| Andrei1242 a întrebat:

Întrebare doar pentru fete
Ce va atrage la un băiat?
Cum arată un băiat sexy in opinia voastră?
Înălțimea contează atât de mult?

54 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Conteaza pentru ca am fost vanatori si culegatori,iar masculi inalti vedeau mai bine prin acele tufisuri mari si erau si vanatori mai buni, plus ca intaltimea ofera o siguranta femei, mintea noastra e tot in pestra, chiar daca suntem in secolul 21, femeile cauta ce cautati si stramoasele noastre
https://teoria-big-bang-teoria-evolutiei-2020.blogspot.com/......umane.html

| Violleta2022 a răspuns:

Da, inaltimea conteaza enorm.
Eu prefer peste 1.90 happy

| Andrei1242 explică (pentru Violleta2022):

Tu ce înălțime ai?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Andrei1242):

1.74cm

| Catrice a răspuns:

BRB TULCEA perfect: +60ani, +50conturi la banca în euro de +5mld

| SkyPilot a răspuns:

In ce ma priveste au fost mai multe, nu numai aspectul. Sunt inalt, cu muschi reliefati dar nu voluminosi. Am observat ca la fete le placeau in primul rand muschii de pe spate, apoi bratele, pectoralii si patratelele. Stiam o multime de bancuri, improvizam altele in functie de situatie, puteam sa improvizez povesti si aveam mereu public dornic sa ma asculte. Eram discret si ma purtam bine cu ele.
Partea negativa a lucrurilor a fost ca unele incercau sa ma fraiereasca sa fac pentru ele ceva ce nu aveam de gand sa fac, si pretindeau ca voi fi "recompensat". Dupa ce m-au tepuit de 2-3 ori, am inceput sa cer "plata inainte".

| mgtow a răspuns (pentru SkyPilot):

Alea 2 de sus vor americani peste 19 cm. Cred ca si tu o ai de 19 sau 20 ca a mea dar cand vedem de ce sant in stare in viata cred ca ne facem bagajele si plecam acasa, s-a schimbat mult o tipa in zilele noastre abia face ordine in casa nimic mai mult.

| sofisis a răspuns:

Conteaza inaltimea, da. Eu am 1, 72 si daca nu e macar cu 5-10 cm mai mare decat mine, nu il pot privi ca pe un barbat care ma poate seduce.

| alina2k18 a răspuns:

Penisulwinking
20CM.

Răspuns utilizator avertizat
| alina2k18 a răspuns:

Nuwinking
Intreb si facem proba cu pozawinking

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

AnaMaria, logic ca pentru ea e perfect, intrebarea asta nu-i despre tine.

| Plato a răspuns:

Nu te supara, pentru cine nu arata bine discrepanta? Esti monument sa atragi priviri? Renunti la o relatie pe care ti-o doresti ca sa nu deranjezi ochii privitorilor de pe drum? Corecteaza-ma daca n-am inteles.

| raMLesS a răspuns:

Un barbat sexy pentru femei este un barbat frumos, simetric, cu o inaltime sa zicem, intre 1.70-1.95, un fizic ok, si care stie sa se imbrace.

| Plato a răspuns (pentru raMLesS):

Le-ai intrebat pe toate?

| raMLesS a răspuns (pentru Plato):

Nu neaparat, nu toate femeile vad acelasi barbat ca barbatul perfect, poate au unele preferinte in legatura cu fizicul, dar nu cred ca refuza nimeni un barbat frumos.
Tot ce este simetric ne place, asociem obiectele din jur/fiintele, cu obiectele din mediul inconjurator fara sa ne dam seama, inca o dovada ca omul inca are mintea destul de asemanatoare cu stramosii nostri din urma cu zeci de mii de ani.
Lucrurile astea nu se uita man asa cum crezi, mintea ta nu pierde brusc informatiile despre mediile in care a existat din generatie in generatie timp de zeci de mii/sute de mii de ani.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Situatia financiara, normal. Degeaba esti cu un fotomodel daca traiesti de pe-o zi pe alta. Nicio femeie zdravana la cap nu-si doreste asa ceva, din experienta mea toate cauta siguranta si stabilitate. Deci, primul criteriu este situatia financiara. Apoi, daca e putin mai frumos ca dracu deja nu ai ce sa mai ceri, ca asa-i in viata. Nu poti sa le ai niciodata pe toate si cand le ai pe toate n-ai sanatate. Eu aici vorbesc despre femei, pustoaicele sub 25 de ani oricum viseaza doar cai verzi pe pereti si habar n-au cu ce se mananca viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteazã nimic din toate chestiile astea, conteazã increderea in tine. daca esti scund, se i-au de inaltime, se i-au de stil, daca ai Nasu mare se i-au de aia etc se i-au de chestii mãrunte care le observa, doar sa vada daca te afecteaza.

Răspuns utilizator avertizat
| MGEORGESCU a răspuns:

Inaltimea conteaza, dar trebuie sa fie raportata la partener/partenera. Cel putin din punctul meu de vedere, nu consider ca un tip de 1, 90 arata bine langa o tipa de 1, 55, discrepantele vizuale sunt un pic cam mari. Cum nici dragut nu mie se pare ca arata un tip de 1, 70 cu una de 1, 75 pentru ca te duc cu gandul la,, Moni si cu Iri", partea tragica e cand tipa isi mai trage si niste tocuri semechere, asadar si prin urmare inaltimea conteaza in raport cu cea a partenerului. Cat despre imaginea unui baiat sexy din perspectiva mea se contureaza astfel:
-inteligent
-cu simtul umorului
-open mind
-dragastos
-atent
-placut ochiului(si aici includ toata imaginea fizica)
-calculat
-un caracter frumos
-felul in care vorbeste, vede viata si zambeste
Bine, lista poate continua, acestea sunt doar cateva dintre aspectele care mi-au atras mie atentia la prima intalnire cu sotul meu.

| supadeceapa a răspuns (pentru MGEORGESCU):

De aia toate tipele de 1, 50 au tipi de 1, 80 laughing))))) ca le pasa de discrepante. Eu vad cupluri de genul asta zilnic.

| MGEORGESCU a răspuns (pentru supadeceapa):

Si eu vad, doar ca nu se vede bine, cel putin asa vad eu. Oricum fiecare e liber sa faca ce vrea si sa fie cu cine vrea, cred ca intr-un final conteaza sa te intelegi cu respectivul om si nu cat e de inalt.

| supadeceapa a răspuns (pentru MGEORGESCU):

Ar fi chiar culmea sa nu mai iesim cu oameni din cauza unor cm. Nu conteaza cum arata din afara, ca nu sunt impreuna pentru parada.

| RAY a răspuns (pentru supadeceapa):

Complexe de siguranța, ele vor sa acopere lipsa de inaltime prin a a avea un iubit inalt, si eu vad asta

| supadeceapa a răspuns (pentru RAY):

Nu cred, pur si simplu tipii inalti le prefera. Am prietene foarte mici care numai de astfel de tipi sunt curtate laughing.

| RAY a răspuns (pentru supadeceapa):

Ce chestie

| TsunadeSama a răspuns:

Cel mai sexy lucru e inteligentawinking Nu, intaltimea nu conteaza atat de mult, de fapt niciun aspect fizic nu conteaza atat de mult. Important e caracterul, educatia, comportamentul, viziunea despre viata etc.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru TsunadeSama):

Vrajeli

| Plato a răspuns (pentru TsunadeSama):

Respectele mele.

| RAY a răspuns (pentru TsunadeSama):

Cate vrajeli

| RAY a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Super vrajeli

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru RAY):

Asa este

| TsunadeSama a răspuns (pentru RAY):

Asa crezi?

| RAY a răspuns (pentru TsunadeSama):

Nu cred, eu nu am credinte, eu stiu, cunosc, e o diferenta

| TsunadeSama a răspuns (pentru RAY):

Deci esti sigur ca mint?

| RAY a răspuns (pentru TsunadeSama):

Pentru ca e minciuna

| RAY a răspuns (pentru TsunadeSama):

Sunt convins 100% ca minti

| TsunadeSama a răspuns (pentru RAY):

Consider ca esti foarte trist, din moment ce ti-ai pierdut absolut orice incredere in oameni. Daca ai ajuns sa vezi doar partile rele ale omenirii, vei ajunge rau.

| RAY a răspuns (pentru TsunadeSama):

Tu ai credinta oarba in toti?

| TsunadeSama a răspuns (pentru RAY):

Nu in toti, dar cred totusi ca mai exista, undeva acolo, si persoane sincere. Eu te asigur ca as pune mereu caracterul inaintea aspectului, e problema ta daca crezi. Dar daca intri intr-o bula de negativitate vei ajunge foarte trist.

| RAY a răspuns (pentru TsunadeSama):

Da sigur asa spuneti toate, lasa-ma cu vrajeli de astea, vrei sa faci pe sfanta pe aici

| anonim_4396 a răspuns (pentru TsunadeSama):

Vrei sa spui ca unu sexy ai alege simplu pentru o partidã sex, dar unu ok ca aspect care are "caracter" sa te facã sa te atasezi de el? Sa pentru relatie de lunga duratã, sau pur si simplu sa devi intr-un fel dependenta de compania lui

| supadeceapa a răspuns (pentru RAY):

,,asa spuneti toate''
Tu crezi ca TOATE zic asta degeaba? rolling on the floor

| RAY a răspuns (pentru supadeceapa):

Eeeeeeeee nu toate spun asa, mai exista si fete sincere https://www.tpu.ro/utilizator/tuke/prieteni/

| TsunadeSama a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, sub nicio forma n-am spus asta! Eu nu aleg pe nimeni "pentru o partida sex", eu cand aleg, aleg pe viata, cel putin asa incerc. De sex se pune problema, in cazul meu, doar cand e ceva foarte, foarte serios, eu nu agreez aventurile. Nu imi pasa de aspectul partenerului, ci de insusirile sale morale. Logodita fiind, nu mai aleg pe nimeni, dar vorbeam in general.

| CrissL0101 a răspuns:

Și la mine contează înalțimea. Să fie un "parchet" ofertant. Cu câte puțin din toate, cum s-ar spune.

| Plato a răspuns (pentru CrissL0101):

Incearca la Dedeman sau Leroy Merlin, au parchet din toate tipurile de lemn.

| CrissL0101 a răspuns (pentru Plato):

Era clar că am vrut să scriu pachet.
laughing
Mersi de sfat big grin

| Amigoiulian a răspuns:

Anamaria50, eu am 1.91 laughing

| Violleta2022 a răspuns (pentru Amigoiulian):

Too late baiete! Sunt deja maritata, cu unul de 1.94 laughing

| Sergyoalex a răspuns:

Da, 1.60-70 este perfect

| Violleta2022 a răspuns (pentru Sergyoalex):

1.60 si 70 kg? este perfect pentru ce?

| denisaroman118 a răspuns:

Analtimea conteaza poti sa sperii celelalte persoane care vrea sa o atace si ea o sa creada ca esti un erou de exemplu mie imi place 1, 86

| zzeeiinneepp77 a răspuns:

Cel puțin din punctul meu de vedere nu conteaza asa mult aspectul fizic conteaza mai mult felul de a fii și cum se comporta cu minewinking