| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare ( DOAR ) pentru persoanele mai Mature de pe site!

Ce parere v-ati face despre o femeie de 30 de ani ( care s-a confruntat in mod REPETAT! de-a lungul timpului cu aceasta problema! ), totul e BINE intr-o relatie simte & vede ca totul e OK ( si e! )... doar ca in momentul in care partenerul pune " intrebarea " intrebatoare sau incepe sa bata apropouri evidente in aceasta directie, ea se sperie si... fuge! ( la propriu din relatie/ de relatie ) ( desi doreste sa se casatoreasca!, nemaifiind niciodata casatorita! )
Care credeti ca e PROBLEMA acelei femei?
( As astepta raspunsuri de la ' psihologii " site-ului & raspunsuri complexe )

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Poate ca o sperie pierderea "libertatii".
Pusa in situatia de a lua o hotarare imediata,nu poate!
Ii e greu sa renunte la felul ei de a fi,la obiceiurile ei cele mai intime si mai personale,la iesirile ei,la "tot" al ei.
Brusc trebuie sa imparta totul cu altcineva,care oricat de ok ar fi, e totusi o alta persoana.
Si cand esti invatata sa ai ceea ce-ti doresti, atunci cand iti doresti, cand esti unica stapana a "vreau"-lui tau, e dificil sa suporti si "vreau"-ul altcuiva.Nu prea se impaca cele doua situatii.
Oricum, e o ipoteza.
Ca doreste sa se casatoreasca, e fiziologic.Ca nu se poate hotari,ceva o tine.
O prea mare dorinta de libertate,teama de viitor, de responsabilitati noi, de situatii in care s-ar putea pierde pe sine, nu stiu, totul e plauzibil.
Parerea mea ar fi sa ramana langa aceasta persoana cu care totul este bine si sa inceapa sa locuiasca impreuna.Convietuirea ajuta in a lua asemenea hotarari, fie alba, fie neagra, situatia se clarifica destul de repede.
Nu stiu cata dreptate am, dar sper sa fi ajutat.
Cat de cat!

20 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Hai sa nu vorbim in parabole, ca nu spui nimic clar iar noi nu-ti putem raspunde adecvat!

Ce anume te intreaba barbatul?
Chestia asta cu "intrebarea interbatoare" nu face nici un sens si nu ne spune ce anume te intreaba barbatul. Clarifica!

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Ma refeream evident la acel tip de intrebari si / sau apropouri pe care un barbat le face de obicei in genunchi cu un inel in mana.

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt multe cauze pentru care o femeie cand este ceruta in casatorie, se sperie si fuge, iata aici cateva posibila cauze:
- nu-l iubeste suficient de mult
- poate nu este suficient de matura si mai vrea sa copilareasca
- poate tinteste mai sus si vrea unul cu bani multi sau mai inteligent
- poate - nu se simte satisfacuta sexual
- poate are probleme psihice sau este gelos
- poate este violent si ii este frica sa fie cu el pe viata

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Problema este de boală psihică.

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Ce problema psihica happy?

Ziceai ca ai facut sedinte de hipnoza... deci, un sfat profesionist happy ( daca tot pomeneai de ' psihic " happy?

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ziceai ca ai facut sedinte de hipnoza... deci, un sfat profesionist
Am spus că am fost supus, am fost subiect as hipnozei ceea ce nu mă transformă în specialist.
Ce să înțeleg din modul de exepimare al întrebării. Că persoana dorește, declară că dorește să se căsătorească. Dacă este persoană matură ( are 30 de ani), știe că aceasta presupun relații intime, nu? Iar când i se sugerează aceasta, ea se retrage? Deci vrea ( căsătoria și relații intime) sau nu vrea? Ce rezultă din asta? Că are un blocaj psihic. De unde vine asta în cazul ei, nu știu.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

O fi zodia rac laughing

| anonim_4396 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Ce legatura are zodia Rac cu fugitul de maritis happy?

Si ce legatura are Zodia cu toate Astea?
Mai crede cineva in zodii? happy
Tu crezi? ( sau doar glumesti happy

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Se zice ca femelele din zodia rac dau inapoi.
Si am avut una din zodia aia, care chiar dadea inapoi. Apoi regreta, in absenta mea.
Despre plauzibilitatea zodiacului nu are rost sa vorbim, eu il consider doar un almanah de superstitii amuzante.

| anonim_4396 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Ai fi meritata funda...dar nu e zodia rac - desii da inapoi mereu! laughing

| Mosotti a răspuns:

E simplu, acea femeie are mari probleme psihologice.
Nu ai ce complex raspuns sa primesti.
Vine asta din eventuale traume din trecut, fie ai vazut la parinti ca nu se inteleg deci ai asociat inconstient casatoria cu ceva rau chiar daca nu ai constientizat asta.
Sau ai avut o relatie esuata unde el te-a dezamagit, si iti e frica ca daca te casatoresti, va fi rau.
Dar cat nu esti casatorita, chiar daca stii ca s-ar putea sa nu mai fie bine, iti e mai usor sa pleci.
Sau mizezi ca daca nu e casatorit nu si-o ia in cap si nu va fi rau.

Una din astea, daca nu ai avut relatie asa si nu e ce am zis in ultima pare, e prima varianta.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Rau pentru ea, inseamna rau pentru el = rau pentru toata lumea!
Cred ca vrea pace in lume! happy

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu ce pace vrea, dar nu e in ordine cu ea, trebuie psiholog, ca altfel va fi nasol pe psihic, nu va putea iubi si sa fie iubita intr-o relatie ok.

| Marius22222222222 a răspuns:

Privat?

| anonim_4396 explică (pentru Marius22222222222):

Lasa conturile multiple, Raducule! happy

P.s: Imi place totusi personalitatea asta a ta ( totusi vreau sa stiu ) - si in asta iti place sa lingi wc- uri, asculti fete cum isi fac treaba la toaleta, & iti plac minorele & a... altele? ( nu vreau sa imi stric seara Reamintindu-mi, tocmai am mancat. )

| Marius22222222222 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba care Răducu? se vede că habar nu ai cine sunt

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iar tu de pe toate conturile tale pui intrebari de... ( voiam sa zic psihopat ) dar termenul potrivit e Nebun! ups happy

Problema e ca vor prea multi sa ma ia dar eu nu ma pot decide happy

Si tu esti aici! ( Dar TU! ai si probleme Psihice! happy - Sfatul meu: Trateaza-le! si apoi da sfaturi altora! happy
Si lasa conturile multiple, prea pari a scrizofrenic happy!

De pe celelale conturi altfel statea treaba, dar na happy fiecare pe Planeta lui - tu esti pe mai multe Consecutiv laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si cine zice ce am si ce nu?
De ce te intereseaza ( ce am ) sau nuhappy?

Dacă aștepți ca să te măriți din IUBIRE la 30 de ani - AȘTEAPTĂ MULT ȘI BINE să apară unul și să te ia de nevastă și tu să NU ai ce am scris eu mai înainte.

Si daca am TOT happy ce trebuie?

Poate voi avea si Iubire intr-o zi...
Oamenii inca se mai casatoresc din ( Si DOAR DIN )! I U B I R E!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce esti incapabil de a purta o Conversatie civilizata, daca tot zici ca esti bine mersi happy?
( de pe toate conturile)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am zis : citiz : Intrebare ( DOAR ) pentru persoanele mai Mature de pe site!

De ce ma ignori? Daca esti NORMAL? Si evident NU am dreptate laughing?

P.s Destept mai esti! laughing

Si apoi mai ceri si ajutor! happy