| jagbetinte a întrebat:

Intrebare: Cand esti indragostit de o tipa care este deja intr-o relatie serioasa, chiar logodita, cu care vorbesti destul de des, iti lasa impresia ca te place, ii place sa fie complimentata, iti spune ca te-a visat sarutand-o si ca nu ii displacea, dar in acelasi timp spune ca il iubeste pe respectivul, ce ar trebui sa crezi? (tipa este o fire destul de nehotarata si anxioasa). Multumesc!

19 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ca se joaca cu tine, ca ii place sa te amageasca ca apoi sa se bucure de suferinta ta.

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Huh, oarecum sunt intr-o situa; tie asemanatoare, numai ca nu e logodita, dar tot nehotarata e straight face

Eu am intrat in jocul ei si vreau sa vad pana unde merge, dar am inceput sa tin prea mult la ea si imi e teama sa nu-mi faca si mie asa daca vom fi impreuna...

Nu stiu, incearca sa-i spui/arati intr-un mod mai frumos(te gandesti si tu) ca nu e capat de lume daca e logodita, ca trebuie sa-si asculte inima, ca cel mai important e sa fie fericita...

| RAY a răspuns:

Cum poti avea incredere in asemenea femeie?

| Holiday a răspuns (pentru RAY):

Unde a zis ca are incredere?!?

| RAY a răspuns (pentru Holiday):

Eu ma refeream de ce ar dori sa aiba o relatie cu asemenea femeie care isi insala iubitul

| Holiday a răspuns (pentru RAY):

Da ma, femeia asta ar trebui stigmatizata, aratata cu degetul si eventual omorata cu pietre. O avea ea motivele ei de il traduce pe ala. In plus, doar nu se insoara maine cu ea. Lasa omul sa experimenteze.

| RAY a răspuns (pentru Holiday):

Nu am vrut sa afirm asta, dar ce incredere poti avea intr o femeie care isi inseala iubitul? pentru mine increderea est baza unei relati

| Holiday a răspuns:

Fii naiba pragmatic. Invit-o in oras la o cina sau ceva. Daca accepta spune-i ce bine ii sta parul, ce ochi frumosi are, cat de bine te simti cu ea acolo, etc, etc, etc, dar cu eleganta. Apoi invit-o sa mergeti la tine dupa cina. Gasesti tu un motiv...sa continuati mirobolanta discutie pe care o aveti, sa-i arati urna cu cenusa strabunicii tale sau ceva, depinde si ce stii ca si-ar dori ea... Daca accepta, da-te la ea. Apropo, nu aduce in discutie relatia ei cu celalalt in nici un caz. Totul e intre voi acum. Alalalt nu exista si nu trebuie bagat in seama.
Intre timp daca ati ajuns acolo, inseamna ca ceva este, asa ca poti face complimente mai "sugestive", de genul "esti foarte sexy in rochia/fusta/bluza/pantalonii astia, dupa caz. Ideal ar fi sa nu minti, adica daca bluza sta pe ea ca naiba, zi-i de fusta sau altceva.happy
Si vorba unui cantec "uite-asa din vorba in vorba, ma dadui pe langa blonda"
Mai zic mai departe?
Repet: nici un cuvintel destre celalalt. Daca cumva aduce in discutie, schimbi vorba imediat.
Daca ramane peste noapte, lucky you, daca nu, mai fa o incercare, dar nu peste o luna, in 2-3 zile. Daca din nou ajunge la tine inseamna ca poti fi mai indraznet si probabil va ramane peste noapte, ca stie si ea de ce sunteti acolo, nu e fraiera.

Restul amanuntelor, ca relatie, ca amant, ca alte alea le stabiliti dupa. Deocamdata creaza situatia de a putea discuta astea.

O sa-mi sara cativa in cap, mai ales femei, ca una si alta, dar pragmatic si realist lucrurile asa stau si pentru 99% din aia care poate vor marai despre diverse.

Succes!

| jagbetinte explică (pentru Holiday):

Oau! Un raspuns peste asteptarile mele. Mersi mult, chiar am de gand sa procedez in acest fel, nu cred ca as avea ceva de pierdut. Mersi mult!

| WaterDrop a răspuns:

Te place, insa doar ca amant si ti-a explicat ca nu`si va parasi sotul pentru tine.

| PersonajFictiv a răspuns:

O cred boarfa, pentru ca asa o sa imi faca si mie daca o sa il lase pe ala.
Nu are idee ce e cu ea si ce ce a intrat in o relatie, logic ca nu o vreau.
Easy come, easy go.
What comes around goes around.
O sa patesti la fel, baga-ti piciorul ( sau ce vrei ).

| jagbetinte explică (pentru PersonajFictiv):

Mersi,,ma gandesc si eu la asta, dar la naiba, m-am cam indragostit de ea.

| PersonajFictiv a răspuns (pentru jagbetinte):

Nu e ok ce faci, sa vorbesti cu o tipa ce e in o relatie, nu ti-ar fi ok nici tie daca erai in o relatie si vorbea altul cu gagica'ta.
Apoi, nu e de calitate femeia.
Oricum relatia aia e deja praf.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca oricum ar fi o prostie sa-ți faci speranțe cu ea, daca e o fire"nehotărâtă si anxioasa"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum ai zis si tu, e nehotarata. Cu una dinasta ai norocul sa ti se intample la fel in viitor. Mai bine cauta alta cu capul pe umeri.

| sweetangels a răspuns:

Normal ca te-ai indragostit de ea. Ce barbat ar putea sa reziste la una care are iubit dar ii arde de ciocaneala cu altul?! Una singura, care nu face jocuri din astea slabe, era prea plictisitoare si neinteresanta, nu? Asa, disponibila dar intr-o relatie suna extrem de tentant! Fructul interzis. Baga-te! Daca crezi ca merita o eventuala bataie din partea iubitului ei si apoi, tot ce faci sa ti se intoarca, de ce sa nu risti? Zic asta pentru ca orice faci in viata platesti inapoi. Nu esti singurul si nici ultimul care a incercat sa f... o femeie care e cu altul. Din pacate toti care au facut-o au avut acelasi final laughing Nu mai bine o convingi sa isi lase iubitul pentru tine, iar apoi sa indraznesti mai mult? Lasa-l pe Holiday, se vede ca vorbeste din propriile traume, ca pe el toate l-au inselat iar in ziua de azi tot cauta razbunare laughing

| jagbetinte explică (pentru sweetangels):

S-a inteles putin gresit, si poate ca este vina mea, ca nu am explicat situatia complet ( m-am gandit ca se va plictisi lumea de la atata cerinta). Deci tipa respectiva este in relatie cu el de aproximativ un an jumatate. Noi ne-am cunoscut acum 1 an de zile, si mi-a placut cam de atunci de ea. Am intrebat-o daca il iubeste pe respectivul, si a zis ca "nu stie sigur". Pe urma, a inceput sa zica ca da, il iubeste. El a fost mai mereu plecat, deci nu au stat foarte mult impreuna. NU AM DE GAND SA-I *** RESPECTIVULUI LOGODNICA! Nici pe departe nu as profita de slabiciunea ei, dar " sperantele" pe care mi le-a dat, ma face sa ma intreb daca e fericita cu el, sau doar se minte singura. Socul meu a fost cand am aflat ca s-au logodit! Cred ca ea ma considera mai mult un prieten, dar ca sa exclud orice dubiu, voi vorbi cu ea cand ne vom intalni, ca sa stiu daca e alba sau neagra, astfel pot sa imi iau si eu gandul. Nu e genul care sa deschida picioarele oricui ii iese in cale, apropo de ce spuneai mai sus, la fel si holiday! Cunosc un caz personal care a avut succes (din fericire), nici bataie nu a luat, si nici nu s-a mai dus tipa cu altul, si asta garantez 100%! Multumesc de raspuns!

| sweetangels a răspuns (pentru jagbetinte):

Ok, discuta cu ea si vedeti care e adevarul. Eu sincer nu as da sperante la altul mai ales sa ma stiu intr-o relatie, pentru ca e foarte urat. Bafta!

| Yon1470 a răspuns:

Nu te bucura ca se uita la tine si ca-i poti face ceva, pentru ca te-ai indragostit de o asa femeie.Chiar daca renunta la barbat pentru tine si ramane cu tine, vei sta cu tradatorul!