| Vikaa a întrebat:

Intrebare intrebatoare, de ce unii baieti prefera o fata cu ditai curu si sani si nu una frumoasa si slim?

31 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Din motive genetice, sunt mai fertile, femeile cu sâni mari au fost si sunt apreciate cam in toate culturile, acum cu fundul pana ne-am ridicat in doua picioare am facut sex pe la spate, probabil ca asta a ramas in genetica noastra

| RAY a răspuns:

Pentru ca fiecare are dreptul sa fie vazuta frumoasa de cineva.
Unii prefera BMW, altii Toyota...

nu prefera, le place in mod involuntar nu noi decidem de ceea ce ne place

| Freya1 a răspuns:

O fata slim nu e neaparat frumoasa pentru toti, in general barbati vor femei cu forme ce sa se diferențieze de ei.
Adică noi ca si femei avem sani, un fund mai frumos si cumva este normal sa vrea asta decat o fata la care singura diferenta pe care o are fata de el e organul genital.

| Goete a răspuns:

Pentru ca fiecare are dreptul sa fie vazuta frumoasa de cineva.
Unii prefera BMW, altii Toyota...

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gusturile, desi uneori s-ar putea sa ne fie imposibil sa ni le explicam, stim ca nu se prea discuta. Nu cred ca are cineva motive rationale pentru a explica atractia inspre "ditai curu si sani", pur si simplu ii place, e o explicatie pe cat de banala pe atat de usor de acceptat.
Dar asa cum unii baieti prefera asta, altii bineinteles ca pot avea inclinatii spre cu totul altceva.
Poate, intr-o oarecare masura, intrebarea ta are si putin subiectivism. Nu contesta nimeni frumusetea niciuneia dintre categorii, sau cel putin nu ar trebui sa o faca.
Frumusetea darului e oricum inauntru, asa ca daca unii prefera fundita galbena sau mov... de ce sa nu le acordam pachetul complet? Pana la urma, nici macar nu il acordam noi, si-l iau ei, deci nu prea mai raman motive sa le comentam alegerea. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu prefer una cu ditamai creierul decât cur, sâni etc.

| GouDidodino a răspuns:

Pentru ca țâtele mari sunt frumoase si mai sunt si un simbol al feminității

| GouDidodino a răspuns:

Imi pare rau pentru tine ca ai țâtele mici, sunt ok si mai mici dar nu inexistente

| Vikaa explică (pentru GouDidodino):

La mine e fix invers rolling on the floor)) sanii mari si posterior nu asa umflat cu pompa

| GouDidodino a răspuns (pentru Vikaa):

Păi înseamnă că esti bine, fundul trebuie sa fie putin bombat, rotund, nu imens.

| llleo a răspuns:

Pentru că așa e felul lor.

| Username272 a răspuns:

Depinde de băiat, dar in mare parte asa este cum zici tu, doar asta cauta, pentru ca gen cu cat e de bună cu atata acoperă "urâțenia" ei, si nu o sa ii deranjeze

| RAY a răspuns (pentru Username272):

Alex ceea ce iti place in mod involuntar nu are legatura cu ceea ce cauti, daca cauti acum barbati nu o sa devi gay

| SimonaBubu a răspuns:

Tu ai face sex cu oase sau cu carne? Dacă înțelegi ce zic.

| Spiderul a răspuns:

Mie îmi plac și cele slim?

| Boerescu a răspuns:

Gandeste-te ca am un prieten caruia ii plac alea de 70-75 kg. Nu exagerez. Sunt fel si fel de oameni...

| Munteanu_Sergiu_1999 a răspuns:

Eu cred ca mai intai ar trebui sa te uiti la fata fetei, dupa la corpul ei...

| mugurelbarosan a răspuns:

Raspunsul e simplu: pentru sex. Nu cred ca un baiat intreg la cap daca ar avea de ales intre o fata care doar arata bine si una cu care are chestii in comun si o personalitate care il atrage nu cred ca ar alege prima varianta daca ar fi vorba de o relatie.