| RAY a întrebat:

Intre un badboy urat vs frumos ce ai alege ca fata? Intre un badboy urat vs unu frumos dar baiat cuminte ce ai alege?

17 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Nu aș alege vreun badboy.
Termenul în sine induce către o figură de filme râvnită de adolescente, care transpus în realitate nu face nimic considerabil (bea, fumează, scuipă semințe și are aere de vedetă). Un fel de Aby talent.

| alexalx1234 a răspuns (pentru Ofiintă):

Cuvântul talent nu are ce căuta în numele lui

| Mosotti a răspuns:

Exemplu de badboy urat este de ex unul cu burtica mai tiganos cu figura din aia nasoala.
Varianta cealalta este un baiat cuminte frumos.
Nu prea exista baiat frumos cuminte, e putina contradictie in termeni.
Ptr ca tocmai frumusetea aia se traduce prin calitati masculine pronuntate, si astea care erau?
Agresivitate, stabilitate, bazare, descurcareala, forta fizica (Ca degeaba esti agresiv daca esti muci la vreo bataie).

Il vezi tu zambind asa, politicos, dar el nu e ce pare. Ala la orice ocazia va arata ca e badboy foarte rapid, are acea calitate.

Si frumusetea spune femeii in inconstient asta, ele simt atractie pentru ei, deci vor alege un Badboy frumos!
Intre burtosul rau cu figura nasoala si frumosul rau (chiar daca nu pare, insa inconstientul femeii il valideaza ca rau), il va alege pe al doilea.

Dar ele o sa-ti zica ca-l vor pe ala cuminte si frumos, mare eroare, constient da, vor frumos si cuminte, real nu. Daca chiar e cuminte, nu prea atrage fizicul.

| alina2k18 a răspuns:

Il alegem toate p-ala care are cascaval mai multwinking
'fetele' de mai sus iar gandesc cu... lupa laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru alina2k18):

Păi na trebuie cașcaval că copii nu se cresc singuri și devi o babetawinking
Se pare că te-ai cam saturat de 20cm bagata pana-n gat. Bravo. Bravo laughing

| alina2k18 a răspuns (pentru anonim_4396):

MMmmm, dar de unde stii puiule?
Vazusi tu cu pl ta aia a ta mititica?
laughing
Schimb-o ca nu e buna laughing nici pentru laba aia moale de ti-o dai tuwinking

| Paulr99 a răspuns (pentru alina2k18):

Dar pe tine cine face laba?

| RAY explică (pentru Paulr99):

Ce ma?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oi oi oi ar alege dintre toți cate puțin. Stai tu linistit.
ar alege și tipul cuminte, așa mi-a zis doamna profesoara mătușica și șefa că sunt băiat cuminte. tongue

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Unu cuminte va avea o figura care va emite inconstient asta la femei, deci NU va fi prea atractiva acea figura.
Adica nu prea are calitatile masculine potrivite care in trecut ajutau la supravietuirea familiei, asa ca ele nu se prea simt atrase de acestia.

Frumosul chiar daca pare cuminte, el oricand la nevoie arata ca e badboy.
Ala cuminte stii ce face in caz de nevoie?

"aaa, lasa..nu-l lua in seama, lasa-l sa zica, ca nuuu ne punem noi desteptii la mintea prostului". Iti dai seama cand vede prostu ca nu-l bagi in seama cand te ataca, ca e mai rau!
"nu mergem acolo, ca daca vine unu si...nu prea e un loc asa de bun stiam eu, nu stii peste cine dam, mai bine evitam".
"aaa pai nu pot eu sa ma duc pe santier draga, ca eu am invatat, sunt inginer".

Ala frumos care doar pare cuminte:
"tu-ti mama ta, de ce te iei ma de noi a? Ca te bag acum in peretii aia.", si cu jumate de palma il si impinge in perete asa de avertisment.
"lasa ca nu e ca nu e loc bun, mergem acolo, atata ii trebuie unuia sa se ia de noi ca face contact cu pamantu fulger asea, ai incredere in mine".
"Ma duc si muncesc oriunde, nu conteaza ca-s inginer, ma descurc, stai linistita fata, ma duc si in mina, nu e problema".

Asa ca aia e. Fizicul spune femeii la nivel inconstient cum ar citi pe o foaie care din cele doua variante este acela! Frumos = ca e din categoria a doua adica smecher, Neatractiv = e prima varianta, pampalica
Si in functie de asta se declanseaza atractia sau nu, fara ca ele constient sa stie de ce si cum.
Ele o sa-ti zica ca vor cuminti! Dar daca te uti de cine le place, o sa constati pe dos.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Badboy ar fi tradus pentru bărbat. Mulți o au asta diferita, cred că trebuie să fie nu știu cum de rai sa atragă femei.
Nu tine de figura daca e atractiva sau nu, femeile te numesc cuminte, drăguț, puiule, dragule sau orice alta chestie din astea pentru că se simt intimidate de prezenta, astfel se simt in control că ar fi teoretic mai superioare decat tine.
Mai bine zis te duc pe tine într-o lumina proasta, daca vezi asta se poate si la animale, cum se infofoie. Zic asta pentru că sunt un tip mai solid și asta nu e legat de ce figura am, se i-au după ce comportament am, după caracter.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu ai si corpul si figura care atrage cat de cat, nu doar corpul. Tine de figura in primul rand, apoi de corp, si figura reflecta comportamentul tau pe care chiar il ai, ai pachetul corect.
Adica figura + corpul spune pe muteste ca esti barbat adevarat, lucru si dovedit in comportamentul tau, deci se ia dupa toate, corp, figura, atitudine la pacher.

Adica esti un...badboy cum se zice, baiatu` rau, nu in sens ca nu stii sa te porti, in sens ca la o adica stii clar ce ai de facut, si ai calitatile unui barbat adevarat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu prea exista baiat frumos si cuminte,sau rau si urat,asa cum a zis si Mossoti pe aici! Mai fac eu o completare, si iti spun ca daca unul urat incearca sa fie mai badboy, o sa fie considerat un ciudat, dubios, de catre fete! Daca te-ai uitat la Incel Tv sau Face and Lms stii despre ce vorbesc!

| TFL007 a răspuns:

Chiar nu te-ai saturat si tu omule, sincer acum pe subiectul asta, as propune sa te plateasca site-ul ca o ajungi la pensie si tot pe el te gasim

| RAY explică (pentru TFL007):

Tu ma vezi toata ziua pe TPU? Culmea sunt pe locul 20

| TFL007 a răspuns:

Serban o zice cel mai bine, e genetic, n-ai sa vezi tu ca se dezvolta in timp un bad boy dintr-un tip urat veci pururi, vine la pachet de cand te nasti

| TFL007 a răspuns:

E ceva ce dobandesti cand iei nastere, e ca un cadou, ca de exemplu de ce toti PUA pooli mele de pe piata investesc din timp in ei ca mai apoi sa se dea mari seducatori sa vanda iluzii la prostii -> pentru ca s-au nascut cu gene bune, nu zic bine, care mai sunt pe langa figurantul ala de la fara sens tv si ala cu barba si mortii lor