| anonim_4396 a întrebat:

Întrebare pentru ambele genuri:
Cum ați reacționa dacă ați descoperi că soțul/soția v-a înșelat timp de 1 an sau 2 de zile, aflându-se într-o relație amoroasă cu o persoană de același sex?
Să zicem că nu ați știut până în acel moment că soțul/soția e bisexual/ă, nici nu ați putut concepe vreodată așa ceva despre ea/el.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

I-as sugera sa ne despartim ca doi oameni normali la cap, fara sa-l pun intr-o situatie penibila, pentru parintii, rudele, colegii si prietenii comuni.
Nu-i vorba daca am concepe sau nu asa ceva, ca-n fond nici aia care-si inseala partnerul cu unul/una de sex opus, nu-i normal, dar tot inselat se cheama.

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu mas simti tradat, dar intr-o situatie stranie da. Ii zic sa mi-a prezinte si mie sa facem un menaj in 3 (futache in 3) daca nu imi satisface nevoile situatie bag divort, dar daca imi place cum a decurs le prind in beci cu catuse la comanda mea

| wildthing a răspuns:

Ghici ce, o fosta iubita (ce-i drept, nu sotie asa cum specifica intrebarea ta) chiar m-a parasit pentru o alta femeie, evident, dupa ce ma inselase cu ea in prealabil. happy Evident ca m-am ofticat pentru ca am fost inselat si in cele din urma parasit, dar nu i-am purtat pica asa cum s-ar fi intamplat daca ma parasea pentru un barbat. Daca ea nu decidea ca isi doreste sa fie doar cu femei si sa elimine barbatii din viata ei, as fi tolerat faptul ca m-a inselat si as fi ramas in continuare cu ea, ceea ce nu s-ar fi intamplat niciodata daca m-ar fi inselat cu un barbat. De ce? Pentru ca privesc lucrurile total diferit. Cum sa explic eu chestia asta fara sa par mare meltean? Ei bine, daca o atinge un alt barbat, daca intra in ea pen1sul altui barbat (obiect/organ care imi provoaca cea mai mare scarba posibila), mi-e scarba si de ea, consider ca a spurcat-o, nu mai vreau sa o ating...stiu, pare fara sens, pentru ca asta ar insemna sa fiu doar cu virgine, ceea ce nu se intampla, dar vreau ca macar sa nu o atinga alt barbat din momentul in care a inceput relatia cu mine. Daca insa ma inseala cu o femeie, desi faptul ca m-a inselat tot ma afecteaza, nu mi-e scarba de ea, pentru simplul fapt ca a facut-o cu o alta femeie, a atins/ a atins-o o alta pasarica, nu un pen1s. Sper ca am reusit sa ma fac inteles. happy

| sweetys a răspuns:

Aș încerca să scap de toate fanteziile?
Și după, "te pup pa pa". Înșelatul este înșelat indiferent de situație

| Emma30555 a răspuns:

Cred ca m ar soca sa aflu ca iubitul/soțul meu se uita la bărbați. Dar eu cred ca mi as da seama din timp ca ceva nu e în regula

| Nirvanaaa a răspuns:

Nu conteaza cu cine, conteaza ca m-a înșelat. As fi dezamagita probabil, dar as încheia orice legătura. Înșelatul nu are loc intr-o relație dacă tii la omul respectiv cu adevarat.

| Crackman a răspuns:

Ii dau libertatea sa plece fara sa crape de mana mea

| AliGab a răspuns:

As divorta

| SingleForOne a răspuns:

Aş prefera o discuție liberă/deschisă.

| Den1sa a răspuns:

Bagajele facute, un sut in fund si a plecat din viata mea

| CassiusAlexander a răspuns:

Păi la fel ca în situația în care ar fi fost o persoana de sex opus, adică: La revedere. Dar sincer, măcar pot să știu nu a ieșit și un copil din afacerea asta.

| intrebcenustiu a răspuns:

Asi omorio