| Bogdanmanolachi a întrebat:

Într-o relație a adolescenței, credeti ca fata este cea care are un cuvant in plus de zis sau ea e cel care decide câteodată si pentru el? Ce ziceți?

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

De obicei adolescentii sunt imaturi si nu stiu ce este aceea o relatie, cred ca amindoi trebuie sa mai lasati din orgolii si nu ea sau tu sa ai ultimul cuvînt, ci sa hotarîti amîndoi, dar fiind adolescenti copii adică este greu sa gînditi ca doi adulti maturi trecuti prin viață.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, uneori decide ea pentru el, iar asta din motivul că fetele se maturizează mai repede ca băieții.

| Andreeush a răspuns:

Părerea ambilor parteneri e importantă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut, iti recomand sa te uiti pe Youtube la videoclipurile lui FaraSensTV, e un tip care tine sedinte de arta seductiei si care explica foarte bine relationarea dintre fata si baiat.

| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Exact cum a spus si sadrian46 fetele se maturizeaza mai repede ca baietii si este bine sa urmezi un anumit sfat al fetei respective daca este folositor desigur, pentru ca daca se intampla sa intampini vreo situatie anume sau sa nu stii ce sa faci fata analizeaza situatia pe toate partile si pana la urma gaseste o solutie ajutatoare atunci cand esti in lipsa de idei.Multa sanatate!

| clarpentrutoti a răspuns:

Intr-o relatie sunt 2 persoane. Fiecare este la fel de important. Ei trebuie sa decida impreuna ce trebuie sa faca. Ambii trebuie sa faca compromisuri ca relatia sa mearga.

Singura situatie in care unul dintre voi are ultimul cuvant e atunci cand e vorba de corpul vostru. De ex daca nu sunteti pregatiti sa intretineti rel sexuale sau ea sa faca avort etc. Fiecare decide ce e mai bine pentru el.