| anonim_4396 a întrebat:

Întâmpin o problema mai delicată. Daca folosesc prezervativul (Durex Extra Safe), penisul meu devine foarte moale la penetrare. Se indoaie foarte usor si face acest lucru imposibil si dureros.

. Dar daca nu il folosesc, penisul meu este drept si pot penetra cu usurinta, fara dureri. Aveti idee care ar putea fi cauza?

7 răspunsuri:
| Alexandru0007 a răspuns:

Totul e la nivel mental, te gandesti prea mult la prezervativul ala, ca e acolo si asta face sa nu te simti confortabil si automat din creierul tau nu mai pleaca semnalele care duc la excitare ci la stres.gandeste-te la ceva care te excita, concentreaza-te pe ce faci si nu pe faptul ca ai prezervativul pus.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Ai incercat si cu alt prezervativ? Mie prezervativul imi da chiar o senzatie excitanta, mi se pare absurd sa tot aud povestile astea cu nu pot cu prezervativ, mi se inmoaie cu prezervativ, etc. Atunci fa sex fara si pregateste-te sa fii tata.

Poate ai un fel de alergie la latex desi ma cam indoiesc, in general unele fete patesc treaba asta.

| Alcyon a răspuns:

Nu mai folosi Durex Extra Safe... E o porcarie. Scade foarte mult sensibilitatea, fiindca e foarte gros; practic e ca si cum ai face-o c-o punga. Nu e bun decat pentru baietii care sufera de ejaculare precoce, ca sa mai mareasca durata actului sexual. Celelalte prezervative Durex sunt mult mai bune.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Am crezut ca numai eu vad asta. laughing El e sexologu de serviciu. Viseaza practica dar preda cam multa teorie.

| vocea a răspuns:

Este clar ca la nivel mental nu nu suporti materialul si nu esti obisnuit ca el, dureaza foarte putin sa te obisnuiesti stai linistit

| DoarSteff a răspuns:

Cred ca totul tine de psihic... Gandeste-te ca e ca la sala... ca trebuie sa faci abdomene si ai ajuns deja la 60, si nu mai poti, ei bine asta crezi tu dar totul tine de psihic nu de fizic. Daca tu crezi ca mai poti si faci tot posibilul vei reusi. Deci nu te mai stresa atata. Nu te mai exciti daca te gandesti doar la acel "Condom"

| MrJorje a răspuns:

Da Prezervativul.Sa zic asa.