| brokxy a întrebat:

Intrebare pentru baieti. Ma pe mine nu ma prea plac si fug de mine toti se sperie, cand sa fie cu mine eu sunt gen a doua alegere sau ma vor doar sa le tin de urat. Ce vreti la o fata cam de vreo 19-20 ani? Cum sa fie? Conteaza greutatea? Conteaza daca se machiaza sau nu? Conteaza daca e vorbareata sau timida. Hai baieti ca nu va mai inteleg ce vreti;-; de la o femeie

29 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Normala si fara prostii in cap sa fie

| RoCkKiD a răspuns:

Conteaza aspectul, conteaza greutatea..nu zice nimeni ca trebuie sa fii perfecta dar daca mergi spre o extrema in general sansele scad.

Restul trasaturilor depind de la om la om, unii prefera mai timide, atii mai intepate. unii cu machiaje altii ca mine fara etc.

Ce imi pare mie e ca majoritatea fetelor care posteaza au 1-2 tipi in cap si din cauza ca nu le iasa cu ei zic ca trasaturile lor nu plac tuturor tipilor. Daca vrei sa-ti gasesti un tip iesi in lume, incearca sa cunosti cat mai mult..ai aplicatii de dating, chiar e plin de peste oceanul.

| RAY a răspuns:

Conteaza aspectul fizic si la barbati si la femei,greutatea, daca e timid/a sau vorbaret/a, parerea mea e ca ori ai pretenti mari, vorbesti numa cu baieti frumosi care te baga in zona prieteniei sau esti trebuie sa progresezi, faza cu nu conteaza fizicul este cea mai mare ipocrizie, minciuna spusa de oameni, e o ipocrizie maxima, cei frumos si la dumnezeu i place cei urat nici la dracu nu-i place

| Sofer a răspuns:

Sa fie fata ok sa stie sa aprecieze persoana de langa ea. Sa fie cam intre si vorbareata dar si putin timida. Machiaje nu conteaza nu mai sa nu fie exagerat iar greutate sa nu fie nici grasa si nici slaba. Dar sa aiba ceva fund si sanii.

| SG1995 a răspuns:

Fiecare are gusturi diferite. Eu personal prefer o fată/femeie careu se machează excesiv, adică să fie cât mai naturală, eu sunt introvertit, deci dacă partenera mea e foarte sociabilă e un plus.

| Plato a răspuns:

Oare de cate ori va mai trebui sa spun: 3 miliarde de barbati inseamna 3 miliarde de pareri diferite si personale.
Nu exista ceva ce place "bărbaților", fiecare e cu ale lui, nu sunt barbatii o specie de indivizi identici.

Esti superficiala, nu ai demnitate si integritate. Nu ai personalitate. Cat timp urmaresti sa joci un rol sau sa te schimbi pentru opinia publica, esti un om jalnic.

Trebuie doar sa fii tu, sa fii naturala. Cine te place, trebuie si te va place pentru ceea ce esti. Nu conteaza ce place barbatilor, conteaza ce-ti place tie si ce vrei tu. Fii tu si vei da de omul care te place pe tine, nu rolul ce-l joci.
Intelege ca nu exista adevaruri generale aici. Poarta-te cum simti tu sa te comporti. Ai si tu putin caracter?

| Goete a răspuns:

Ce vrem noi de la o fata de 19-20 de ani?
Inainte de a iti da raspunsul "generic", te asigur ca ce va vrea "EL" - cel care va fi alesul, ca fi cu totul altceva si nu se ca uita la greutate sau la machiaj. Ceva il va atrage. Felul tau de a fi, zambetul tau, sau orice altceva.
Si ce vrem noi de la o data? Care iti spune ca nu vrea sex, te minte...

Răspuns utilizator avertizat
| PrintesaGumitaa a răspuns:

La 19-20 de ani baietii nu prea vor ceva serios straight face

| BuBBlesykeSs a răspuns (pentru PrintesaGumitaa):

Nici la 25 crede ma laughing))

| RAY a răspuns (pentru PrintesaGumitaa):

Dar de ce sa vrea?

| RAY a răspuns (pentru BuBBlesykeSs):

Nu generaliza

| PrintesaGumitaa a răspuns (pentru RAY):

Nu te face ca nu stii ca si tu esti baiat laughing.
La varsta aia RARE sunt cazurile in care un baiat sta cu o fata pentru ca o place cu adevarat. In ziua de azi din cate am observat baietii sunt numai cu "combinatii". Se arunca toti in relatii fara sa cunoasca persoana de langa, totul e facut doar asa sa zica ca au acumulat ceva "experienta".

| RAY a răspuns (pentru PrintesaGumitaa):

Sunt de acord cu tine in totalitate,nu inteleg de ce sa nu fie asa,asta era intrebarea mea, e perfect normal,nu ai un loc de munca, nu ai nici liceul terminat, practic nici vorba de ceva serios, simti dorinta sexuala, ce sa faci, sa reprimi sau faci sex, totul e sa nu ramana fetele astea gravide, se nasc drame astfel

| BuBBlesykeSs a răspuns (pentru RAY):

Te simti?

| RAY a răspuns (pentru BuBBlesykeSs):

Eu am trecut de varsta aia, nu as avea cum, depinde de fiecare, asa se poate afirma si despre fete, hai sa ne mutam pe marte si pe venus daca nu ne intelegem, poate la distanta ne vom intelege mai bine

| BuBBlesykeSs a răspuns (pentru RAY):

Ok,moşule laughing)

| brokxy explică (pentru PrintesaGumitaa):

=(

| PrintesaGumitaa a răspuns (pentru brokxy):

Doamne, de ce sa ii dai bani? Nu poti forta pe cineva sa fie cu tine. Stai linistita, va veni si fat frumosul tau, dar sa mai treaca ceva ani, probabil e inca cu ochii in calculator si se joaca. Ai si tu demnitatea ta.
Ai nevoie de self improvement.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

. In general Imi plac tipele simple. Machiate doar la ocazii, Nici prea timide dar nici sa ma doara capu.
Cu atitudinea si caracterul asta nu ajungi departe, e mult mai simplu sa-ti imaginezi ca oricare te vrea. pentru ca atragi ce gândesti si gandurile iti devin realitate intr-o zi.
Dacã te simti a 3 roata mai mult ca sigur tu esti o tipa ceva mai plictisitoare, multora le place o provocare, tiparul acela de tipe cu experienta care ii satisfac din toate punctele de vedere, ei fiind destul de prosti sa nu-si dea seama ca te au pe tine oricand. Doar ca ei fug dupã imposibil.
Eu zic sa te dezvolti putin spiritual/caracter/ poate si fizic daca ai probleme cu greutatea. Existã milioane/miliarde de barbati, chiar si daca nu a functionat cu o multime, tot gasesti macar unu INTOTDEAUNA, compatibil cu tine indiferent de situatii.

| Adrian5575 a răspuns:

In ziua de azi, dragostea trece prin portofel, numai trece prin stomac, cum era o data.winking

| brokxy explică (pentru Adrian5575):

Am vrut sa ii dau bani la un baiat si tot nu a vrut sa fie cu mine sad

| Paul754880338 a răspuns:

Felul in care arati, in care te ingrijesti, in care vorbesti, atentia pe care esti in stare sa o arati persoanelor din jur sau tie insati formeaza o imagine a ta pe care cei din jur o pot citi, din pacate, mai usor decat crezi tu sau chiar mai usor decat o faci tu. Deci parerea mea este ca nu trebuie sa neglijezi aceste aspecte asa cum desigur ti-ai dori de la viitorul tau partener sa nu le neglijeze.
Pe scurt daca tu te placi, te vor place si multi altii din jurul tau.

| GouDidodino a răspuns:

Pune o poza sa te vedem

| LoveSleep a răspuns (pentru GouDidodino):

Vezi că ai un început de hernie, du-te la doctor.

| GouDidodino a răspuns (pentru LoveSleep):

Sugi

| BuBBlesykeSs a răspuns:

Nu ai dat de persoana potrivitawinking

| BlackOldSun a răspuns:

Noi barbăţii la inceput preponderent suntem atraşi vizual de o femeie dar ...frumuseţea contează doar în momentul în care este completată de inteligenţă căci altfel ea este trecătoare şi lipsită de sens.

Ceea ce aduce inteligenţa este valoros şi temeinic, contemplând astfel frumuseţea exterioară. În lipsa ei însă, timpul va şterge necruţător aparenţele şi va scoate la iveală adevărata eşenţă a acelei persoane.

| bbobo22 a răspuns:

Ca sa intelegi mai bine ar trebui sa te intrebi tu ce fel de barbat iti doresti? ...Gusturile sunt diferite chiar daca media ne manipuleaza zilnic cu tot felul de tipare de femei sau barbati perfecti. Important este sa fii pe gustul acelui barbat pe care si tu il doresti. Nu trebuie sa arati ca si femeile din reviste ca sa fii atragatoare, dar asta nu inseamna ca trebuie sa nu ai grija de tine. Incearca sa fii tu asa cum iti place tie sa fii ...si sa devii cea mai buna versiune a ta.