| Maraqwer a întrebat:

Intrebare pentru baieti big grine ce sunteti indiferenti cu fata pe care o placeti? Iar daca ea incearca sa va spuna va suparati si nici nu le mai scrieti?

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu stiu de unde ai scos-o, dar teoria ta este total falsa.

| UnBroken2016 a răspuns:

Cand o fata iti place incerci sa ii atragi atentia cum poti, nu ii dai cu praf de mers. Te-ai gandit oare ca el se supara pentru ca nu e adevarat?

| seth2016 a răspuns:

Maraqwer, nu generaliza. Risti sa intri intr-un "joc" care se numeste profetia care se autoindeplineste (self fulfilling prophecy, citeste pe net despre ea).

Pe de alta parte gandeste-te ce faci tu inainte sa te ignore. Schimba-ti tu comportamentul inainte de a astepta sa si-l schimbe el.

Un baiat se poate comporta asa din multe motive:
- te pedepseste
- se pedespseste singur
- esti prea usor de cucerit
- nu este atras de tine
- te tachineaza
- se simte neinteles
- ii place alta fata
- nu stie cum sa se poarte cu tine
- nu vrea prieteni

Bafta!

| MidnightR a răspuns (pentru seth2016):

Acum ar fi nasol sa le spunem ca si pe noi ne deranjeaza cand replicile sau (comportamentul lor) sunt pline de ambiguitate.Si ca se asteapta sa ne dam seama ce e in capul lor fara sa ne spuna nimic.Oh si 'vesnica replica "Lasa ca stii tu".

| seth2016 a răspuns (pentru MidnightR):

Cine comunica bine in relatie se lamureste repede. Cine nu, ramane sa se framante.

| FanulMeu a răspuns:

Nu toti baieti sunt asa, in mare parte cei care fac chesti de genul asta sunt "baieti de cartier " care au fost crescuti si invatati intr-un anumit fel.
Alti sunt mai deschisi la minte si acepta criticile si au puterea de a purta o conversatie.

| AlecCusca a răspuns:

Feminista