| RAY a întrebat:

Intrebare doar pentru grup, suntem respinsi de sexul opus.

Voi mai comunicati cu sexul opus? Credeti ca mai are vreun rost? Va place zona prieteniei?

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Ce zici tu nu e adevarat! Ai figura atractiva si combini ce vrei tu, ai dreptate.
Ceilalti nu au fizic si normal ca nu atrage, nu conteaza cum se prefac ei cu nu stiu ce atitudine, nu-s bagati in seama, ba din contra, uneori sunt vazuti zi ca penibili.
Ai ceva ce nu esti constient ce ai, norocul tau insa ca ai acel ceva cel mai important, frumusetea sau atractivitatea.

Ca daca te maschez acu cu o figura neatractiva deloc, si sa nu se vada ca e vrajeala (cum era Bendeac machiat ca Visinescu in clipurile de pe Youtube de nu te prindeai, ca stil de machiaj zic), nu mai combini nimic! Brusc iti pierzi "puterile", nu conteaza cum te comporti.
Nu uita ca-s n cocalari care nu stiu sa se poarte si nici bani n-au si combina la greu gagici misto, ca-s atractivi la figura.
Si atitudinea aia alfa o ai sau nu o ai, nu te poti preface.
Tu fiind atractivi la figura, automat ai si atitudinea de la mama natura.

E greu de inteles pentru tine si anume ce spune RAY, ca el zice bine, fizic sau bani, fizicul e sa combini pe bune, banii pe interes.
Tu ai un dar dar nu stii ca ala e cheia, te miri de unii care nu-l au si de ce li se intampla ce li se intampla.

Testul cu mascarea perfecta iti va arata ca ce zic e corect, ca tu nu ai comparatia, nu stii cum e fara figura atractiva si ti se pare asa ca e de la sine sa combini din gura si comportament, nu e deloc de la sine! Toate alea au valoare 0, 1 daca figura e total neatractiva (nu cand e cat de cat, ca aia e altceva).

65 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Sincer in general dealungul vietii nu prea am tinut prietenii cu sexul opus pentru ca am constatat ca nu prea aveam mai nimic in comun, nici subiecte de discutii, nici pasiuni, deci prietenia nu prea putea exista.

| Frank51 a răspuns:

Wtf, toti avem prietene cu care nu ne-am trage-o, nu e ca si cum orice iti vine in cale trebuie sa tragi, jesus. E misto sa ai prietene, la fel cum e misto sa ai prieteni, get a fricking life.

| RAY explică (pentru Frank51):

Daca esti atras de ea ce faci?

| Frank51 a răspuns (pentru RAY):

Daca intalnesc o tanara domnisoara de care sunt atras si ea nu simte acelasi lucru pentru mine atunci ma resemnez, trec mai departe. Daca dansa doreste sa ramanem prieteni pentru ca ii place umorul, caracterul, personalitatea mea, be my guest, ramanem prieteni no hardfeelings, dar crede-ma, trebuie sa fi foarte pampalau sa vrea o fata sa fi prieten cu ea, de regula fetele vor altceva de la baieti...

| RAY explică (pentru Frank51):

Bani

| Frank51 a răspuns (pentru RAY):

Lasa-i in colo de bani ma, nu mai da vina pe alte chestii frate, asuma-ti faptul ca esti pampalau. N-am nici bani nici masina si iti combin cate gagici vrei, m-am saturat de atitudinea asta la toti. Frate daca ai atitudine de invingator, vei invinge, ce e greu de inteles? Deci iti jur ca nu mai raspund niciodata la intrebari de la tine, nu are nici-un rost sa ma enervez si sa pierd timpul.

| RAY explică (pentru Frank51):

Fizicul conteaza sau bani

| anonim_4396 a răspuns (pentru Frank51):

Vorbesti de umor, personalitate, dar tu probabil arati si foarte bine!

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

I-am explicat, nu stie despre ce e vorba, el are darul fizicului si nu isi da seama ca ala e eliminatoriul, nu stie cum e fara, dar i-am zis cum se probeaza, il facem ca pe bendeac, deci ii pune machiaj de figura neatractiva si sa nu se vada ca e fals, sa vezi cum isi pierde toate atu-urile si personalitatea lui, umorul vor parea chiar penibile pentru agatat.

O sa se trezeasca uneori cu "ia uite si ala se scremea sa ma agate cu tot felul de chestii de trei lei, ce penibil era, cu toate prostiile alea, sa-mi arate el mie ce barbat e cu atitudine de macho, nimic nu avea in capul ala".

| RAY explică (pentru Mosotti):

Faza proasta e ca toate te baga in zona prieteniei sau te resping, asa e mereu, eu unu consider inutilă conversatiile cu ele, cate relati am avut la distanta si nimic bun

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Exact! Si mai e o faza pe care nu o inteleg,faza cu atitudinea asta de luptator in domeniul iubirii! Nu se aplica aici,se aplica in cariera(adica sa lupti ca sa obti ce vrei),sa treci peste insecuritati(asa cum am trecut peste faptul ca sunt urat si nu-mi mai pasa de ce zic altii,chiar daca culmea imi sunt "prieteni",ca oricum viata e frumoasa daca stii cum sa ti-o faci tu frumoasa si sa nu cobori urechea le ce zic toti),dar in iubire,totul e DIFERIT! Iubirea nu e dreapta,faza asta cu mentalitatea de invingator=femei imprima ideea ca iubirea e rationala si corecta, cand nu e! Iubirea functioneaza dupa alte reguli, asa a fost mereu! Pana si in basmele populare se vorbeste despre Fat-Frumos care e mereu adorat de printesa, si Jumatate-De-Om-Pe-Jumatate-De-Iepure-Schiop care e urat de nu se mai poate si ii vine printesei scarba cand se uita la el! Dovezi sunt peste tot, dar oamenilor le place sa se minta!

| Frank51 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu arăt bine, arăt ca un băiat normal, mi s-a spus chiar de la fete. Deci nu am atras pentru că vai sunt făt frumos, nah. Adică pe limbajul vostru, sunt mediocru! 80% din agățat depinde de abordare, restul de fizicul tău. Eu sunt praf la agățat, dar sunt foarte natural prin orice gest și greșeală și asta s-a dovedit folositor.

| Mosotti a răspuns (pentru Frank51):

Arati normal adica cat de cat atractiv, si este de ajuns, am si zis, nu ne referim la cat de cat atractiv ci la deloc atractiv cum sunt unii. Daca merge combinarea e clar ca arati cat de cat atractiv, altfel n-ar merge!

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai normal, eu de ce am tot zis? Din realitate, iubirea, atractia nu depinde de luptat, aia este sau nu este, pai de acolo si vine "nu poti porunci inimii (mai bine zis creierului)", ca nu depinde de noi. Adica ne contrazicem, ce facem? Pe deoparte se stie ca nu poti controla, pe de alta ca de aia n-avem ca nu luptam.

Fizicul adica figura in principal declanseaza sau nu in mod natural atractia, si fara sa faci ceva, e de ajuns sa treci pe undeva si simti priviri, dupa aia poti sa intri in vorba la sigur, deci nu trebuie sa lupti absolut deloc! Daca arati bine la figura, merge totul foarte usor si de la sine.

| Frank51 a răspuns (pentru Mosotti):

Cum definești tu deloc atractiv?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Frank51):

Trabant vs BMW

| Mosotti a răspuns (pentru Frank51):

Nu definesc eu si nici femeile, inconstientul lor defineste, figura din aia care e declarata atractiva, o sa-ti zica "wow ce atractiv e asta, sau e atractiv cat de cat", nu stie sa-ti zica de ce!

E o figura care emite masculinitate, emite ca ai atitudinea aia de care zici tu ca o ai (emite ca o ai inainte sa afle ca o ai), deci figura atractiva sau cat de cat atractiva e ca o foaie pe care scrie calitatile masculine de care femeile aveau nevoie in trecutul indepartat ca sa supravietuiasca familia, ca barbatu sa apere de altii, sa fie bazat, descurcaret, sa aduca resurse.

Faptul ca e atractiva se traduce ca scrie pe ea acele calitati. Femeile s-au adaptat sa fie atrase de astia.
Tu esti unu din ei, ca nu ai nota 9 sa zicem, dar ai un 7, deci esti cat de cat atractiv, si se si vede ca atragi.
Insa nu ai nota 2-3 ca multi altii care nu atrag deloc, de ex fetele alea de tocilari total stersi (declarat de fete asta).

Si evident sa-ti zic si altceva, daca nu arati deloc atractiv, nu prea ai nici atitudinea potrivita.
Asa ca tu ai figura care atrage adica care spune ca ai si atitudinea, si ca dovada, o si cam ai de la sine! Esti un norocos.

Altii nu au asta si nu le merge. Figura zice ca n-au atitudinea, nu atrage, dar si daca se baga in vorba, chiar nu o au, au o atitudine in mod natural care nu place, si aia e.

Tu esti nascut cu doua mitraliere si zici "aaa scoate alea si trageeee daca vin banditii, ce esti fraier asa frate, nu va pricep., doamne, m-am saturat sa tot spun", cum am zis ieri, nu stii cum e sa ai doar doua bete in loc de mitraliere! Ca aia care au arma, o folosesc din prima, stai tu cuminte, nu trebuie sa le zici tu, dar nu o au, exact asa cum tu o ai in mod natural.

| Frank51 a răspuns (pentru Mosotti):

Boss, am 1.67, nu am mușchi nu am un fizic atractiv, nu am față wow, sunt un tip generic, probabil ca și voi. Nu ai definit atractivitatea, deci nu ști ce atrage. Poate o fată va fi interesată de alte chestii. Eu nu cred că trebuie să te naști cu atractivitate, chestiile fizice se mai schimbă pe parcurs, la fel și comportamentul de mascul alfa. Atâta timp cât nu ai fața deformată eu nu văd de ce nu ar merge să combini pe bune. Și da, clar că nu te bagi la femei din alea cu 90 60 90, agăți ce poți.

| RAY explică (pentru Frank51):

Acum te intelegem mai bine

| Frank51 a răspuns (pentru RAY):

Stai chill că nu agăț grase sau schiloade laughing mă refer tot la femei normale, ieri vorbeam cu una de 34 de ani, și la final mi-a zis "hai ca poate vi la mine la o cafea, mai povestim", femeie mai mare cu 10 ani decât mine și frumușică, deci nu se pune problema, nu mă bag cu oricare spartă, ideea e să ai muuulte opțiuni simultan, să ai de unde alege.

| Mosotti a răspuns (pentru Frank51):

Eu am zis ca figura e cheia, nu corpul neaparat. Stiu oameni cu corpul mai lucrat cu atractie cam nula, si cei cu burtica putin si ci figura atractiva.
Inconstientul femeilor stie ce e aia definitia atractivitatii, ti-am explicat cum vede, si cum defineste creierul ei atractivitatea.
Si se vede pe figura! Daca te vad, iti zic ca ai fi sau nu atractiv.
Nu conteaza nici ca ai 1, 67. Ai figura atractiva si ele simt asta, in rest nu conteaza ce vad eu, ce vezi tu.

Exista diverse nivele de atractivitate, nota 7, 8, 9, nu trebuie sa fi de 10 ca sa agati, ar fi absurd chiar.

| TFL007 a răspuns (pentru Frank51):

Poate ai calcat in rahat cand erai mic si de aici norocul tau laughing) cum adica defineste atractivitatea -> cauta FACE AND LMS sa intelegi ce anume atrage o figura la o fata daca chiar nu stii

| Frank51 a răspuns (pentru TFL007):

Da, nu am sustinut niciodata ca nu conteaza atractivitatea, dar nu doar fizicul si fata atrage, sunt femei, poate putine dar exista, care vor altceva de la partener, poate are un fizic de nota 3, dar este foarte carismatic, iubitor, stie sa o faca sa se simta bine, si unele asta cauta. Da, sunt constient ca sunt putine, dar exista.

| Mosotti a răspuns (pentru Frank51):

Normal ca ai de unde alege daca arati cat de cat atractiv, normal ca aia de 34 ani te-a chemat la ea, ai de unde alege daca atragi.
Si cea mai tare dovada ca fizicul e eliminatoriu (dar sigur, nu suficient pentru o relatie serioasa), e ca, captezi priviri inainte sa deschizi gura si sa stie cum te porti, ce gandesti, si asa mai departe.
Si asta incepe deja din adolescenta.

Ca dupa aia apreciaza si restul, e adevarat, dar fara fizic, nu sta de vorba, sau daca sta, sta ca amica.
Neatractiv deloc inseamna ala de care 95-99 % femeilor normale cu fizic mediu nu-s interesate, si daca intra ei in vorba cu ele, ele discuta neutru de altele sau de problemele lor, fara legatura cu vreo intentie de a avea o relatie cu acela, iar daca ala o da in directia aia, va fi refuzat diplomat, va simti ca aia nu-l vrea.
Ma refer la relatii pe bune, nu la interes sau ca n-are cu cine altcineva si ca de fapt gandu tot la un frumusel e.

| Frank51 a răspuns (pentru Mosotti):

Mi-am dat seama despre ce vorbesti si sunt de acord cu tine. DAR, exista un dar. Trebuie sa fi hidos ca sa nu atragi, sa ai fata ciudata sau sa nu iti stea bine deloc parul. Eu nu cred ca ar fi cazul asta la voi! Da, probabil nu aratati super wow, dar cu cateva retusuri se poate rezolva, ai incercat o frizura misto? Ai incercat sa te imbraci misto? Sa te ingrijesti mai bine la fata? Sa stii ca multe se rezolva cu astea, te poate schimba dintr-un 2 in 4, si conteaza enorm. Eu pot sa bag mana in foc, ca poti combina o fata de 5.

| Mosotti a răspuns (pentru Frank51):

Daca unu are nota 2-3 nu poate combina una de 5.
Nu e vb de hidos, e vb de figura si atat, ca daca atragi, atragi si la strand in slipi cu parul aiurea si fara haine, deci hai sa fim seriosi.
Nu e asa. Sa nu ne mai amagim.

Atragi sau nu, sa zic de la nota 7 in sus, sigur ca o sa zici ca-s multi naspa cu gagici ok, aia-s ca nu au alea pe altcineva si vor o familie, un copil, dar nu ca alea ii plac pe aia, asta induce in eroare, e adevarat, pe multi ii duce in eroare ca nu stiu ce se intampla.
Ca femeile au o boala care nu am inteles-o, neaparat sa se marita (de parca e o fericire, dar dupa ani vad ele ca nu e deloc).
Si daca 10 fete de nota 6-7 nu au 10 baieti de 6-7, se duc si cu aia de 5, ca n-au incotro, dar tot cu gandu la un frumusel ar sta si pentru ala are sufletul.
Ce zici tu cu imbracamintea si restul, sunt atu-uri in plus dupa ce proba eliminatorie e trecuta.

Poti fi f okey ca om deci nu hidos, si deloc atractiv, deci nu e acelasi lucru.
E ca la programare:
IF fizic cat de cat okey, THEN conteaza imbracaminte, par, etc, atitudine.
IF fizic NOT ok, stop. Si cand a pus stop program, gata, nu mai conteaza nimic.
Si dupa aia conditii:
Daca fizic cat de cat ok minim 7 sa zicem, si exista imbracaminte, par dar nu atitudine, normal ca se prefera unu care are si atitudine, deci in afara de fizic probele celelalte nu-s eliminatorii.

Cu alte cuvinte fizicu e benzina la masina (combustibilul), si restul is casetofon, roti, scaune, spatiu, aer conditionat, servo directie, la astea mai poti renunta la unele din ele, sau sa le alegi mai slabe, insa fara combustibil, cucu, degeaba.
Pana si o masina fara nimic, doar motoru, roti, carcasa si scaune cum sunt, tot te duce de colo colo daca ai benzina.
Daca n-ai, nu e masina orice ar avea pe ea! Ca nu...merge.
Cam asa ceva e si la om.
Deci fizicul ca proba nu are aceiasi valoare cum au celelalte intre ele si care nu-s eliminatorii.

| Frank51 a răspuns (pentru Mosotti):

Eu ma consider de 5, am avut femei de 7, am avut si de 4. Cele care erau de 7 probabil ma vedeau de un 6.5 macar, cele care erau de 4 ma vedeau de 4. Deci si perspectiva conteaza. Unele te vor vedea de 5 desi esti de 3. Daca esti foarte aranjat, stilat, vorbesti frumos, ai putin tupeu, imposibil sa nu pari de 4-5.

| Mosotti a răspuns (pentru Frank51):

Nu exista, nici o femeie care arata mediu nu renunta la fizic, ala e primul, si apoi da, poate da mai multa sau mai putina importanta pe celelalte decat o alta, insa la fizic 100 % sunt programate la fel, fizicu e eliminatoriu chiar daca nu-si dau seama.
Si aia de nota 10 si aia de nota 2, tot acelasi fizic cat de cat atractiv vrea. Ca alea cu note mici accepta baieti cu note mici, aia e de nevoie, compromis, dar n-are nimic pentru el.

Chiar daca auzi "aaa m-a atras cum se poarta", e fals, a atras-o, insa creieru ei de mult a dat okey-ul la figura aluia, altfel nici nu o mai interesa sa afle cum se poarta. Asta e cand atractia e mai jos (de aia am zis cat de cat atractiv sa fi minim, nu de nota 10), nu e constienta ca mintea ei deja l-a validat fizic, adica ca tradus emite minimul de trasaturi masculine necesare de mult pentru supravietuire.
L-a validat, si dovada a fost ca are interes sa afle cine e, se duce cu el la un suc, o mancare, o plimbare, faptul ca a acceptat, e semn ca a fost validat fizic intai.

Cand nota aluia e mare, simte brutal atractia, o constientizeaza.
Deci nu e asa ce pare, dar na, nici eu nu stiam pana mai acum 5 ani chestiile astea si ma miram si eu la inceput.

Cand chiar nu mai cont fizicul este la varsta treia, atunci da! Conteaza doar celelalte, respect, inteligenta, gandire, comportament, comunicare, intelegere, pasiuni, discutii cat de cat comune.
Adica nu mai conteaza cand ambii isi pierd fizicul.
Altfel pana ramane fie si ultima farama de fizic, pretentiile se mentin. Sunt femei de 50 ani care tot frumosi vor. Ptr ca ele inca mai au o urma de frumusete.

| Mosotti a răspuns (pentru Frank51):

Nu esti de 5! Esti modest, nota ti-o dai dupa notele celor care te plac!
Poate mai iei un punct de la restul, dar 95 % din nota o ai sau nu pe figura in slipi la strand!

De ex prietenul meu este de nota 8. Si s-a vazut asta prin faptul ca femei de la 8 in jos l-au placut.
Evident ca alea de la 9 in sus NU l-au placut! Se vedea ca erau peste el.
Chiar simtea si el asta de dinainte. Creieru lui detecta nota si deja stia dinainte rezultatul, dovedit apoi. Dar se vedea si pe ele ca-s din alta clasa!
Asta e aspirator de femei pana la nota 8 inclusiv, doamne, arata f bine alea de l-au placut dupa gustul meu.
El. zice ca nu prea a avut ce a vrut, dar aia e.

| Frank51 a răspuns (pentru Mosotti):

Atunci eu de ce ma consider de 5? Chiar nu arat bine, nu am trasaturi misto. Ma simt ciudat cand imi spun unele fete ca arat ok, eu ma simt super si chiar ma valideaza asta, dar in subconstient tot ma simt mai jos. Poti explica asta? Si uite iti mai dau un exemplu, o fata are de ales intre unul de 6.5 si mine(care repet ma consider 5), si m-a ales pe mine. Care e explicatia, dupa logica ta?

Ce zic eu cu perspectiva este reala, nota aia fluctueaza cu +-2 in functie de persoana.

| Mosotti a răspuns (pentru Frank51):

Daca nu arata-i cat de cat bine, nu te invita aia de 34 ani la ea dar si altele nu te-ar fi placut, nu conteaza cum te vezi tu! Zici tu ca nu ai trasaturi cat de cat misto, dar tu nu esti inconstientul ei ca sa vezi, ala stie exact cum arati.
Sincer nici ele nu stiu, o sa zica ca ai atras, atat.
Si ti-o baga pe aia ca a atras comportamentul si altele, cazul descris de mine mai devreme.
Dar ti-am explicat.

Deci cum te consideri tu e irelevant.
Ca si invers, degeaba se considera unu de nota 7 ca asa i se pare lui, dar daca ele nu considera, e nul.
Trasaturile tale chiar asa cum le vezi tu, emit trasaturi masculine recunoscute de creierul femeilor, si asta tradus inseamna cat de cat atractiv.
Ai un nota 6-7 asa, mai mult catre 7 sa zic.

| RAY explică (pentru Frank51):

De ce nu ne arati o poza mie si lui mosotti

| Frank51 a răspuns (pentru Mosotti):

Spui asta bazându-te pe părerile la câteva fete, îți dai seama ca vor fi multe altele care nu se vor simți atrase de mine? Și ma refer la fete de 6, am pățit. Adică aia de 7 e atrasa, dar aia de 6 nu. Vezi unde ajung? Tot la perspectivă. Fiecare are o viziune. Eu o percep pe aia de 6 ca fiind de 6, dar ea se percepe ca 8 probabil, și de asta nu se simte atrasa de mine.

Sunt unele care arată bine, de 7, și se cred tot asa de 5, nu au deloc încredere în ele deși li se spune des că-s faine. Poate mă aflu în situația asta laughing

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Nu are sens ca oricum nu a inteles ce zic, si iar e cam irelevant cum il vad eu, cum il vad ele conteaza, insa si eu as vedea daca e putin catre alfa.

| Frank51 a răspuns (pentru RAY):

Prefer să nu. Oricum se cam vede ca spun adevărul, dacă voiam puteam sa spun că sunt un tip de 8 cu mușchi și 1.85, nu un pitic de 5 laughing

Va trebui sa ma credeți ca sunt de 5, hai poate 6 când ma tund și ma îmbrac de duminica. laughing

| RAY explică (pentru Frank51):

Poate esti ca mine si ai anexitate

| Mosotti a răspuns (pentru Frank51):

Da, majoritatea sunt de 7 fetele, arata mediu binisor, si daca cel putin 50 % din ele te plac, e okey, nu ai nota 5.
Normal ca poate una de 6 sa nu fie atrasa, pentru ca:

Si intre BMW, Mezan si volvo poti sa nu preferi volvo, deci din 5 frumusei sa zicem, nu e obligatoriu ca toate sa placa doar o anumta figura de frumusel.
Deci si aici e eroare, aia de 6 nu te-a placut ca nu erai genul ei, si la aia de 7 erai.

Deci din 5 oameni de nota 7, ea tot de 7 a ales pe tine, iar aia de 6 alegea un altul de 7 poate, nu pe tine.
Am uitat sa specific ca nu trebuie neaparat sa arati neatractiv deloc ca sa nu fi placut, am omis si greseala mea.

Deci poti alege intre volvo, merzan, audi, BMW.
Si poti alege intre trabant si merzan, am atins doar cazul asta, trebuia si celalalt.

| RAY explică (pentru Mosotti):

Eu cred ca duce lipsa de incredere in el de asta se si vede de 5, e opusul unui narcist, in orice caz fizicul face tot ca prima impresie

| RAY explică (pentru Mosotti):

Si noi putem face diferenta intre un urat vs frumos, eu unu pot

| Frank51 a răspuns (pentru RAY):

Nu mai am anxietate, am avut o ușoară anxietate până pe la 18 ani, s-a rezolvat la primul job, când am fost ospătar laughing

| RAY explică (pentru Mosotti):

De asta ala de la fara sens chiar nu are sens rolling on the floorrolling on the floor

| RAY explică (pentru Frank51):

Si eu cu meseria asta de instalator pc, mi-a trecut toate, sa stii ca mi am redobandit increderea in mine, inainte nu incercam nimic ca credeam ca voi da gres, greseala te ajuta sa inveti

| Frank51 a răspuns (pentru Mosotti):

"Am uitat sa specific ca nu trebuie neaparat sa arati neatractiv deloc ca sa nu fi placut, am omis si greseala mea."

Iar o întorci? Deci poți fi neatractiv ca cineva sa te placa?

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Pai duce lipsa de incredere in mod nejustificat, se vede dar am zis, nu cont cum se vede el.
Daca eu zic ca-s destept si nu arat asta nicaieri adica nu se vad rezultate, inseamna ca nu-s destept!
Nu ma iau dupa cum ma vad eu, ci de ce zice piata cum s-ar zice, ala e adevarul. Si zic "ma vad eronat, e clar".

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Pai si eu pot face diferenta si intre unu cat de cat si unul neatractiv deloc.

| Mosotti a răspuns (pentru Frank51):

Nu intelegi!

Exista doua situatii:

1 - Unu mai deloc neatractiv care nu atrage pe nimeni.
2- Cazul in care e atractiv cat de cat insa nu e genul persoanei respective (cazul asta nu il pusesem in discutie), insa atunci se intampla ca sa zicem din 10 fete te plac 5, asta asa la general zic ca procent aproximativ.
Adica din 10 fete de nota 7 te plac cam 4-5-6.
Iar celelalte plac pe altii de nota 7 adica cu alte figuri.

Am zis daca-s 10 barbati de nota 9, din 10 femei de nota 9 nu e unul placut de toate, desi au aceiasi nota, una prefera un gen de figura, alta alt gen, sau 2-3 pe acelasi gen, insa toate figurile au nivelul 9. Deci si cazul asta e valabil des chiar.
Cand e nota 2 si 9, ala de 2 ramane neales mereu! Ala e semnalul ca e din cazul celalalt.

| Mosotti a răspuns (pentru Frank51):

Ce zici tu nu e adevarat! Ai figura atractiva si combini ce vrei tu, ai dreptate.
Ceilalti nu au fizic si normal ca nu atrage, nu conteaza cum se prefac ei cu nu stiu ce atitudine, nu-s bagati in seama, ba din contra, uneori sunt vazuti zi ca penibili.
Ai ceva ce nu esti constient ce ai, norocul tau insa ca ai acel ceva cel mai important, frumusetea sau atractivitatea.

Ca daca te maschez acu cu o figura neatractiva deloc, si sa nu se vada ca e vrajeala (cum era Bendeac machiat ca Visinescu in clipurile de pe Youtube de nu te prindeai, ca stil de machiaj zic), nu mai combini nimic! Brusc iti pierzi "puterile", nu conteaza cum te comporti.
Nu uita ca-s n cocalari care nu stiu sa se poarte si nici bani n-au si combina la greu gagici misto, ca-s atractivi la figura.
Si atitudinea aia alfa o ai sau nu o ai, nu te poti preface.
Tu fiind atractivi la figura, automat ai si atitudinea de la mama natura.

E greu de inteles pentru tine si anume ce spune RAY, ca el zice bine, fizic sau bani, fizicul e sa combini pe bune, banii pe interes.
Tu ai un dar dar nu stii ca ala e cheia, te miri de unii care nu-l au si de ce li se intampla ce li se intampla.

Testul cu mascarea perfecta iti va arata ca ce zic e corect, ca tu nu ai comparatia, nu stii cum e fara figura atractiva si ti se pare asa ca e de la sine sa combini din gura si comportament, nu e deloc de la sine! Toate alea au valoare 0, 1 daca figura e total neatractiva (nu cand e cat de cat, ca aia e altceva).

| Sofer a răspuns:

Da e mișto și zona prieteniei dar sa fie și ceva mai mult de atât.

| RAY explică (pentru Sofer):

Mann daca te considera fratele ei, vrei sa faceti incest?

| Sofer a răspuns (pentru RAY):

Nici nu ar vrea asta.

| RAY explică (pentru Sofer):

Eu unu nu vad rostul, mai mult te frustreaza

| Crackman a răspuns:

Atata timp cat dai o carja de distractie, putem fii friends

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De discutat discut! Dar doar atat!

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Are vreun rost? poate te indragostesti

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Nu ma indragostesc de toate fetele cu care interactionez, chiar daca arata bine!

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Poate avea o prietenie cu o femeie fara sa aiba treaba cu partea de iubit/iubita, se poate intampla sa aiba ceva discutii, pasiuni comune, iar asta sa intretina o relatie de prietenie, nu e nici o problema.
Si sexul opus e om, nu trebuie prietenii doar cu acelasi sex.

| RAY explică (pentru Mosotti):

Devi frustrat da cica e imoral, fetele vor numa aia frumosi sa le privească

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Pai e normal sa vrea frumosi, si eu la fel, voiam sa ma atraga fizic acea fata cu care as fi vrut o relatie. Eu consideram inutila discutia nu de alta, cat ca nu prea aveam ceva comun de discutat, de facut, daca aveam, nu conta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din moment ce ai fost respins nu mai exista loc de parteneriat între voi daca nu chiar conversația voastră va fi seacă și lipsită de sens.
Sa nu mai spun ca, daca o fata a petrecut mai mult timp cu tine, și nu a simțit până acum nimic, ai mari sanse ca fata aceea sa nu mai simtă nimic de acum încolo.
Ai tot dreptul sa încerci dar nimeni nu îți va oferi garantia ca vei și reuși, iar timpul costă bani și banii timp.
Dar ca sa îți răspund la întrebare, eu voi pune capat conversației noastre și ma voi concentra pe atitudine și look ca sa atrag atentia.
Felul cum arăți și gândesti spune multe despre tine în general.

Zona prieteniei merge pana la un punct, si punctul e cand prietena ta are iubit. Sorry

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai nu are nici o legatura ca are iubit, cu amicitia, si prietenul meu poate avea iubita si tot sunt cu el prieten, ne mai intalnim, mai vorbim, mai facem una si alta impreuna.
Pot fi amic cu ea si daca ea are iubit, nu are nici o treaba.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Dar nu te mai simti confortabil cum te simteai înainte să aibă iubit.
Apoi timpul petrecut va fi mult mai scurt ca cel de dinainte.
După care intervine gelozia și, la revedere, îți iei gândul de la parteneriatul vostru benevol.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai numa un fraier devine gelos, daca sunt sigur pe mine si stiu ca ma place mult, nu-s gelos ca nu am motive! Daca-s gelos deja nu mai are sens relatia, inseamna ca nu-s sigur ca ma place, deci as pune stop de la inceput, n-as incepe relatia aia.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Evident ca da.
Sa fii prea sigur pe tine ca nu te place, atunci esti în drept să fii gelos.
Dar astăzi și daca îi zâmbești unei fete cuplate și ea îți întoarce zambetul devine motiv serios de gelozie pentru iubit.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai normal ca zambesti, doar nu o sa urli cand iti zambeste cineva!
Si daca e prea sigur pe el ca nu-l place, de ce sa fie gelos? De ce nu iese din relatie? E mai corect.
Si daca zambeste cuiva care da un zambet, nu m-ar interesa, ca stiu ca pe mine ma iubeste.

| TFL007 a răspuns:

Nu, efectiv mi-e scârbă de ele, am pățit și la o discoteca ca nu am povestit sa fiu jignit de 4 curve cand am coborât din mașină, lucruri spuse cu mândrie de către un alt out cast, nu vreau sa reproduc aici ce mi-a zis ăla, mi-a lăsat un gust amar! lăsați iluziile ti-e scris de cum te naști! apropo cunosc 2 gemeni cred ca au 1.70 puțin mai înalți ca mine nu au nici 12 clase, dar au trăsături ale fetei bune rau, ma jur zici ca sunt dn filme un fel de Vin Diesel, stii ce e la ei de ani de zile harem, intra ies si pleca si numai fete bune de poola rau

| Mosotti a răspuns (pentru TFL007):

Pai normal ca e harem la aia, ce am zis eu, se adevereste! I-am zis si lui Frank51 aici ca sa inteleaga ca el are figura atractiva si de aia combina.
Daca neaga, ce sa zic, n-am ce mai zice. Dar sper sa inteleaga ce am explicat chiar daca pana acum nu stia asta. Pe mine cand m-a invatat cine m-a invatat, n-am negat, am analizat ce zice si am invatat, am verificat in real si am vazut ca asa e.

Sigur ca dupa ce trece proba fizicului, conteaza si restul, dar fara figura atractiva, stop joc.
Din contra, cu cat te bagi in seama mai tare, cu atata devi mai penibil daca n-ai figura deloc atractiva.