| Paula003 a întrebat:

Incep sa ma indragostesc de un baiat. El mi-a spus ca suntem doar prieteni dar imi face tot pe plac. Ma simt prost de fiecare data cand il vad pentru ca eu ma indragostesc si el ma vede ca o simpla prietena si totusi mi-a spus ca ii plac fetele minione, mi-a spus ca sunt frumoasa. Simt nevoia sa il vad dar din pacate nu prea se poate. Am nevoie de niste sfaturi. Nu sunt disperata dar nu stiu cum sa controlez situatia happy

Răspuns Câştigător
| DumiY a răspuns:

Buna!
Am fost si eu ca tine,imi placea mult un baiat. Nu i-am spus niciodata ca il plac. Am batut cateva apropouri (dar nu cred ca s-a prins laughing ) sa vad cum reactioneaza mai intai.
Eu una nu i-am zis ca il plac,nu voiam sa stric o prietenie de cativa ani pentru o relatie care va dura cateva luni (asa ma gandeam eu). Dupa ceva timp mi-am dat seama ca am facut ceva bun atunci cand nu i-am spus,dar nici in zilele astea nu i-am zis ca l-am placut mult,cu toate ca inca mai am cateva mici sentimente pentru el,dar vor trece cu timpul.

Gandeste-te la cum va reactiona atunci cand ii vei spune ca il place. Daca e de varsta cu tine... posibil sa ai sanse sa accepte.
Fa-ti niste prieteni comnui si spune-le sa il intrebe daca te place sau ceva de genul, dar ai grija in cine ai incredere.
Incearca sa petreceti mult timp impreuna si fa-ti curaj intr-o zi si spune-i.
Spune-i mai intai in gluma si vezi cum reactioneaza supa spune-i ca nu e o gluma.

Daca nu vrei sa ii spui, incearca sa il eviti, cu timpul vor trece sentimentele.

Pa, pa!

| Paula003 explică (pentru DumiY):

Multumesc mult de sfat. Dar mai am o intrebare, el e cu multi ani mai mare ca mine, asta este problema. Cred ca lui ii este teama ca nu cumva sa le spun parintilor mei ceva sau nici nu stiu cum sa ma exprim. E ciudat. Si totusi cand vreau sa ne vedem face in asa fel si ne vedem. Ce sa fac? PENTRU CA MA GANDESC FOARTE MULT LA EL.I don't want to see

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce te retine sa-i spui ca-l placi?

| Muhibbi a răspuns:

Delicata situatia asta! Spune-i ce simti, chiar daca este foarte greu. Ori te accepta si deveniti iubiti, ori iti spune ca vrea sa ramaneti prieteni si totul revine la normal. Nu pierzi nimic, doar spune-i!

| AlecsandraAle a răspuns:

Dacă a spus că sunteți doar prieteni este complicat pentru tine să îi spui că îl placi. Vorbește cu el, spune-i ce simți, dacă este întradevăr prietenul tău va înțelege happy