iti placea, sa ma asculti. Nu am vorbit prea multe, putine lucruri importante dar nu conta era doar faptul ca sunt langa tine. Poate un sarut atunci ar fi schimbat cu totul dar nu stiu ce m-a oprit.Si ma gandesc poate acum e bine, poate ca lucrul ala m-ar schimbat in rau, nu in bine. Nu stiu sa spun nu am idee, o sa te-n trebuie odata dar vreau sa imi raspunzi. O dau dintr-una in alta, nu pot ramane pe-o idee pentru ca asa de multe si totusi asa de putine idei imi trec acum prin minte. Poate ca-ti scriu gandindu-ma la tine o sa te impresioneze, nu in rau eu sper ca in bine. Si am atatea sa mai spun, astept sa termin asta. Pot eu acum sa zic cu inima deschisa ca ma simt bine. De faptul ca pe tine eu zilnic te intalnesc, nu pot sa zic de cat de bine, la rau nu ma gandesc. Aud pareri in jur ca timpul care trece, ca-mi va schimba idee ca nu o sa mai tin la tine. Sunt toate vorbe fara sens la ele nu vreau sa ma gandesc.Cu gandul tot la tine, trec peste toate si am te sarut. PISOI.

5 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Te-ai maturizat? Suferinta din dragoste.

| Barajag a răspuns:

Toti vrem sa ne descarcam sufletele, unii comunicand, altii scriindu-si propriile ganduri.Tot ce ai scris aici este frumos.Crezi ca nu-ti vei schimba odata si odata gandurile? Ba da, nu zice niciodata ca nu va fi asa.Astazi gandesti intr-un fel, maine in alt fel si asa mai departe.Doar daca iti vei impune anumite lucruri, vei reusi sa gandesti la fel.Bafta!

| AsiSoyYo a răspuns:

Da si eu scriu cand nu am ce face, cand vreau sa ma linistesc sa ma descarca s. a! Este interesant ce ai scris si este o poveste compunere, text s. a superba.

| RamyF a răspuns:

Scuze, e dragut ce ai scris numai ca aici trebuie sa postezi intrebari nu romane...nu texte de genul asta, daca vrei sa-ti publici ceea ce scrii poti vizita site-ul www.agonia.ro este special pentru ce vrei tu.bafta

| DamnedShadow a răspuns:

Foarte frumos. Si eu scriu cand am nevoie sa ma descarc. Chiar m-ai facut sa suspin... gandindu-ma la randurile astea care seamana atat de mult cu povestea mea. Mersi happy