| Anomisusususususus a întrebat:

Intr-o relatie serioasa unde exista iubire el ii ofera sex oral fara nicio jena, ar trebui sa ii ofere si ea la randul ei sex oral?

19 răspunsuri:
| deeea28 a răspuns:

NUUUUUUUUUU. Tu de aia faci sex oral, ca te astepti sa ti se ofere la fel? Daca e o relatie serioasa, nu inseamna ca trebuie sa se si faca de toate ca asa vrei tu. Si daca e serioasa si va dura si o vei iubi in continuare cum stii tu mai bine, POATE, la un moment dat iti va intoarce favorul. Dar nu e obligatoriu si nici nu garanteaza nimeni pentru asta. Daca ea e prea timida, pudica si asa mai departe si nu va iesi niciodata din starea asta, niciodata nu-ti va oferi asa ceva. Eu zic ca daca o iubesti, iubeste-o in continuare asa cum si pentru ce ewinking

| h3r a răspuns (pentru deeea28):

Fain răspuns.

| Girly111 a răspuns (pentru deeea28):

Daca nu se potrivesc la pat,el o sa mearga la altele,daca nu are acasa ce-si doreste. Nu, nu e neaparat asa, dar de obicei asa se intampla. Din moment ce iubesti pe cineva il iei in intregime, dispare ''pudicitatea'', asa ar fi normal.

| deeea28 a răspuns (pentru Girly111):

Serios? De unde si pana unde si cine zice asta? Iubesti un om pentru ceea ce e el pe total nu numai pe ce-ti ofera in pat. Daca e atat de prost sa se duca pentru un sex oral la alta sa fie sanatos, inseamna ca eu n-as fi mai importanta pentru el decat un sex oral.Probabil tu faci sex oral cu toti si ti se pare normal. Ok, treaba ta, dar nici o relatie serioasa, nici macar casatoriile nu au garantia ca dureaza si asta ce ar insemna, faci sex oral cu nu stiu cati ca e o relatie serioasa si ala poate tot te lasa sau tu pe el si...ce-ai facut? Si scuza-ma potrivirea la pat nu se rezuma numai la un sex oral si potrivirea asta la pat se mai si invata. Nimeni nu se potriveste la pat din prima, toti se adapteaza unul celuilalt mai ales cand intervine iubirea. Si normalul in pat e acela cand se accepta ceva si de o parte si de alta. Si baiatul asta cu intrebarea a folosit cuvantul "ar trebui" ..deci, nu trebuie, iar daca vine pe parcurs, e treaba fiecaruia si e alegerea celui care are retineri. Daca el insista nu va face altceva decat sa o indeparteze mai mult mai ales ca din cate sesizez fata e timida. El ii face sex oral fara JENA, iar ea nu-i face deloc. Deci ea are o jena cand vine vorba de asta.Anyway, asta imi e parerea, fiecare cum crede acum nu? tongue

| Girly111 a răspuns (pentru deeea28):

Esti vai de capul tau. Am zis eu cumva ca fac sex oral cu toti? Esti o frigida stupida ce asteapta printul pe cal alb. Acum hai sa nu mai facem sex niciodata ca cine stie, poate maine ne paraseste iubitul sau chiar sotul. laughing) Habar n-ai ce-i aia incredere! Sa te informez si pe tine daca tot te-ai bagat, eu am facut dragoste doar cu un singur barbat.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Intr-o relatie serioasa, matura nu exista "trebuie" sa-i fac oral ca sa fim chit, ci ii fac oral, pentru ca-l doresc si il iubesc atat baiatul cat si fatawinking

| Girly111 a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Cel mai bun raspuns. Bine zis ''matura''!

| wolder a răspuns:

Intr-o relatie unde exista dragoste, incredere, sinceritate, intelegere si respect, exista si reciprocitate, totul vine de la sine, nu sunt anumite reguli.
Reciprocitatea vine cu timpul, vine de la sine.
uite iti dau un exemplu relatia mea, la inceput el facea sex oral si eu m-am gandit sa mai astept, el n-a insistrat, dar crederea ca e normal sa existe reciprocitate cu toate ca nu-l deranja nici asa, reciprocitatea asta a venit dupa 6 luni, adica am facut si eu la randul meu fara jena.
Nu trebuie nici sa insisti, totul vine la momentul potrivit atata timp cat este o relatie serioasa.
Deci raspunsul meu este da.

Cam asa ceva functioneaza dragostea, RECIPROCITATE.

| neutrino a răspuns:

Este problema fiecaruia cum isi arata dragostea fata de partener!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa ar fi frumos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista "ar trebui", nu trebuie sa fortam lucurile din prima daca este la inceputul vietii sexuale, tu ai fost obligat de catre ea sa faci asa ceva? nu cred, ai facut-o de placere

| SefaTa97 a răspuns:

Buna.
Nu e vorba ca ar trebui.
Trebuie sa faca ce simte si ce-i place!

| bogdan72 a răspuns:

Intr-o relatie serioasa nu "trebuie" nimic. Toate prejudecatile si ideile pornesc de la lucruri care, de fapt, vin natural. Normal ca intr-o relatie nu inseli, pentru ca iubesti cealalta persoana, normal ca la un moment dat se va face sex, pentru ca e o pornire fireasca umana, normal ca se trateaza reciproc frumos etc. Ceea ce "trebuie" sa se intample vine din interior, natural, firesc.

| BlueViP a răspuns:

Daca relatia e serioasa, de ce nu?

| Negoiu a răspuns:

Ea in primul rand!

| JosePpPp a răspuns:

Ii indrepti batonul la ros, daca nu il ia singura la joaca nu o sa fie prea faine noptile impreuna. Cel putin fara sex oral nu e noaptea noapte.

Răspuns utilizator avertizat
| AlinaBuc a răspuns:

O spui de parca ea e obligata sa-ti intoarca serviciul. sunt persoane carora nu le place sexul oral (li se pare murdar ori pervers) dar asta nu inseamna ca nu-si iubesc partenerul. tu daca o iubesti nu as trebuii s-o constrangi sau sa astepti ceva la schimb cand ii oferi ceva. ai rabdare cu ea poate e inca inhibata si nu are curajul necesar.

| monicaanton a răspuns:

Da.