| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare pentru băieți:
La prima decalotare (adica gen nu ai mai decalotat penisul până atunci trebuie să simți o durere mică,este normal? Si penisul era puțin roșu, e normal?
Și era o senzație ciudată cand am pus degetul pe capul penisului gen.La un moment dat parcă doare puțin dar suportabil, sa imi iau inima-n dinți si sa trag pana se decaloteaza complet sau?
Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Dupa varsta de 7-8 ani, decalotarea penisului considerat sanatos din toate punctele devedere, in mod normal trebuie sa se produca usor si fara sa apara probleme, fara vreo piedica sau durere. In cazul tau trebuie sa procedezi cu multa rabdare, sa decalotezi in mod progresiv, putin cate putin, pana cand se va produce decalotarea completa si o vei putea face intr-un mod lin, fin, usor. Vei putea considera ca procesul s-a terminat in momentul in care nu mai apare senzatia de usturime sau durere la atingerea pielitei fine a glandului (capului). Multa sanatate!

1 răspuns:
| Emilian65 a răspuns:

Nu te speria asa este la inceput. Doare putin si apoi vei simti placeri deosebite.