| SadBoyForever a întrebat:

Intr-o relatie in mod normal baiatul trebuie sa faca primul pas?

Adica, baiatul trebuie sa cucereasca fata sau invers?

Dar daca baiatul respectiv este mai timid?

Ce sfaturi ii oferiti acestuia sa scape de timiditate?

12 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Multe fete te vor refuza daca le propui ceva, dar nu cred ca este vreuna asa cu mot, incat daca o saluti, sa nu te salute si ea.
Incepe cu conversatia, cand ajungi sa o cunosti mai bine, si sa te simti si tu mai lejer impreuna cu ea, poti sa incepi sa-i propui una-alta, sa mai vorbiti, sa iesiti impreuna in parc, apoi sa-i bagi apropouri despre relatie.
Toate se fac treptat, vei vedea cum ti se intareste si increderea in tine, si cum dispare timiditatea, si ajungi sa-ti dai seama de multe, inclusiv de faptul ca un refuz nu-i un sfarsit de lume, etc.

| neutrino a răspuns:

Stai linisti, chiar daca esti timid: valoarea si calitatile tale se vad oricum, iar pentru un baiat de valoare fetele mereu vor face ele primul pas. Tu nu ai decat sa le astepti.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pentru mine s-a intamplat sa faca fetele primul pas, pentru ca eram timid. Dar nu vine din senin o fata, sa te abordeze pe strada... Tot ai ceva de facut, sa-i arati ca merita efortul. Un zambet, o conversatie, tot trebuie sa fii capabil sa-i oferi, ca de un copac nu se indragosteste nimeni.

| SadBoyForever explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Si eu sunt din nefericire tot timid ca tine, dar momentan nu mi s-a ivit ocazia sa am o prietena, nu am curajul nici de a privi in ochi o femeie, nu stiu ce sa mai fac, eu stiu ca intr-o relatie baiatul trebuie sa faca primul pas dar eu nu am curajul de a face asta, mersi oricum pentru sfat.

| Alcyon a răspuns:

Nu conteaza cine face primul pas. Daca stai insa ca mortaciunea, e posibil sa ramai virgin. Mai fac si fetele uneori primul pas (dar cu conditia ca baiatul sa fie fat-frumos si sa aiba bani in buzunar. Daca nu intrunesti aceste conditii, sfatul meu e sa scapi de timiditate.

Răspuns utilizator avertizat
| Fernando9Torres a răspuns:

Sincer eu am fost"cucerit" si am "cucerit"(primul pas) depinde si de caracterul fetei, nu exista o lege doar ca asa ar trebui ca baiatul sa faca primul pas pentru ca el e "cavalerul", dar e doar asa optional(sincer daca iti place de o fata nu cred ca ai ar trebui sa astepti pana vine ea la tine, te duci tu la ea)

| BlackOldSun a răspuns:

Scapa de timiditate....doar daca ai bani de ii intorci cu exacavatorul atunci n-o sa fie problema femeile sunt atrase de partea asta dar limitat!
dezvolta-ti un caracater puternic incepe sa comunici cu fete mai des o sa te simti mai in largul tau! fii tu insuti (nu se aplica cu exactitate asta tot timpul dar general merge) o sa fii vazut mult mai bine daca faci tu primul pas e firesc sa fie asa...dar dupa cum observ in societatea de asteai baieteii speriati de o masca de machiaj niste sani si un fund bine facut! la treaba!

| eu1234512345 a răspuns:

In mod normal baiatul trebuie sa fac primul pas. Poti sa vb cu ea pe retelele de socializare, etc, poti s-o intrebi daca vrea sa fie cu tine pentru o sapt de proba, din astea. Baftawinking

| NutzSpoon a răspuns:

Nu exista sfaturi! Daca din astă cauza nu poti sa incepi o relatie cu vreo fata, fii sigur, ai pierdut-o!