| Cristina788 a întrebat:

Intrebare pentru băieți.
Dacă aveți o aventură de o noapte cu o colegă și aceasta rămâne însărcinată ce faceți? Vă căsătoriți cu ea? Sau o ignorați?

17 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sa ma insor cu o ipocrita,mincinoasa, vicleana, prefacuta? dumnezeu cu mila, daca ramane gravida platesc alocatia, nu sunt pro avort

| corbulalbrosu a răspuns:

Incepi sa strangi din timp suma de banii necesara pentru a face intrerupere de sarcina.

| Frank51 a răspuns:

Ma asigur ca nu ramane insarcinata, duh.

| Sofer a răspuns:

O fac protejat și nu am de ce sa îmi fac griji. Poate e gravida cu altul.

| SG1995 a răspuns:

Well, dacă prin absurd o tipă cu care mă culc, dar cu care nu am relație rămâne însărcinată cu mine, nu mă căsătoresc cu ea, wft, adică puii mei, nu mă căsătoresc pe motiv că e gravidă, numai suntem în secolul 15, dar nici nu o ignor, discutăm posibilitățile: Avort, sau păstrăm copilul și îl creștem, chiar dacă între noi nu e nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu o fac cu colege. Deci nu se pune problema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-as avea cum sa ajung intr-o astfel de situatie. Dar daca as fi, sa zicem, atunci as lua-o de nevasta. Ar fi singurul lucru corect de facut.

| SG1995 a răspuns (pentru anonim_4396):

Stai ce? Lucru corect pentru cine? Și ea ar vrea să se căsătorească cu tine, dacă nu te iubește, și nici tu pe ea? Varianta corectă ar fi: Ținem legătura, și copilul are tutelă comună.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SG1995):

Cand faci sex cu persoane de sex opus exista aproape mereu posibilitatea ca rezultatul sa fie o sarcina. Daca rezulta o sarcina, treaba ta e sa ii oferi copilului cel mai potrivit mediu pentru a se dezvolta. Copiii au nevoie de o familie alcatuita din parintii lor biologici.

Poti sa decizi ca tu esti mult mai important si sa te sustragi de la responsabilitatile venite peste tine pentru ca "puii tai, lume moderna si wtf", dar nu-mi spune mie ca asa ar fi corect. Nu e.

| SG1995 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ideal da, copilul ar trebuie să trăiască într-o familie funcțională, dar când relație nu merge, și copilul vede asta, si simte că părinți lui stau împreună mai mult ca de-a sila decât pentru că vor asta, copilul ăla se va simți o povară, și va crește cu trauma faptului că părinți lui au trăit o viață în minciună din cauza lui. Da, copilul are nevoie de prezența ambilor părinți în viața lui, dar când relația părințiilor e una toxică, atunci mai e mult mai bine ca părinți să rămână la stadiu de simple cunoștiințe, poți fi părinte fără să fii căsătorit, resposabilitate paternă/ maternă nu e neapărat legat de responsabilitatea de-a fi soț/soție, dacă relația nu funcționează. Relația dintre părinți și copii poate funcționa la fel de bine chiar dacă cei doi părinți numai locuiesc împreună, ba în unele cazuri asta e chiar cea mai bună alegere decât să ca copilul să fie martir l violențe și certuri. Deci da, dacă în cazul ipotetic în care ai o aventură îți asumi resposabilitatea de părinte, dar asta înseamnă că trebuie să te și căsătorești cu o persoană cu pe care nu o cunoști și cu care nu ai nimic în comun.

| CdeMetal a răspuns:

E mai bine sa o faci cu colegul, asa stiti sigur ca nu ramane nimeni insarcinat

| MihaiV01 a răspuns (pentru CdeMetal):

Lol dar trebuie sa ai grija si cu colegu' e durere mare sa stii

| PsyhoChild a răspuns:

Nu aș avea aventuri de o noapte cu o colega.
Vreau să-mi amenajez viața sexuală doar cu iubite, nu vagaboante

| Cineva797406016386 a răspuns:

Apelez la pușculiță că să plătesc avortul

| Duduchi a răspuns:

Îți spun părerea mea. Eu am iubita, am 14 ani, și fac sex cu ea, dar protejat. Facem neprotejat doar atunci când e la perioada nefertila, fara sa îmi dau drumul in ea. Și dacă aș află că am lăsat-o însărcinată, m-aș îngrozi pe loc. Mi-ar fi rușine de părinți de as intra în pământ. Nu as avea bani și e multa munca. La vârsta asta nu se fac copii.

| MihaiV01 a răspuns:

Simplu ca buna ziua
iti asumi responsabilitatea, asta doar in cazul in care actul sexual e neprotejat

| Eric00000000000000000000 a răspuns:

O sa faceti avort