| deea1919 a întrebat:

Intrebare adresata baietilor! Voi la ce va uitati prima data la o fata?

Răspuns Câştigător
| drhotzu a răspuns:

Stai linistita ca e ipocrit doar...
hai sa te intreb pe tine si sa imi raspunzi asa cat poti tu de sincer: cand vezi pe strada un baiat, cu parul sleios, matreata pe umeri de zici ca ninge, urat nu din cale afara dar uratel asa, prost imbracat, cu cosuri, dar care are in brate un teanc de carti: filosofie, fizica, chimie, (si numai chestii de avansati) te cam iau caldurile nu?
deci ca sa ajungi intr-o relatie cu cineva cu un interior frumos trebuie sa aiba mai intai exteriorul cel putin dragut si aranjat un picwinking
si da conteaza prima impresie, care este data de aspectul exterior!

24 răspunsuri:
| Purec a răspuns:

Prima data ma uit la ochii ei, asa iti poti da foarte usor seama ce fel de eprsoana e. Apoi ma intereseaza sa nu fie batuta in cap de proasta happy Nu m-am gandit niciodata ce anume vad prima data la o fata...dar in mod clar apreciez sa fie inteligenta, cu simtul umorului si fff important sa ma priveasca in ochii, si sa fie sincera happy cam mult nu? sunt prea pretentios happy

| deliaa_5419 a răspuns (pentru Purec):

De unde mai exista si baieti ca tine?laughing

| Purec a răspuns (pentru deliaa_5419):

Adica? ce am facut?straight face

| deliaa_5419 a răspuns (pentru drhotzu):

Ai dreptate normal ca ma uit la cum arata si apoi la cum e el de fapt da nu stiam ca mai sunt baieti care mai vorbesc si asa ca Purec21 de obicei nu vezi"sani si cur" de parca ei cand stau de vorba cu fata aia vorbesc cu curu`laughing

| deea1919 explică (pentru drhotzu):

Da aici ai dreptate!laughing

| drhotzu a răspuns (pentru deliaa_5419):

Sunt 2 variante:
1. ori e urat cu craci, si in cazul asta nu conteaza cum arata fiinta de langa el, si drept urmare atat cat e femeie e OK.
2. e libidinos si ipocrit si ca sa atraga atentia catorva fete de aici ca poate poate "pica" ceva laughing)
PS: nu e vorba numai de sani si curwinking pentru mine conteaza tot ansamblul, ca degeaba are tata cat capu`, daca are fata stramba si un nas sub care poti sa stai si sa nu te ploua...

| drhotzu a răspuns (pentru deea1919):

Merciwinking

| drhotzu a răspuns (pentru deea1919):

PS: in general am dreptatewinking de asta si numele de "dr" rolling on the floor)))))))
hai ca azi sufar de mine!

| deliaa_5419 a răspuns (pentru drhotzu):

Cum spui tuwinkingtongue

| deea1919 explică (pentru drhotzu):

rolling on the floorrolling on the floor

| deea1919 explică (pentru drhotzu):

rolling on the floorrolling on the floor

| drhotzu a răspuns (pentru deliaa_5419):

Stai linistita ca e ipocrit doar...
hai sa te intreb pe tine si sa imi raspunzi asa cat poti tu de sincer: cand vezi pe strada un baiat, cu parul sleios, matreata pe umeri de zici ca ninge, urat nu din cale afara dar uratel asa, prost imbracat, cu cosuri, dar care are in brate un teanc de carti: filosofie, fizica, chimie, (si numai chestii de avansati) te cam iau caldurile nu?
deci ca sa ajungi intr-o relatie cu cineva cu un interior frumos trebuie sa aiba mai intai exteriorul cel putin dragut si aranjat un picwinking
si da conteaza prima impresie, care este data de aspectul exterior!

| Geo17 a răspuns:

Cur,Tzatze,Freza,Picioare,Fata!

| BadLuckBryan a răspuns:

Frumusete

| drhotzu a răspuns:

Ba ce de libidinosi pe aici!
hai ba ma lasati ca daca aia nu e draguta si frumusica si nu are sani, fund, fata draguta nici maca nu o intrebi cat e ceasul! mai lasati-ma cu ipocrizia asta: ca la mine nu conteaza aspectul. mdea cand a fost ultima data cand mergeai pe strada si ai vazut-o pe una cu carti de fizica cuantica aplicabila in mana, urata in spume, si sa spui tata asta e inteligenta as ****-o non stop in timp ce imi explica teoria sforilor. nu tata o vezi pe una cu tata pe afara si zici: mama ce as lua tata aia in gura! si daca este inteligenta si toate cele atunci da vrei si o relatie cu ea!
DAR: inainte de toate trebuie sa arate bine! ca daca e ciuta o sa moara singura! si sunt ipocriti cei ce afirma contrariul! prima impresie conteaza!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai fratilor numai o kkati in fericirea atat pe voi ca la cat e de desteapta sau stiu eu ce dq, persoana a zis la ce va uitati prima oara pe strada la o fata, daca vezi una pe strada stai sa te uiti sa vezi ce are *in cap*? laughing
mai eu prima oara ma uit la ochi "ma baga in boala dacas albastri laughing", par si picioare, bye
ps: app de ce am zis mai sus, deea nu a intreb ce cautati la o iubita, ca oricine nu ar vrea un incompetent/a langa el/ea care nu stie nici cate fac 1
+ 1, cred ca sa inteles.

| Purec a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca era clar ca se referea ce anume vezi prima data la o posibila iubita nu? Ca la orice fata despre strada nu ar avea rost happy Eu unul nu ma uit la nimic la alea de pe strada...sunt simple persoane si imi sunt indiferente happy

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

La minte.

| SmokeyEye a răspuns:

Prietenul meu s-a uitat la mine prima data la Fata (zambet, infatisare de la distanta). Apoi mi-a facut o poza, sa ma studieze mai de aproape ( era fotograf la un eveniment iar eu spectator). Apoi l-am remarcat si i-am cerut un ID ca sa imi trimita poza. S-a intamplat acum 3 ani si inca il iubesc. Dar l-am cucerit cu zambetul si privirea. Mi-a marturisit ca la prima intalnire m-a studiat din cap pana in picioare,(in special la fund) inainte de primul sarut care a fost intr-o barcuta, pe lac, in timp ce vasleam. Da, am fost amuzanta, si i-a placut ca avem interese comune, dar cand m-a vazut prima data, nu stia ca suntem amandoi ingineri si amandoi fotografi in timpul liber.

| NeneaGogu a răspuns:

ai cer sa-mi arate portofelul laughing nu, ma uit la cat de ordonat este imbracata, aspectul fizic ma intereseaza mai putin

| lVlad a răspuns:

Uni se halbeaza direct la c'r pe romanestelaughing uni la sani...eu la personalitatea ei cat de simpatica e...etcwinking

| SomeRandomDude a răspuns:

Imi place sa cunosc mai mult fetele sa vad ce gen e dar cand ma uit prima oara cu o fata ma uit cel mai des la zambet si ochi happy

| hitman112 a răspuns:

Cred ca e evident ca prima data toata lumea se uita la aspectu fizic!

| Calinson10 a răspuns:

La sani laughing si la fund

| Lex65 a răspuns:

Hmm... Daca e sa ma uit doar, la c*r!
Ca sa-mi placa o fata, trebuie sa-mi placa: aspectul fizic (in special fata), imbracamintea (imi plac fetele mai de casa) si ultimul punct... dar cel mai important, sa-mi placa ca persoana. Cam asta conteaza pentru mine, baiet serios, in cautare de relatii serioase big grin
Sunt de acord si cu raspunsurile dinaintea mea, dar asta cand caut "ocupatie" pentru maxim o saptamana.