| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare: daca iei pastile postinor, e neaparat sa ai reactii adverse?big grin

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Reactiile adverse nu sunt o regula,prospectul trebuie sa le contina ca sa stii ce se intampla cu tine daca ele au loc.
Ceea ce trebuie,intr-adevar,sa ai grija este frecventa cu care utilizezi aceasta pastila,iti dai intregul organism peste cap daca o folosesti prea des,este doar o solutie de extrema urgenta si, in general, face mai mult rau decat bine.
Te rog mult sa ai grija!

| Girl a răspuns:

Nu este neaparat, dar cel mai sigur la 21 de zile dupa contactul sexual sa faci un test de sarcina, Bafta:*

| dydyyyy a răspuns:

Nu neaparat.fiecare corp reactioneaza in felul luilove struckfunda?

| emiliman a răspuns:

Am luat si eu postinor angry
nu-i neaparat, eu de ex m-am speriat foarte tare cand am vazut ca dupa aproape o luna nu am avut acea sangerare dintre dou menstruatii. dupa ce m-am speriat ca lumea am avut in sfarsitbig grin
iti poate deregla ciclul destul de naspa, dar nici asta nu-i neaparatlaughing depinde de organism big grin

| indianajones a răspuns:

Ce efecte secundare apar dupa folosirea Postinor-ului?

Cel mai des apar greturile sau voma. De asemenea, în zilele urmatoare dupa folosirea pastilelor Postinor pot apare sîngerari între 2 menstruatii (menstruatia care a precedat utilizarea contraceptiei de urgenta si cea care va urma).

În cazuri rare sînt semnalate dureri de cap, ameteli, stari de oboseala, slabiciuni, sîni tensionati. De regula, aceste efecte neplacute vor dispare pe parcursul a 24 de ore.

Influenteaza Postinor-ul data aparitiei urmatoarei menstruatii?

La majoritatea femeilor urmatoarea menstruatie va începe la timp sau cu cîteva zile mai devreme sau mai tîrziu. Daca menstruatia nu apare într-o saptamîna de la data calculata, exista probabilitatea de a fi ramas însarcinata. În acest caz trebuie sa mergeti imediat la medicul ginecolog (si sa faceti testul la sarcina).