| NinaSimone a întrebat:

Intr-o relatie de lunga durata, cat de des va certati cu partenerul?

12 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

4 ani și nu ne-am certat niciodată, decât din nimicuri gen de ce ai pus paharul acolo și ai udat masa... eu: de cretin, ea : bine că recunoști.
Și cam atât.

| Raiiiisa a răspuns:

Cat de des are el chef, cand ma provoaca si se leaga de nimicuri, ei bine, daca nu-i place linistea, pot sa-i fac cel mai frumos scandallaughing

Răspuns utilizator avertizat
| rikkimady16 a răspuns:

Am o relatie de un an si aproape 3 luni, nu stiu daca se poate numii relatie de lunga durata, dar ma gandeam sa raspund si eubig grin la mine aceste mici divergente apar destul de des, dar se solutioneaza destul de usor deci sunt niste nimicuri. certuri mai grave cred ca am avut vreo 3 pana acum care au durat intre una si vreo 4 zile(a fost cea mai recenta si cea mai neplacuta, luna trecuta)

| tteo91 a răspuns:

Cat se poate de des. numai ca noi cand ne certam, facem dragoste si ne impacam. big grin

| alexhandsport a răspuns:

Hebdomader

| AtAkUs a răspuns:

Daca chiar ai iubi acea nu ar exista certuri!

| NinaSimone explică (pentru AtAkUs):

In fiecare relatii sunt certuri, asta-i clar. Ca nu-s serioase e altceva. Intrebarea mea a fost cat de des apar acele divergente

| AtAkUs a răspuns (pentru NinaSimone):

La fel de des ca si concerturile lui fuego! laughing)

| Nikoleee a răspuns:

De obicei in relatiile de lunga durata certurile din nimicuri sunt dese, foarte dese. Avem tendinta de a ne tachina pentru a nu ajunge la rutina. Dar daca va e clar ca va iubiti si vreti sa fiti impreuna o sa treceti peste toate, oricat de dese ar fi.

| alisiapretty a răspuns:

Cat se poate de rar.

| AleAle_1892 a răspuns:

Pai eu de obicei aveam conflicte cam din 2 in 2 luni laughing Dar nu erau certuri mari, aveau subiecte prostesti :-J