| anonim_4396 a întrebat:

Întrebare pentru băieți/bărbați:
v-ați putea da seama dacă o fată care în real este copilăroasă, sfioasă și fără prea multă experiență în relații sau de viață, încearcă să dea o impresie de femeie dură/matură doar ca să nu pară vulnerabilă?

Răspuns Câştigător
| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Tot văd spunându-se despre experiența în relații, ce înseamnă asta? Tot ce ai nevoie e de capacitate intelectuală, să ști ce să îl/o întrebi, chestionezi, doar e în joc fericirea și bunăstarea ta.Nu îi vei putea păcăli decât pe aceia cu capacitatea intelectuală la fel sau mai slabă față de a ta.

3 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Probabil că da.
Pentru că, o persoană copilăroasă și fără prea multă experiență, nu are experiența necesară pentru a simula realist o imagine de persoană dură/matură și cu experiență.
Interlocutorul tău, imediat se va prinde, că vrei doar să simulezi un lucru pe care nu-l cunoști/nu-l stăpânești.
Pentru că vei face greșeli, fără măcat să-ți dai seama ce greșeli faci, neavând experiență.

Eu tot încerc să-ți explic, dar nu sunt convins că reușesc.
O femeie dură/matură și cu experiență va face întotdeauna lucrurile într-un fel pe care, o persoană copilăroasă și fără prea multă experiență, nu va știi să-l simuleze realist. (din lipsă de experiență)
Pentru că, conform legilor existenței nu e posibil în același timp să-ți și lipsească și să și ai, un lucru.

| 1997onur a răspuns:

Da ma eu sunt superman știu totul de unde sa știu eu? Nu am cum să-mi dau seama de asa ceva de unde sa știu eu trecut-o la omul acela sau cine știe ce a făcut în viata lui.

| Morbid a răspuns:

"fara prea multa experienta in relatii"

Alea unde sunt? Nu cred ca exista vreo femeie fara experienta in relatii. Alea sunt alea anxioase care nu ies din casa si nu le vezi cu nici un baiat niciodata. Sau fetitele de 7 ani.