| BiiaaBulinutsa a întrebat:

Intr-o piramida patrulatera reglata unde stiu latura bazei =16 cm si masura unghiului diedru format de o fata laterala cu planul bazei =60 grade
Cum aflu:
-Volumul si aria totala?
-Cosinusul unghiului format de doua fete laterale alaturate?
-La ce distanta de planul bazei trebuie dus un plan paralel cu baza astfel incat aria laterala a trunchiului de piramida format sa fie de doua ori mai mare decat aria laterala a piramidei mici formate prin sectionare?

4 răspunsuri:
| Anileda a răspuns:

Hai ca ai tupeulaughing

| LastChance a răspuns:

Ma lasilaughing

| LastChance a răspuns:

Hai ca esti chiar ratata

| Annaid a răspuns:

Esti varza! laughing