| Celcestietot a întrebat:

INTREBARE NUMAI PENTRU FETE (sa raspundeti sincer) :

1) Ce parere aveti despre fetele virgine, dar despre baietii virgini?

2) Tratati diferit acele persoane (virgine) fie ca sunt de sex feminin sau masculin? Daca da, de ce?

3) Daca ati afla ca iubitul vostru este virgin, ce ati face? Ati incheia relatia cu el pe motivul acesta?

4) Ati dori sa aveti / sa incepeti o relatie cu un asemenea baiat (virgin)? Daca nu, de ce?

SUPLIMENTAR :

-Aveti sa dati vreun sfat persoanelor virgine (indiferent de sex)?

-------------------------------------------------------- ---

NOTA : Ma refer doar la persoanele de varsta voastra sau care sunt in jurul varstei voastre (diferenta ingaduita maxim 3 ani ( +, - ), deci nu vorbim despre persoane iesite din aceasta raza de varsta)!

19 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

1. Am o parere foarte buna
2. Nu le tratez diferit, le tratez cu acelasi respect si bunavointa, cu care tratez pe toata lumea
3. Nu as face nimic ciudat daca iubitul meu ar fi virgin, dimpotriva, as aprecia ca s-a pastrat pentru mine, iar daca as fi mai experimentata, probabil ca l-as ajuta sa treaca mai usor peste prima experinta.
4. Relatia cu un baiat incepe cu sentimente (in cazul unei fete), nu direct la sex. Asadar, nu are importanta daca este sau nu virgin, atata vreme cat sunt sentimente pentru persoana respectiva si il iubesti asa cum este.

Singurul sfat pe care-l pot da, este sa-ti faci intai o relatie sincera, de dragoste si apoi sa te gandesti la sex, fara sa mai te agati de "virginitate" ca de un handicap, sau un lucru negativ, care te pune intr-o lumina proasta.

| Andreeush a răspuns:

De ce ar trebui să avem o părere?
Fiecare își trăiește viața cum vrea.

| Celcestietot explică (pentru Andreeush):

Ok. Eu stiam ca fiecare fata are o parere, de aceea am intrebat, ca sa aflu parerile fetelor.

| alina2k18 a răspuns:

Tu crezi ca oamenii cand socializeaza intreaba cine e virgin si cine nu?
laughing
NU e o calitate daca ti-ai inceput viata sexuala sau nu wtf laughing e strict treaba persoanei respective.

| Celcestietot explică (pentru alina2k18):

Da chiar, tu nu iti intrebi iubitii daca mai sunt virgini sau nu?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Celcestietot):

Dacã ar intreba inseamna ca nu ar fi "iubitii" ei ci i-ar considera niste presuri.

| Goete a răspuns:

Tu ai o problema grava.
happy
Bafta

| Celcestietot explică (pentru Goete):

Era mai mult o întrebare de tip sondaj.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

1. Nu știu, și eu sunt încă, iar eu n-am o anume părere despre mine;
2. Nu, nu am de ce.
3. Nu, e prea copilăresc.
4. Da, de ce nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

După părerea mea, virginitatea după o anumită vârstă (să zicem, după 22-23) ascunde, în general, anumite probleme.Fie de ordin fizic, fie de ordin psihic.

| Celcestietot explică (pentru anonim_4396):

Am inteles. Imi poti raspunde la numarul 4? Uite la acesta ma refer :

,, 4) Ati dori sa aveti / sa incepeti o relatie cu un asemenea baiat (virgin)? Daca nu, de ce?''

| anonim_4396 a răspuns (pentru Celcestietot):

Aici nu e chestie de dorinţă, ci de a fi sau a nu fi dispusă să am o relaţie cu un tip care e virgin. Dacă are până în 22-23 şi e virgin, da. Dacă are peste, foarte posibil să nu.

| Celcestietot explică (pentru anonim_4396):

Păi și dacă are peste 22-23 și este bărbatul visurilor tale pe orice plan, tu ce faci, dai cu piciorul la o asemenea ocazie? Noi de fetele care sunt virgine nu reacționăm în niciun fel negativ, voi femeile de ce faceți asta cu bărbații, serios?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Celcestietot):

Cum am mai zis, virginitatea după o anumită vârstă ascunde ceva, de cele mai multe ori.Dar dacă totuşi remarc la el anumite calităţi excepţionale, poate că i-aş acorda o mică şansă.

Aici greşeşti.Sunt şi destui bărbaţi care gândesc ca şi mine sau aproape la fel ca şi mine.Că tu nu gândeşti aşa, asta-i altceva.

| Celcestietot explică (pentru anonim_4396):

Ok (la primul paragraf). Ok și la al doilea paragraf, doar cu o singura chestie nu sunt de acord. De ce să fim răi unii cu alții și să nu evoluam in bine (este mai mult o întrebare retorică)? Fiecare cu gândirea lui până la urmă.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Celcestietot):

Dar cine e rău cu cine? Şi da, fiecare e liber să gândească cum vrea el.
Până la urmă sunt şi destule fete care să nu aibă nimic împotrivă cu virginitatea unui băiat trecut de o anumită vârstă, ba chiar asta să caute unele.Cunosc o fată care a zis că nu ar vrea să aibă o relaţie cu un tip care nu mai e virgin şi are 24 de ani.Şi ea e virgină. Încă îşi aşteaptă prinţul pe cal alb.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mă să știi că nu mă comport diferit față de acele persoane, până la urmă ce contează, atâta timp cât ne înțelegem nu este nici o problemă.
Punctul 3 s-a întâmplat și chiar eram curioasă cum reacționează acea persoană la atingerile mele, la plăcerea pe care i-o ofeream, a fost fain.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Am o părere bună despre fetele și băieții virgini.
2. Nu le tratez diferit, e fix treaba lor ce fac în viața privată.
3. Dacă aș afla că iubitul meu e virgin chiar m-aș bucura. Nici vorbă să mă despart de el dintr-un motiv ca ăsta, ba chiar consider că e o calitate să fii virgin, mai ales în ziua de azi.
4. Da, aș dori.
Sfaturi:
- Nu îți pierde virginitatea cu o persoană care nu te merită sau care nu e de nivelul tău.
- Asigură-te că relația voastră este una serioasă înainte să faceți acest pas important.
- Ideal ar fi ca amândoi să fiți majori înainte să va începeți viața sexuală.
- Niciodată fără protecție.

| Maia55 a răspuns:

Nicio părere. Nu am cum sa tratez o persoana diferit pentru ca e virgină. Fiecare își începe viata sexuala când consideră. Nu este nicio rușine.