| croissant a întrebat:

Incep sa ma indragostesc dupa 2 ani de singuratate iar sentimentul este reciproc doar ca imi este teama... Imi este teama sa nu fie un esec... Baiatul chiar este foarte diferit față de cel cu care am fost. Ma include mereu in planurile lui. Sa dau deoparte frica si sa incep o relatie?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Ofiintă a răspuns:

In cazul in care îti este frică, imi da de inteles faptul că nu esti inca stapana pe tine. Si asta pentru că faci ca fericirea ta să depindă de ceilalți.
Nu cred ca este neaparat asa.
Eu nu m-as increde, as lua-o ca atare si pe urmă vedem cum vor avansa lucrurile.
Nu ai nimic de pierdut daca incerci, insa nu te pierde pe tine dacă dai de esec.

3 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Lasă deoparte frica și fai pasul asta de a începe o noua viața. Relație noua.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.
Dacă ceri părerea altora pe un site de genul nu ești capabila de o relație.

| Clytia a răspuns:

Da. Nu poate ști nimeni cu certitudine dacă va fi un eșec sau nu, însă trebuie să încerci. Și eșecul ăsta trebuie să-l vezi ca pe o experiență de unde să tragi anumite învățături, nu să-l lași să-ți controleze viața.